Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koronawirus


trepek

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, Langista napisał:

Gdzie to wyczytałeś, że wirus może przetrwać na powierzchni klamek do 9 dni??????????

W linku, który zapodałem:

"According to German scientists, the virus can survive on surfaces, including door handles, for up to nine days."

Trzeba by tylko sprawdzić wiarygodność tej strony bo może to być jakiś fakt lub inny clickbait.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo żaden wirus nie wytrzyma bez żywiciela. Co innego bakteria, ale wirus musi mieć 'dom' w postaci żywego organizmu. Nie wiem skąd ten wpis, ale już nie jeden lekarz się wypowiadał na temat paczek z AliEx, nie ma możliwości aby obojętnie jaki wirus mógł się przenieść bez organizmu, bo te w 99% przenoszą się drogą kropelkową, także artykuł z klamkami wrzucił bym do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Langista napisał:

Bo żaden wirus nie wytrzyma bez żywiciela. Co innego bakteria, ale wirus musi mieć 'dom' w postaci żywego organizmu. Nie wiem skąd ten wpis, ale już nie jeden lekarz się wypowiadał na temat paczek z AliEx, nie ma możliwości aby obojętnie jaki wirus mógł się przenieść bez organizmu, bo te w 99% przenoszą się drogą kropelkową, także artykuł z klamkami wrzucił bym do kosza.

Też mi się to wydaje nad wyraz długi okres żywotności tego wirusa. Bardziej bym obstawiał, że chodzi o godziny a nie o dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak forbes podobną informację opublikował, że w sprzyjających warunkach rodzinach wirusów z grupy koronawirus potrafi przeżyć do 9 dni:

https%3A%2F%2Fspecials-images.forbesimg.
WWW.FORBES.COM

Coronavirus may live on surfaces for up to nine days, but the good news is that it is likely to be deactivated using appropriate disinfectants.

 

Autor badań twierdzi, że te obserwacje zostały dokonane na wirusach SARS i MERS, nie jest to potwierdzone w przypadku nCov2019 ale z powodu bliskiego pokrewieństwa między tymi wirusami przyjęto założenie o takiej samej żywotności. Na szczęście wirus nie przeżywa w kontakcie z alkoholem i z związkami zawartymi np. w mydle. Więc "częste mycie skraca życie" ale tylko wirusowi :D

Edytowane przez trepek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVN *EPIDEMIA* Z 1995 roku! 
jakby Wuhan przeniesione do 2020 roku! Polecam!

aż się boję kolejnych filmów katastroficznych...


Życie znowu DOGONIŁO scenariusz fi'mu!

Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie jest twór natury tylko człowieka,tak się prowadzi wojny hybrydowe wycelowane w gospodarkę rywala. Tyle że skutki odczuje cały świat z powodu uzależnienia od chińskiej gospodarki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, Chinczycy testowali tego wirusa na materiale genetycznym, ktory mieli pod reka. No i nie pyklo im z innymi rasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca jestem przekonany że Chińczycy go celowo wypuścili,jakieś powiązanie z usa/Izraelem jest na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pila24 napisał:

Nie do końca jestem przekonany że Chińczycy go celowo wypuścili,jakieś powiązanie z usa/Izraelem jest na 100%

Nie musieli go wypuszczac. Mogl sam sie wydostac. Wirusy sa male, bardzo male.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, trepek napisał:

Nie musieli go wypuszczac. Mogl sam sie wydostac. Wirusy sa male, bardzo male.

Wskoczył do kieszeni i uciekł labolatorantowi ?

Chodzi mi o kontrolowane uwolnienie wira niekoniecznie z Chińskiego labolatorium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, pila24 napisał:

Nie do końca jestem przekonany że Chińczycy go celowo wypuścili,jakieś powiązanie z usa/Izraelem jest na 100%

Sorry nie mogę się powstrzymać i zapytać, kombinowanie że USA ma coś z tym wspólnego mogę zrozumieć ostatnio im nie po drodze ale czemu Izrael ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ogi napisał:

Sorry nie mogę się powstrzymać i zapytać, kombinowanie że USA ma coś z tym wspólnego mogę zrozumieć ostatnio im nie po drodze ale czemu Izrael ??

Ogi no bo każda teoria spiskowa zaczyna się od USA którą rządzą niby żydzi. Coś w tym jest ale jak dla mnie wspólny mianownik tych krajów to jedynie $:wink: Nie ma takiej możliwości żeby wirus bez nosiciela utrzymał się tyle czasu. Zejdźcie na ziemie. Statystycznie pewnie grypa w naszym kraju zabiła procentowo więcej ludzi niż w chinach koronawirus.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Wandej napisał:

Ogi no bo każda teoria spiskowa zaczyna się od USA którą rządzą niby żydzi. Coś w tym jest ale jak dla mnie wspólny mianownik tych krajów to jedynie $:wink: Nie ma takiej możliwości żeby wirus bez nosiciela utrzymał się tyle czasu. Zejdźcie na ziemie. Statystycznie pewnie grypa w naszym kraju zabiła procentowo więcej ludzi niż w chinach koronawirus.

Grypa w tym roku zabiła już kilkanaście osób w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Ogi napisał:

Sorry nie mogę się powstrzymać i zapytać, kombinowanie że USA ma coś z tym wspólnego mogę zrozumieć ostatnio im nie po drodze ale czemu Izrael ??

Chiny to protektor Iranu,jak ktoś się interesuje choć troszkę geopolityką to można się domyślić wiele i nie ma w tym żadnych teorii spiskowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Wandej napisał:

Statystycznie pewnie grypa w naszym kraju zabiła procentowo więcej ludzi niż w chinach koronawirus.

Tutaj to już czysty biznes,media sieją panikę a ludzie ogłupieni wpadają w panikę i zaczynają kupywać maseczki,środki odkażające itp (i nie chodzi o Chińczyków bo tam sobie nieźle radzą).  "Byznes się krynci" hajs się zgadza $$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej zabija ludzi starszych/osłabionych, w tej chwili jest już więcej ludzi wyleczonych niż zgonów z tego co słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w jakim tempie rozprzestrzenia się teraz we Włoszech to jest jakaś masakra... 

Raczej nie ma już sznasy na powstrzymanie tego, rozleje się pewnie teraz po całej Europie... 

A ja mam już wykupione wczasy i samolot na wakacje tam heh, ciekawe jak to będzie... 

Edytowane przez kamil-vag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamil-vag napisał:

To w jakim tempie rozprzestrzenia się teraz we Włoszech to jest jakaś masakra... 

Raczej nie ma już sznasy na powstrzymanie tego, rozleje się pewnie teraz po całej Europie... 

A ja mam już wykupione wczasy i samolot na wakacje tam heh, ciekawe jak to będzie... 

Lepiej zrezygnuj z wakacji i zostań w PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...