Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koronawirus


trepek

Rekomendowane odpowiedzi

4482b3eb-4345-4a9d-91a5-c6d3dacd5172.png
WWW.SIEPOMAGA.PL

*Zbiórka jest prowadzona przez Fundację Siepomaga, która jako...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Langista napisał:

No tak, bo w 70% przypadków ludzie tam przychodzą po L4 to i lekarze sie przyzwyczaili, ale jak coś Cie boli to raczej mówisz o co chodzi i w tedy lekarz nie zbywa nikogo, bo żeby dostać samo l4 trzeba też wiedzieć co powiedzieć. I nie wmówisz mi, że jest inaczej bo temat znam bardzo dobrze :) Na lekarza nie czeka sie latami a maksymalnie tydzień/dwa, do tego bardzo często (99%) leki są na 100% bezpłatnych receptach, bądź praktycznie za darmo, Opieka zdrowotna w Niemczech a w Polsce to przepaść, głównie ze względu na środki, które w Niemczech trafiają do lekarzy, nie do kieszeni prezesów i ministrów.

Ok :grin:

Edytowane przez audiaudi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coronavirus-france-lockdown.jpg
WWW.INDEPENDENT.CO.UK

France has ramped up its response to the coronavirus pandemic by banning all...

 

Czyżby  Macron  się obudził , czy przegrał pierwszą turę...

Z drugiej strony jest to bardzo prawdopodobny  scenariusz dla Polski za kilka lub kilkanaście dni....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kazik123 napisał:
coronavirus-france-lockdown.jpg
WWW.INDEPENDENT.CO.UK

France has ramped up its response to the coronavirus pandemic by banning all...

 

Czyżby  Macron  się obudził , czy przegrał pierwszą turę...

Z drugiej strony jest to bardzo prawdopodobny  scenariusz dla Polski za kilka lub kilkanaście dni....

Imho Polska czeka z tym na inne kraje w UE oraz na sciagniecie wszystkich chetnych Polakow z zagranicy. Pozniej bach - areszt domowy na 2 tygodnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Langista napisał:

No tak, bo w 70% przypadków ludzie tam przychodzą po L4 to i lekarze sie przyzwyczaili, ale jak coś Cie boli to raczej mówisz o co chodzi i w tedy lekarz nie zbywa nikogo, bo żeby dostać samo l4 trzeba też wiedzieć co powiedzieć. I nie wmówisz mi, że jest inaczej bo temat znam bardzo dobrze :) Na lekarza nie czeka sie latami a maksymalnie tydzień/dwa, do tego bardzo często (99%) leki są na 100% bezpłatnych receptach, bądź praktycznie za darmo, Opieka zdrowotna w Niemczech a w Polsce to przepaść, głównie ze względu na środki, które w Niemczech trafiają do lekarzy, nie do kieszeni prezesów i ministrów.

Coś jeszcze kiedyś słyszałem że dzieci do 18 maja leki za free.

Masz rację.my do nich mamy daleko☹

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FB_IMG_1584510922998.jpg

FB_IMG_1584510925238.jpg

 

Co to ? Aa to te zaplanowane urlopy przecież , jak to niektórzy tutaj piszą. Fajnie że trzymają się wszyscy razem , statystyki pójdą wyżej bo za niskie przecież są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra :facepalm:

Gdzie to Maćku jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i gdzie ten metr od siebie ? Ludzi w brud... kilka przejść ma tylko ruch pieszy... 

Na granicy olszyna 20km korków ?

5AE97228-3A7B-4B94-88CE-A7C833DDA895.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MaciekPL napisał:

FB_IMG_1584510922998.jpg

FB_IMG_1584510925238.jpg

 

Co to ? Aa to te zaplanowane urlopy przecież , jak to niektórzy tutaj piszą. Fajnie że trzymają się wszyscy razem , statystyki pójdą wyżej bo za niskie przecież są.

Nysa Łużycka albo Odra haha 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no blokada granic średnio wychodzi, kolejki samochodowe, ludzie stłoczeni na mostach każdy z nich codziennie dojeżdża i wraca z miejsca pracy gdzie pracuje od kilkuset do kilku tysięcy ludzi. To się musi skończyć wzrostem zachorowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie zamknięcie granic to zamknięcie granic. Skoro ktoś pracuje za granicą to powinien się liczyć z konsekwencjami tego, że państwo może je zamknąć z powodu epidemii czy jakiegokolwiek innego powodu np politycznego. Skoro pracują za granicą to motel w Niemczech na 2 czy 3 tyg ich nie zbawi. Polska wygoda Januszowa. Do eurasków pierwsi, ale żeby zrobić cokolwiek, żeby codziennie nie przełazić przez granice wyrypane. Pierdzieli się te państwo niepotrzebnie z ludźmi. Chiny radzą sobie z epidemią, bo były konsekwentne, a u nas nawet politycy nie potrafią się zachować. I tak, ja też cierpię z powodu trudności na granicy, mimo, że sam jej nie przekraczam (a chciałbym i wcześniej przekraczałem). Koszty transportu rosną, terminy się rozjeżdżają, klienci rezygnują, ale siedzę w domu i robię co mogę by epidemia skończyła się szybciej i bez ofiar w rodzinie.

Edytowane przez JawoR36
  • Pomoc techniczna 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na A4ce teraz znajomy jechał ciężarówka, 65km korku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, JawoR36 napisał:

Jak dla mnie zamknięcie granic to zamknięcie granic. Skoro ktoś pracuje za granicą to powinien się liczyć z konsekwencjami tego, że państwo może je zamknąć z powodu epidemii czy jakiegokolwiek innego powodu np politycznego. Skoro pracują za granicą to motel w Niemczech na 2 czy 3 tyg ich nie zbawi. Polska wygoda Januszowa. Do eurasków pierwsi, ale żeby zrobić cokolwiek, żeby codziennie nie przełazić przez granice wyrypane. Pierdzieli się te państwo niepotrzebnie z ludźmi. Chiny radzą sobie z epidemią, bo były konsekwentne, a u nas nawet politycy nie potrafią się zachować. I tak, ja też cierpię z powodu trudności na granicy, mimo, że sam jej nie przekraczam (a chciałbym i wcześniej przekraczałem). Koszty transportu rosną, terminy się rozjeżdżają, klienci rezygnują, ale siedzę w domu i robię co mogę by epidemia skończyła się szybciej i bez ofiar w rodzinie.

+1

Już granice otwarte.

Z roboty lepek jechał coś dowieść i od SG usłyszał że jak wruci do 17 to nie ma kwarantanny.bezsens...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, MaciekPL napisał:

FB_IMG_1584510922998.jpg

FB_IMG_1584510925238.jpg

 

Co to ? Aa to te zaplanowane urlopy przecież , jak to niektórzy tutaj piszą. Fajnie że trzymają się wszyscy razem , statystyki pójdą wyżej bo za niskie przecież są.

Gdzie Ci ludzie mają mózgi:facepalm: Wracają do rodzin z tym tryplem:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wandej napisał:

Gdzie Ci ludzie mają mózgi:facepalm: Wracają do rodzin z tym tryplem:facepalm:

Po kij im mózg.. 

Ważne dyngi są..

Najbardziej wk***ia to że berfry znów 100% płatne A dzieciaki dostają po d*pie z nauką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

89835753_10157407638288772_3522170149643
M.FACEBOOK.COM

Oto w jaki sposób rząd radzi sobie z epidemią w Polsce. Dzwoni do mnie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

school-children-class.jpg
WWW.INDEPENDENT.CO.UK

Schools in the UK will close from Friday until further notice and all exams have...

 

 

Reakcja trochę spóźniona ale jest...

A u nas kampania na całego tzn kampania tylko jednego kandydata ....co to kur....a ma być 

Na granicy setki osób w kolejce,  samochody czekają po 20-30 h na wjazd do PL ...

Zamiast ogłosić stan wyjątkowo i ogólną kwarantanne wszystkich obywateli, żeby nie było scenariusza z Włoch czy Hiszpanii, tylko problem że musieliby przełożyć wybory ....

Właśnie tak Chiny i Japonia poradziły sobie z epidemia , jak mają siedzieć w domu to siedzieli w domu A nie na zakupy do Casto  bo akurat siedzi w domu to panele sobie  zmieni .....

Normalnie jak tu żyć...ten kraj na trzeźwo jest nie do przyjęcia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kazik123 napisał:
school-children-class.jpg
WWW.INDEPENDENT.CO.UK

Schools in the UK will close from Friday until further notice and all exams have...

 

 

Reakcja trochę spóźniona ale jest...

A u nas kampania na całego tzn kampania tylko jednego kandydata ....co to kur....a ma być 

Na granicy setki osób w kolejce,  samochody czekają po 20-30 h na wjazd do PL ...

Zamiast ogłosić stan wyjątkowo i ogólną kwarantanne wszystkich obywateli, żeby nie było scenariusza z Włoch czy Hiszpanii, tylko problem że musieliby przełożyć wybory ....

Właśnie tak Chiny i Japonia poradziły sobie z epidemia , jak mają siedzieć w domu to siedzieli w domu A nie na zakupy do Casto  bo akurat siedzi w domu to panele sobie  zmieni .....

Normalnie jak tu żyć...ten kraj na trzeźwo jest nie do przyjęcia 

Nie popadajmy w paranoje. Zakupy zrobic Ok raz czy 2 w czasie tej kwarantanny z zachowaniem bezpieczeństwa. Ogólnie myśle ze Polacy i tak znacznie lepiej podchodzą do tej sytuacji niż oświecone towarzystwo zachodu

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zacznie pluć pisowskim jadem na temat wracających Polaków to postawcie się na ich miejscu.

Też za parę dni wyruszę w powrotną drogę z zachodu.

Też mam rodzinę, też mi się chce do domu.

Mam auto, od 2 miesięcy nie mam żadnych objawów więc co, mam nie jechać do PL ????

Ogarnijcie się ludzie.

Trochę zrozumienia.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...