Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drgania na kierownicy w zakresie prędkości 110-140 Rozwiazanie ! wymiana tuleje 65 mm vs 75 mm


qubanat

Rekomendowane odpowiedzi

Sebastian problem w tym, że w same otwory w wahaczach mają średnicę taką, jak średnica tulei, więc jeżeli masz wahacze z tulejami 65mm, to nie wciśniesz w nie tulei 75mm.

Tomku chodzi mi o wymianę po prostu na nowe sztuki 65mm może jest jakaś inna mieszanka gumy czy coś, jak to ktoś zasugerował.

Wiem o tym że (ja) jak mam 65 mm i że jak chcę wymienić na 75mm to muszę razem z wahaczami i że nie wcisnę 75 w wahacze 65 mm :decayed:

nie zrozumiałeś mnie :)

Każdy chciał by to zrobić jak najtańszym kosztem, ale niestety nie zawsze się tak da. Natomiast jak Boguś wymienił same tuleje 65mm na nowe i to u niego rozwiązało problem to może warto zaryzykować.

Oczywiście jestem Ci bardzo wdzięczny że podzieliłeś się ze mną, nami jak rozwiązałeś problem i myślę że to ty jako pierwszy w końcu rozwiązałeś ten problem więc już wiemy że jak ktoś wymieniał opony wyważał po 10razy na hunterze wym tarcze itd itp i jak to nie pomogło to rozwiązanie tkwi w wahaczach.

uuuuuuffff ale się rozpisałem :wink:

Pozdrawiam wszystkich brykających się z tym problemem

---------- Post dopisany at 21:48 ---------- Poprzedni post napisany at 21:44 ----------

---------- Post dopisany at 21:48 ---------- Poprzedni post napisany at 21:48 ----------

Pytanie i prośba do Bogdana

Czy możesz napisać jaki masz nr wahacza??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wahacz standartowy z tulejami 65mm dla mojego modelu.

Sorry, teraz nie mogę podać jego numeru bo nie pamiętam.

Numer wahacza otrzymamy po podaniu nr VIN w sklepie ASO oraz w innych e-sklepach. Tu wystarczy wybrać model/rok/silnik/nadwozie.

Optycznie wahacze z tulejami 65mm i wahacze z tulejami 75mm wygladają identycznie z tym wyjątkiem, że miejsce ( ścianka) osadzenia tuleji w wahaczu jest w porównaniu dla "75mm" cieńsze ( chudsza ścianka).

Mój VIN: WAUZZZ8K48A019421 możesz zadzwonić do ASO i się dowiesz.

Każdy przypadek należy rozstrzygać indywidualnie. Mój przypadek nie jest receptą. Kolega <Tomas8505> ma rację, ale u mnie pomogło.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian, przepraszam Cię - nie chciałem robić z Ciebie "głupka" pisząc o tych średnicach :) Nie gniewaj się.

Ps.

Kiedyś też chciałem wymienić same tuleje 65mm na nowe, ale zrezygnowałem gdy zobaczyłem w katalogu Lemforder-a, że same tuleje 65mm nie są już przez nich produkowane. Wyciągnąłem wniosek, że jest to poważna wada konstrukcyjna i nie ma co się oszukiwać - trzeba przesiąść się na wahacze z tulejami 75mm. Nie mniej jednak, jeżeli koledze Bogusławowi pomogła wymiana samych tulei i wibracje u niego nie powrócą np. przez 2 lata, to chyba warto co 2 lata wymieniać same tuleje na nowe 65mm. :)

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian, przepraszam Cię - nie chciałem robić z Ciebie "głupka" pisząc o tych średnicach :) Nie gniewaj się.

Ps.

Kiedyś też chciałem wymienić same tuleje 65mm na nowe, ale zrezygnowałem gdy zobaczyłem w katalogu Lemforder-a, że same tuleje 65mm nie są już przez nich produkowane. Wyciągnąłem wniosek, że jest to poważna wada konstrukcyjna i nie ma co się oszukiwać - trzeba przesiąść się na wahacze z tulejami 75mm. Nie mniej jednak, jeżeli koledze Bogusławowi pomogła wymiana samych tulei i wibracje u niego nie powrócą np. przez 2 lata, to chyba warto co 2 lata wymieniać same tuleje na nowe 65mm. :)

Pozdrawiam wszystkich.

OK, nie ma sprawy.

Ale sprawdzałem w sklepie jakieś 2 tygodnie temu i 65 i 75 mm z lemfordrer-a były dostępne, przynajmniej tak gościu w sklepie twierdził. Są również wahacze dla średnicy 65mm, ale nie ma 75mm.

Pzdr

---------- Post dopisany at 22:16 ---------- Poprzedni post napisany at 22:13 ----------

Bogdan dzięki WIELKIE za info

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, lece sobie na tempomacie 108km/h poludniowa obwodnica i co jakis czas na kierownicy mam wieksze albo mneijsze drgania, potem okres ciszy i jest ok, a potem znow zaczyna drzec i znow cisza ...

Czy w ogole jest mozliwosc ze zje.. nawierzchnia powoduje przenoszenie drgan tez na kierownice, czy tez na kierownicy w zadnym wypadku nie powinno sie nic czuc ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, lece sobie na tempomacie 108km/h poludniowa obwodnica i co jakis czas na kierownicy mam wieksze albo mneijsze drgania, potem okres ciszy i jest ok, a potem znow zaczyna drzec i znow cisza ...

Czy w ogole jest mozliwosc ze zje.. nawierzchnia powoduje przenoszenie drgan tez na kierownice, czy tez na kierownicy w zadnym wypadku nie powinno sie nic czuc ??

Jak się jeździ 108 km/h to nie dziwota. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:facepalm: przykladowa predkosci, w poblizu 110... po prostu na pewnym okresie obwodnicy mi drzy kierownica, potem cisza i potem znow zaczyna czyli ze nie dzieje sie to ciagle ... zastanawiam sie cyz to zj**... nawierzchnia czy auto :/ bo po 12tu wywazeniach na hunterze lepiej byc nie moze ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spędziłem dziś 3,5 h na wyważaniu kół z tzw testem drogowym....

Powiem szczerze JESTEM W SZOKU jak gość podszedł do tematu i dlaczego to tyle trwało....

Na początku zdjął 4 koła z samochodu....przegonił je na maszynie....

Niby wszystko grało z 2 sztukami ale rozebrał wszystkie koła....umył felgi na rantach (dooookładnie ! - byłem w szoku) przemierzył same felgi, złożył 2 sztuki które wylądowały zaś na wyważarce.

Kolejne 2 sprawiły troszkę więcej kłopotów to z tego wszystkiego wyszło ze opony fabrycznie musiały być "walnięte". Jednak po dłuższym czasie udało się poskładać 4 sztuki idealnie wyważone :) :)

Efektem dzisiejszych działań był wydruk:

20140730_193201.jpg

iiiii co najwazniejsze brak jakichkolwiek drgań do 135km - więcej nie miałem gdzie dziś pojechać ;/

135 to i tak duuuużo biorąc pod uwagę fakt ze poprzednio juz przed 120 lekko drżało :/

Mam nadzieje ze jak już się bardzie "rozbujam" na drodze to efekt się "utrzyma" i nie będzie nic "biło"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że CI to pomoże, ja na hunterze i podobnej procedurze byłem już kilka razy i ulga była chwilowa ...

Macie numerki tych 75mm bananów i tulejek do b8 2009 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:facepalm: tam nei ma napisane czy sa 65 czy 75mm, a z tego co bylo pisane to 75mm sa z innych rocznikow ? Takze numery bylyby mile widziane ...


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że CI to pomoże, ja na hunterze i podobnej procedurze byłem już kilka razy i ulga była chwilowa ...

Macie numerki tych 75mm bananów i tulejek do b8 2009 ??

Chciałem zrobić te testy przed wyjazdem nad morze.

Jak narazie po 500km wszystko wydaje sie OK.

Mam nadzieje ze tak wlasnie zostanie.

__________________________________________________

1100km przejechane i zero problemów z biciem :)

Edytowane przez simon__75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez borykam sie z problemem drgań.Pojechałem do gościa który rozbiera audi z testów i wziałem od Niego wahacze z a4 2013 z tulejami 75mm.Okazało się jednak że wachacze z tulejami 75mm mają większy sworzeń i nie da się ich zamontować do mnie.Pytanie jest czy są wachacze z tuleją 75mm ale ze sworzniem pasującym do przedlifta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da sie... sa 2 rodzaje zwrotnic(tym samym 2rodzaje wahaczy) o ile dobrze pamietam, jedne maja 12mm a drugie 14mm wejscie do zwrotnicy.

dobrym sposobem tez jest zastapic tuleje 65mm tuleja poliuretanowa - warunek musicie miec sprawna galke wahacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://poliuretany.olkusz.pl/

Grubosć [mm]: 80

Średnica wewnętrzna [mm]: 12

średnica zewnętrzna [mm]: 65

najpierw upewnij sie czy nic innego wyraznie nie powoduje drgan(np kola)

i czy galka z drugiej strony tego wahacza, w ktory wchodzi owa tuleja jest sprawna

Edytowane przez _Gabriel_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...