Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Grupa 011 - statyczny


dani270

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W grupie 011 ciśnienie zadane i rzeczywistym znacząco się różni.

Regulacja zderzaka turbiny max podnosi wartość osiągnięta do 1017mbar. Ma ktoś pomysł gdzie szukać problemu?

IMG_20200130_162328.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty chcesz osiągnąć ? Sprawdź co się dzieje w próbie dynamicznej, czy tam odpowiednio turbo wstaje i trzyma zadane ciśnienie, a nie na postoju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co jest w dynamicznej ale temat się tyczy różnicy jaka jest między tymi wartościami. Patrząc na logo które zamieszczane są w sieci te wartości mają niewielka różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roczny koras turbiny. Do 1900 obr. turbo się spóźnia. Zderzak regulowany wiele razy i dalej szału nie ma. Sądziłem że na postoju jak będę regulował zderzak to wartość w grupie 011 będzie się zmieniać. Nie sprawdzałem brokow na wałku i nie wiem czy ich brak może być słyszalny od strony wydechu ale dudni delikatnie z rury. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się też bawiłem z regulacjami, turbo było po regeneracji, mol, zero reakcji na gas. Powyżej 2 tys się zbierał ale dół tragedia. Wsadzilem urzywke i teraz chociaż jedzie od dołu. A co do tego parametru. Regenerowana turbina miała 980, urzywka ma 950 i zbiera się tak jak powinna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ustawiłem na tą maksymalna wartość 1017mbar i jest tragedia w całym zakresie. Jutro przestawie w możliwie najniższą wartość i zobaczę jak będzie jeździł. Na dolnej wartości było słychać że turbo tak szybko się kręci że aż gwiżdże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak, niby turbo regenerowana osiąga ciśnienie, ale nie ma tej szybkości jak nówka, albo używana nieregenerowana, dwa lata prawie walczyłem z słabym dołem, i też się upieralem że turbo regenerowane to musi być dobre(poniekąd było to związane ze w poprzednim aucie też regenerowalem turbo i złożyli mi je super, ale to były czasy jak gerett dostarczał części zajmienne, ateraz niewiadomo co Ci wsadza) logi też wyglądały ok, a jednak zmiana na urzywke i jest owiele lepiej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem zderzak na 11,5mm od góry ale do dobrej używki jej daleko. Mam Gtb1756 do montażu ale warunków i chęci trochę brakuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...