Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koronawirus


trepek

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, kamil-vag napisał:

Ogólnie to chyba już koniec żartów...sporo osób dało info o wprowadzeniu stanu wyjątkowego, tworzeniu stref, zamykaniu miast, województw... teraz większość zależy już od Nas, od odpowiedzialności obywateli, czy będziemy umieli usiedzieć na d*pie czy zlekceważymy sytuację jak Włochy czy Hiszpania... 

uid_7a9533cd478d989896976068a091a2411584
WWW.TVP.INFO

„Apeluję, aby czerpać informację z wiarygodnych źródeł”. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STAN ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO W POLSCE WPROWADZONY.

- Wracają kontrole na granicach na co najmniej 10 dni
- Zakaz wjazdu dla cudzoziemców
- Polacy wracający z za granicy zostaną objęci 14-dniową kwarantanną
- Od niedzieli wstrzymany międzynarodowy ruch kolejowy i lotniczy
- Od soboty ograniczenia w działaniu galerii handlowych, otwarte będą tam tylko sklepy spożywcze/apteki
- Restauracje, kluby, bary, puby, kawiarnie ZAMKNIĘTE, możliwe tylko usługi na wynos 
- Zgromadzenia powyżej 50 osób ZAKAZANE 
- Sklepy, banki w kraju pozostają OTWARTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Hugo napisał:

banki w kraju pozostają OTWARTE

Alior zamyka oddziały w poniedziałek,będą pracowali z domów-informacje mam od osoby tam pracującej. Dziś Santander zamknął oddziały u mnie w mieście,nie wiem czy wszystkie ale szef klamkę pocałował w głównym oddziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 3 dni jestem w Norwegii i jest to samo, wprowadzili przymusową kwarantannę 14 dniową dla wszystkich przyjezdnych z poza krajów skandynawskich. Ja na szczęście mam pracę planowaną na 18 dni ale co będzie dalej jak wszystkie loty odwołane, promy nie kursują... Ciekawe jak długo będzie trzeba przeczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hugo napisał:

Polacy wracający z za granicy zostaną objęci 14-dniową kwarantanną

Na granicy czy w miejscu do którego wracają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za tydzien wracam do DE jak to bedzie wygladalo? w niemczech mam odbyc kwarantanne, wogole wpuszcz mnie do niemiec?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd Wy macie takie przerażające dane jak na oficjalnej stronie ministerstwa jest napisane, że może ale nie wprowadził jeszcze

1328x560
WWW.GOV.PL

Dziś ma wejść w życie rozporządzenie na mocy, którego zostanie wprowadzony stan zagrożenia epidemicznego, a dziewiętnaście szpitali zostanie przekształconych w szpitale zakaźne - to kolejne działania...

Ludzie jakieś dzikie wiadomości powielają, a reszta łyka jak pelikan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, chudineze napisał:

Skąd Wy macie takie przerażające dane jak na oficjalnej stronie ministerstwa jest napisane, że może ale nie wprowadził jeszcze

1328x560
WWW.GOV.PL

Dziś ma wejść w życie rozporządzenie na mocy, którego...

Ludzie jakieś dzikie wiadomości powielają, a reszta łyka jak pelikan.

Ty tak na serio? A wypowiedź premiera tego kraju to też dzikie źródło informacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, chudineze napisał:

Na oficjalnej stronie PRM nie ma żadnych takich info. 

 

Bo siedzi na fejsie i wstawia posty 

https://www.facebook.com/kancelaria.premiera/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu nigdzie nie podaja informacji czy mozna wrocic do niemiec normalnie? pracuje tam na stale i musze wracac w przyszlym tygodniu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kubabkb napisał:

czemu nigdzie nie podaja informacji czy mozna wrocic do niemiec normalnie? pracuje tam na stale i musze wracac w przyszlym tygodniu

 

Mają podać listę przejść które bedą obsługiwać ruch pieszy i autami. Daleko nie masz na pewno wjedziesz ale tam pewnie też kwarantanna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej przesiedzieć w PL kwarantannę moim zdaniem, tym bardziej że tam jest tylu zarażonych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Hugo napisał:

Bo siedzi na fejsie i wstawia posty 

https://www.facebook.com/kancelaria.premiera/

To zamiast wstawić na rządowych stronach to jak hejter na facebuku wali posty :doh:A tam już chyba wszystko było z przepustkami na miasto 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kubabkb napisał:

za tydzien wracam do DE jak to bedzie wygladalo? w niemczech mam odbyc kwarantanne, wogole wpuszcz mnie do niemiec?

 

Wątpię że w ogóle wyjedziesz z Polski. Wszystkie połączenia międzynarodowe samolotowe i kolejowe odwołane. Granice otwarte mają być dla transportu towarów i dla Polaków powracajacych do kraju (dla nich kwarantanna 14 dni). W ciągu tygodnia to i Niemcy zamkną granice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kubabkb napisał:

czemu nigdzie nie podaja informacji czy mozna wrocic do niemiec normalnie? pracuje tam na stale i musze wracac w przyszlym tygodniu

 

 

Cytat

 

Na stałe pracuję zagranicą, przyleciałem do Polski na weekend, jak mam wrócić do pracy?

Kołowy i drogowy ruch wyjazdowy z Polski jest otwarty. Można opuścić granicę samochodem lub autobusem.

 

 

Z tej strony: 

1328x560
WWW.GOV.PL

Od niedzieli 15 marca zamykamy na 10 dni granice naszego kraju dla cudzoziemców. Wszyscy polscy obywatele znajdujący się teraz poza granicami – mogą wracać do Polski. Będą także poddani...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Adam87 napisał:

U mnie też już niekyórzy mają home office. Ja niestety nie. Też nie da się budować samochodów w domu, przynajmniej u mnie. A jeszcze jakby tego było mało, to odwołali mi loty do i z Polski:facepalm: MASAKRA 

My tez robimy jak dotąd. Pakistańczyk w kwarantanie  przyjechał na serwis... no idioci... auto zostało a jego wysłali na chatę... kluczyków nie dotykamy bo do torebek musza wsadzać. Fotele pokrowce i kierownice również. Jak ludzie nie przestaną łazić to nic nie pomoże  izolacja 2 tygodniowa. Wszystko za sprawa jednostek oraz posłuszeństwa ludzi. W Chinach zastopowali bo oni są posluszni... żona robi z różnymi ludźmi ale jedynie Chińczycy ogarniają i odkąd został nakaz miedzy innymi odstepu jednego metra to tak robią. Można spokojnie mierzyć z metrówki i tyle wyjdzie. Do tego pobrali wolne od pracy i będą siedzuec w domu od pon. Aby sytuacja się zmieniła to każda jrdnostka musi się dostosować i przestrzegać zaleceń. To jest coś takiego samego jak ze zmiana świata. Aby go zmienić człowiek musi zacząć od siebie... 

Dużo zdrowia dla wszystkich?

  • Pomoc techniczna 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nasz rząd podejmuje dobre kroki. Nie wiem jak to wygląda za granicą, ale mam wrażenie, że u nas w kraju naprawdę środki ostrożności są zachowane na odpowiednim poziomie i w odpowiednim czasie.

Edytowane przez Lichy92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...