Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi a4 b7 pojawiły się kontrolki z czerwonym wykrzyknikem z napisem brakes oraz ABS i ESP


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam Audi A4 b7 2.0 tfsi 147kw automat kod silnika BGB.Mam prośbę forumowicze czy ktoś  wie jak rozwiązać ten problem, a wygląda on tak po przekręceniu kluczyka i odpaleniu odczekaniu chwili pojawia się czerwony wykrzyknik w nawiasie o 3 piknięcia z napisem brakes oraz kotroliki ABS i ESP. Płyn hamulcowy nalany pod max i akumulator odołączony na chwilę i nic nie pomogło.Dodam ze kolcki i tarcze z tyłu były wymieniane i jakoś po 10 daniach zapaliły mi się kotrolki i są po każdym oddaleniu auta.Po podłączeniu komputera wyskoczyły takie błędy jak na zdjęciach.

 

20200126_233627.png

20200126_231409.jpg

20200126_231532.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że po podłączeniu komputera wyskoczyły tę wykrzykniki, to akurat jest normalne, bo sterownik ABS pod czas diagnostyki wchodzi w tak zwany "tryb serwisowy". Po wylogowaniu z sterownika wszystkie kontrolki gasną.

Idąc tym tokiem myślenia, w końcu były jakieś błędy w sterowniku ABS czy nie??, bo o tym nic nie napisano, ale od tego trzeba zacząć.

 

Klocki z tyłu nie mają czujników zużycia. Tylko przód.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, OlekS napisał:

Piszesz że po podłączeniu komputera wyskoczyły tę wykrzykniki, to akurat jest normalne, bo sterownik ABS pod czas diagnostyki wchodzi w tak zwany "tryb serwisowy". Po wylogowaniu z sterownika wszystkie kontrolki gasną.

Idąc tym tokiem myślenia, w końcu były jakieś błędy w sterowniku ABS czy nie??, bo o tym nic nie napisano, ale od tego trzeba zacząć.

 

Klocki z tyłu nie mają czujników zużycia. Tylko przód.

 

 

Wykrzykniki napis brakes i kontrolki Abs i Esp wyskakują po od paleniu samochodu i cały czas świecą,  a błędy po podłączeniu komputera pokazuję takie.20200126_231409.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, Nie zauważyłem obrazków od

razu. W sumie z błędów nic nie wynika w linii prostej. Czy sterownik poduszek ma na to wpływ?nie powiem.

Osobiście bym otworzył obudowę komputera silnika, tam są przekaźniki od ESP, jeden z nich mógł się przyciąć.

Równolegle sprawdzić wtyczkę na pompę ABS.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, xxx3xxx10 napisał:

Witam,

Posiadam Audi A4 b7 2.0 tfsi 147kw automat kod silnika BGB.Mam prośbę forumowicze czy ktoś  wie jak rozwiązać ten problem, a wygląda on tak po przekręceniu kluczyka i odpaleniu odczekaniu chwili pojawia się czerwony wykrzyknik w nawiasie o 3 piknięcia z napisem brakes oraz kotroliki ABS i ESP. Płyn hamulcowy nalany pod max i akumulator odołączony na chwilę i nic nie pomogło.Dodam ze kolcki i tarcze z tyłu były wymieniane i jakoś po 10 daniach zapaliły mi się kotrolki i są po każdym oddaleniu auta.Po podłączeniu komputera wyskoczyły takie błędy jak na zdjęciach.

 

20200126_233627.png

20200126_231409.jpg

20200126_231532.jpg

 

Mi te błędy coś się nie podobają. 

Widzę, że jesteś z Gdańska jak co możemy się gdzieś zgadać i mogę podłączyć Ci samochód pod vcds zobaczymy co on powie. 

 

Czy robiłeś coś ostatnio przy kierownicy? Ruszałeś taśmę kierownicy (zwijak?) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, lewiatan1989 napisał:

 

Mi te błędy coś się nie podobają. 

Widzę, że jesteś z Gdańska jak co możemy się gdzieś zgadać i mogę podłączyć Ci samochód pod vcds zobaczymy co on powie. 

 

Czy robiłeś coś ostatnio przy kierownicy? Ruszałeś taśmę kierownicy (zwijak?) 

 

Możemy się zgadać i podłączyć vcds może jakoś rozwiążemy ten problem, a  przy kierownicy nie robiłem nic ani nie ruszyłem taśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...