Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koronawirus


trepek

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Kazik123 napisał:

"Skurw.....ny nie mają pieniędzy na emeryturę  to problem sam się rozwiąże i nie będzie emerytów i rencistów  " 

 Smiechy chichy ale koszty epidemii koronawirusa będą wynosiły parę(naście) lat emerytury starszy osob, które przez taką epidemię zejdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imprezy masowe odwołane. Teraz to się zacznie chaos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam tego całego szumu nie rozumiem, ludzie panikują, jakby było o co. Codziennie na świecie na AIDS umiera 5700 osób, a ludzie się grypy boją. W samej Azji jest 5mln nosicieli AIDS. Jak to się ma do tych 100tyś z grypą, która zabija głównie w Chinach (ciekawe dlaczego, wystarczy spojrzeć jak tam traktują ludzi zakażonych) i ludzi schorowanych. 

Informacja z zeszłego roku
 

Cytat

W tym sezonie z powodu grypy i jej powikłań zmarły w Polsce 143 osoby – to najwięcej zgonów od 5 lat.

 

W 2019 zmarły 143 osoby na grypę, nie słyszałem wtedy o maseczkach, mydle i panice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba Bukowinę macie z głowy :P

Cytat

Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej poinformował, że odwołane zostają wszystkie imprezy masowe.

Robi się powoli nieciekawie... zaraz zaczną zamykać szkoły itd...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kamil-vag napisał:

No to chyba Bukowinę macie z głowy :P

Robi się powoli nieciekawie... zaraz zaczną zamykać szkoły itd...

 

Imprezy masowe powyżej tysiąca osób. Póki co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, JawoR36 napisał:

W 2019 zmarły 143 osoby na grypę, nie słyszałem wtedy o maseczkach, mydle i panice.

Kilka liczb - pomimo maseczek, mydel i paniki we Wloszech odnotowano 9172 przypadkow koronawirusa, z czego wyleczono 724 osoby, 463 zmarlo. Jak latwo policzyc - smiertelnosc na dzis dzien wynosi 35% dla Wloch. Prawie 8 tys osob dalej choruje z czego 733 jest w stanie krytycznym (wymaga podania tlenu i bycia pod aparatura ulatwiajaca oddychanie). W ciagu dwoch tygodni koronawirus we Wloszech zaatakowal 0.3% tyle ludzi co grypa w Polsce za caly 2019r ale jednoczesnie zabil 300% tyle ludzi co grypa w Polsce za ten rok.

 

Patrząc tylko na suche liczby wychodzi, że koronawirus ma śmiertelnosć blisko 2000 razy większą niż ostatnia grypa.

Edytowane przez trepek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, afroo. napisał:

Imprezy masowe powyżej tysiąca osób. Póki co...

Puki co , ciekawe co na to zarząd klubu :eusathink: chociaż czytam że w chinach od kilku dni liczba zarażeń spada więc jest nadzieja że może  wirus wygaśnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, karol1981 napisał:

Puki co , ciekawe co na to zarząd klubu :eusathink: chociaż czytam że w chinach od kilku dni liczba zarażeń spada więc jest nadzieja że może  wirus wygaśnie .

W Chinach wirus praktycznie wygasł. Prócz prowincji Hubai (tam gdzie Wuhan) od 2-3 dni nie odnotowano żadnego nowego przypadku koronawirusa. Szpitale polowe są zamykane, systematycznie maleje ilość chorych. Tam opanowali to.

Widać, że Korea Południowa również opanowała gwałtowny wzrost zachorowań, teraz czas na Europę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, trepek napisał:

W Chinach wirus praktycznie wygasł. Prócz prowincji Hubai (tam gdzie Wuhan) od 2-3 dni nie odnotowano żadnego nowego przypadku koronawirusa. Szpitale polowe są zamykane, systematycznie maleje ilość chorych. Tam opanowali to.

Widać, że Korea Południowa również opanowała gwałtowny wzrost zachorowań, teraz czas na Europę.

Oby tak dalej się to toczyło to nie będzie tak źle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, karol1981 napisał:

Oby tak dalej się to toczyło to nie będzie tak źle .

Tylko w Chinach wzieli ludzi "za gębę", kazali zostać w domach, raz na dwa dni jedna osoba z domu mogła wyjść zakupy zrobić. I ciągle dezynfekcja wszystkiego. Chociaż kto tam ich wie, to są Chiny więc mogli przekazywać co tylko chcieli do opinii publicznej.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz że Chiny przekazały co chciały a dwa że u nich się nie cackali z nikim. U nas raczej tak kolorowo nie będzie. To co się dzieje teraz we Włoszech to jakiś żart. To że Francuzi to brudasy wie każdy (częste epidemie grypy żołądkowej itp, nie myją rąk) jak jest z Włochami nie wiem. Mam nadzieję że wszystko się uspokoi jak zrobi się cieplej.

 

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę że jakiś wyhodowany wirusek ze szkodliwością mniejszą niż grypa paraliżuje cały świat ? masz gorączkę to zamykają Cię w szpitalu na obserwacje... to jakaś paranoja,za te sianie paniki media powinny płacić za wszystkie szkody finansowe jakie powstały. 

Jak ktoś z was jest przerażony tym ile osób umarło we Włoszech to musicie wiedzieć że grypa zabija średnio 50 tys osób na świecie w ciągu miesiąca a tam to ludzi po 80 tym roku życia jest 2,5 raza więcej niż u nas i głównie starcy padają na wszelkie infekcje wirusowe.

Nie dajcie się zwariować,straszą nas wszystkim czym się da - kometa uderzy w ziemię,globalne ocieplenie,umierające pszczoły,spadł śnieg,Putin itd.... nie mogę uwierzyć że tak łatwo dają się ludzie sterować przez media 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Randor napisał:

jak jest z Włochami nie wiem

Najwięksi syfiarze i nieroby na swiecie a Grecy zaraz za nimi

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak masek w szpitalach...jeden ze  szpitali znalazł rozwiązanie jak ?autentyk z wywiadu z dyrektorem szpitala 

"Maja spory zapas gazy i postanowili że wykorzystają ja do  uszycia masek "

I Tak jesteśmy przygotowani do epidemii...

Żarty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu poczytajcie o kretynie z NIedrzwicy ,

DSC07892-1-1280x853.jpg
WWW.LUBLIN112.PL

Lublin112 – Portal informacyjny, najświeższe informacje z Lublina i regionu. Najszybsze informacje z Lublina. Lubelski dziennik. Ważne informacje z kraju

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MjA3NjY5YgsgUThZdk5vHmMJbAMwF2FINBF0SHYF
WIADOMOSCI.WP.PL

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu na własną rękę zlecił szycie...

 

Tak wygląda  przygotowanie do ewentualnej epidemii...

Sporo osób śmiało się że robię zakupy na zapas, a teraz doszli do wniosku że jednak miałem rację. Nie chodzi mi o  żywność ,a niezbędne produkty do mojej pracy...

Już z kilku hurtownia dostałem informację że dostaw nie ma i nie wiadomo kiedy będą. 

Może wirus nie jest najgroźniejszy ale efekt kwarantanny sprawia że są problemy z obiegiem materiałów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, problemem jest to, że nagle wszyscy spanikowali i nakupili towaru, który później i tak wyrzucą, bo nie będą w stanie go wykorzystać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...