Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Białe spaliny na zimnym silniku


andrzej1989

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim :) mam dość nietypowy problem z moim a4 . Otóż na zimnym silniku podczas przyspieszania unoszą się za mną białe spaliny( nie wiem jak jest latem bo auto mam od połowy października) . Zazwyczaj są one tak do 75 stopni nagrzania auta, czasem do 90 . Później problem znika, sprawdziłem z znajomym korekty wtrysków, wydają sie być ok, jeden ma wachania max 0,6 ( nie jestem pewien czy dobrze pisze, ale gdzieś czytałem ze granica tolerancji to +1:-1 ) wiec wszystkie wydają się być ok, poniżej tez załączam zdjecie z filtra dpf. Czy jest ktoś forum kto może doradzić co może być tego przyczyna ? Mój silnik to 2 tdi 150 km euro6 z adblue z 2015 roku. Niestety nie pamietam kodu silnika, ale dopisze jak wrócę do domu. Przebieg 119kkm potwierdzony, skrzynia multi. Z góry dziekuje za pomoc :) 

1C647821-2F7D-46DB-8586-0D640BF6C68F.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie para wodna.Jeśli jeździsz na krótkich odcinkach to normalna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wstawiłeś pełnych danych dot. Filtra dpf. 

 

Para wodna przy nagrzanym motorze to raczej nie możliwe. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeszcze muszę podać odnośnie dpf’a ? To dymienie jest tylko na zimnym motorze jak tylko osiąga gdzieś 70-80 stopni problem znika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do krótkich odcinków to fakt do pracy mam niecałe 10 km w jedna stronę . Wiec raczej krótki odncinek . W weekend trochę więcej zrobie km i raz w miesiącu do Pl 600 km w jedna stronę . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zaobserowałeś biały dym na typowo rozgrzanym silniku? nie mowie tutaj o tych dojazdach krótkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wy tak na serio ? jest zimno, cały czas pada śnieg albo deszcz i dziwi was biały dym ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak myslalem, ale wole dopytać czy może być inna przyczyna. Na ciepłym silniku nie zauważyłem jeszcze tego dymu. Teraz np wracałem do domu i wydaje mi się ze wogole nie zadymił a auto stało ponad 8 godzin, wiec silnik raczej wystygł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Damis16 napisał:

 

Para wodna przy nagrzanym motorze to raczej nie możliwe. 

 

 

Możliwe,możliwe :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że każdemu dymi przy niskiej temperaturze... Ale niech inni dadzą znać bo może ja też mam jakiś problem ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukajcie dziury w całym,para to norma na krótkich odcinkach w tym okresie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet przy +4 ? Wczoraj jak jechalem do pracy był dym a w temperatura na plusie. Wybaczcie moje przewrażliwienie ale ojciec ostatnio w tiguanie musiał wymienić 4 wtryski i jakoś zaczynam

panikowac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje się że od 5 stopni w dół może już być para

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...