Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koronawirus


trepek

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Fido napisał:

Zanim zacznie pluć pisowskim jadem na temat wracających Polaków to postawcie się na ich miejscu.

Też za parę dni wyruszę w powrotną drogę z zachodu.

Też mam rodzinę, też mi się chce do domu.

Mam auto, od 2 miesięcy nie mam żadnych objawów więc co, mam nie jechać do PL ????

Ogarnijcie się ludzie.

Trochę zrozumienia.

Wiesz, że czeka Cie kwarantanna 2 tygodniowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz że jestem tępy i nie wiem ?

Oczywiście że o tym doskonale wiem.

Na bieżąco oglądam TV i sytuację.

Miałem kwarantannę przebyć w garażu,  mam co robić w nim ale nie ma tam toalety.

Na szczęście ale znaleźli dla mnie wolne lokum które na mnie czeka.

 

Dodam jeszcze jedno.

Wielu, wielu osobom odcięto transport do domu bo przyjechali rejsowymi busami.

Jedynym ich wyjściem jest dotarcie na własną rękę na granicę i przejść ją pieszo więc co się dziwicie ?

Kto jest tu bez auta to ma przejeb.......

Tylko współczuć.

Do niektórych jeszcze to nie dociera i się śmieją.

Gorzej jak u sąsiada z którym się parę dni wcześniej witało  zdiagnozują wirusa.

Ciekawe czy też napisze ha ha ha

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fido ale czego mam współczuć????

Każdy musi się liczyć z tym pracując za granicą PL.

Rozumiem że chcesz być z rodziną.

W ogóle to jest chore bo kolega co pływa barka też nie przechodzi kwarantanny A siedzi po 2 m-ce za granicami...

 

Wkurzam mnie to że za naszą kasę poleciały samoloty po tych którzy wiedzieli że korona jest w Europie i mieli to w d*pie....

Wszystko na razie układa się w miare,tzn wirus leci powoli u nas.zobaczymy co będzie za 2 tyg.

A ludzi na kwarattannie uciekających bym od razu karal kara pieniężną,a jak się powtórzy to do kicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, wesz82 napisał:

Fido ale czego mam współczuć????

Czemu ?

Jak by ci przyszło na własną rękę dostać się pod polską granicę gdzieś spod Szwajcarii lub Francji (z kiepską znajomością języka niemieckiego)  i stać w tej kolejce wiedząc że nic ci nie jest a za tobą ktoś kicha i smarka to byś nie pytał czemu.

Jak pisałem, wystarczy postawić się na miejscu takiej osoby i nie trzeba tłumaczyć.

Trzeba się liczyć z tym, że nie tylko ci co pracują za granicą, ale za chwilę wszyscy możemy mieć identyczne problemy.

I nie piszcie "jego wybór bo po co pojechał za granicę" bo to jest chore.

A może ma kredyty i pojechał zarobić trochę grosza by je jak najszybciej spłacić i godnie żyć z rodziną ?

A może mąż żonę lub na odwrót po rozwodzie ogołociło ze wszystkiego co miało do tej pory i stara się na chleb zarobić ?

Nie oceniajcie innych zanim nie ocenicie samych siebie.

 

@trepek

Wolałbym te 2 tygodnie w garażu posiedzieć niż w chałupie bo mam 3 motocykle do przygotowania na sezon ale bez łazienki to d*pa zbita.

Mieszkam w bloku więc szans na wyjście do garażu nie ma.

 

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Wandej napisał:

Nie popadajmy w paranoje. Zakupy zrobic Ok raz czy 2 w czasie tej kwarantanny z zachowaniem bezpieczeństwa. Ogólnie myśle ze Polacy i tak znacznie lepiej podchodzą do tej sytuacji niż oświecone towarzystwo zachodu

Nie popadam w paranoję, tylko zajebi...cie denerwuje mnie akcja gdzie najpierw kierowcy czekają po 20-30 h żeby wypełnić karty lokalizacyjne  A teraz SG  zmieniają zdanie i tylko badają temperaturę kierowców, gdzie są  osoby zarażone bez żadnych objawów, gdzie tu logika? 

Kolejna sprawa to rozpacz rodziny która mimo ryzyka koronowirusa  leci na wakacje i żeby wrócić ma zapłacić za lot do PL ...najlepiej żeby jej jeszcze dopłacili a co ..

Kolejna sprawa to pomoc dla branży turystycznej , macie tu link do wypocin prezesa 

 

3006191-02prevb.jpg
WWW.MONEY.PL

- Przesunięcie ZUS-u to żadne rozwiązanie. Za trzy miesiące zaczną się wakacje...

 

Miesiąc temu chwalił się że wartość spółki przekroczyła 500 mln. zł , a teraz  domagają się pomocy ...żarty , 

Zawsze jest tak że najmniejszy dostanie po d*pie ...watpie żeby ci co maja po kilka pokoji w pensjonacie dostali pomoc ...

Kolejna sprawa to odroczenie ZUS, kredytów i podatków :

mam znajome małżeństwo stomatologów i obydwoje zamknęli  gabinety, ponieważ mieli bardzo dużo pacjentów dewizowych A teraz Niemcy wyjechali 

A  i dodatkowo są w grupie dużego ryzyka, on choruje na serce ona na drogi oddechowe. 

Praktycznie cały sprzęt mają w leasingu, mieszkanie na kredyt ...kto  im pomoże w tym okresie....rozmawiałem z nimi i mają oszczędności na 3 miesiące, oczywiście nie myślą aby zwlekać że spłata kredytu czy składek ZUS bo są to opłaty które i tak muszą zapłacić. Co będzie dalej nie wiedzą!

Podobnych przykładów mógłbym podać kilkanaście. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fido napisał:

A może ma kredyty i pojechał zarobić trochę grosza by je jak najszybciej spłacić i godnie żyć z rodziną ?

A może mąż żonę lub na odwrót po rozwodzie ogołociło ze wszystkiego co miało do tej pory i stara się na chleb zarobić ?

To niech tam siedzi i pracuje, a nie marudzi, że musi akurat teraz zjechać.

 

1 godzinę temu, Kazik123 napisał:

Praktycznie cały sprzęt mają w leasingu, mieszkanie na kredyt ...kto  im pomoże w tym okresie....rozmawiałem z nimi i mają oszczędności na 3 miesiące, oczywiście nie myślą aby zwlekać że spłata kredytu czy składek ZUS bo są to opłaty które i tak muszą zapłacić. Co będzie dalej nie wiedzą!

Małżeństwo STOMATOLOGÓW płacze, że ma oszczędności na 3msc do przodu. To żart prawda?
Ludzie tylko płakać potrafią, a najbardziej marudzą Ci, którzy do marudzenia mają najmniej powodów. Ja rozumiem matka trójki dzieci bez ojca, żyjąca z najniższej krajowej, którą przymusowo wysłali na urlop bezpłatny, ale dwójka lekarzy, pewnie na rencie (choroby) nie wie co będzie dalej? Masakra, ludzie to mają problemy.

 

1 godzinę temu, Kazik123 napisał:

Kolejna sprawa to rozpacz rodziny która mimo ryzyka koronowirusa  leci na wakacje i żeby wrócić ma zapłacić za lot do PL ...najlepiej żeby jej jeszcze dopłacili a co ..

Hipokryzja. Rodzinka, która wyjedzie i musi wrócić samolotem jest be, ale lekarze, którzy nabiorą kredytów bez wyobraźni, to już straszna rzecz i kto im pomoże. Najpierw najeżdżasz na tych, którzy marudzą, że muszą wrócić do PL i zapłacić za lot, no bo jak to oni mogli sobie polecieć, a teraz płaczą, a za chwilę mówisz o tym, jak to wielce pokrzywdzona jest dwójka lekarzy i kto im pomoże, bo nabrali kredytów i leasingów, a nie pomyśleli o tym, żeby się lepiej zabezpieczyć finansowo niż jakieś 3msc, szczególnie, że mają problemy zdrowotne, przez które mogą być wykluczeni z zarobku nagle, na jakiś czas, a mimo to nie potrafią pomyśleć bardziej przyszłościowo niż trzy miesiące. Podwójne standardy masz kolego.

Znam gadki lekarzy, tutaj płaczą, że bieda, że licho, że ledwo co się biznes kręci, a za chwilę synkowi mieszkanie kupują za gotówę, bo przecież wynajmować nie będzie na studiach, a do tego samochód, nowy przeca, BMW, bo ja mam BMW to syn gorszym będzie jeździł? Nie chcę wrzucać wszystkich do jednego wora, ale osobiście nie znam żadnego lekarza, który by nie stękał, że mu mało pieniędzy. I żeby było jasne, nigdy nikomu niczego nie zazdrościłem, po prostu nie lubię takiego zachowania.

Edytowane przez JawoR36
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki .

Co powiecie na takie fakty :

Chiny mieszkańców ponad 1,3 mld zarażonych ok 38 tys zmarło 3250 / zatrzymanie zakażonych właściwie/ , Włochy mieszkańców ok. 60 mln zarażonych 4100 zmarło 3400 / codziennie ok 500 nowych zakażeń/. Najwyzrażniej potwierdza sie fakt, że za póżno we Włoszech wprowadzono kwarantannę a inna sprawa ,że to zlekceważyli totalnie spotykając się w barach i sklepach jakby nic się nie stało. Inna sprawa że ponad 87% zmarłych to osoby powyżej 70ki / Włochy są drugim na świecie krajem największym odsetkiem starszych osób /-- co nie zmienia faktu że mieli w dooopach karantannę i środki ostrożności . Dopiero od ok 10 dni przestraszyli się i siedzą w domach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, wesz82 napisał:

A ludzi na kwarattannie uciekających bym od razu karal kara pieniężną

Ale taką solidną, tak ze 100tyś na d*pę od razu i może inni nabraliby rozumu. A jak nie to akurat byłoby na walkę z wirusem.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dekiel 13 napisał:

Z innej beczki .

Co powiecie na takie fakty :

Chiny mieszkańców ponad 1,3 mld zarażonych ok 38 tys zmarło 3250 / zatrzymanie zakażonych właściwie/ , Włochy mieszkańców ok. 60 mln zarażonych 4100 zmarło 3400 / codziennie ok 500 nowych zakażeń/. Najwyzrażniej potwierdza sie fakt, że za póżno we Włoszech wprowadzono kwarantannę a inna sprawa ,że to zlekceważyli totalnie spotykając się w barach i sklepach jakby nic się nie stało. Inna sprawa że ponad 87% zmarłych to osoby powyżej 70ki / Włochy są drugim na świecie krajem największym odsetkiem starszych osób /-- co nie zmienia faktu że mieli w dooopach karantannę i środki ostrożności . Dopiero od ok 10 dni przestraszyli się i siedzą w domach.

W Chinach zarażonych było 81 tys ludzi, zmarło 3250 (6600 jest jeszcze leczonych), we Włoszech masz 41 tys zarazonych, zmarlo do tej pory 3400 osob, leczonych jest dalej 31 tys osob. Mysle, ze Chiny ukrywaja prawdziwa skale problemu, jaki odwiedzil ich kraj. Do tego Chiny sa potezna gospodarka, wszystko sobie wyprodukuja, maja zapasow i rezerw w brud oraz spoleczenstwo jest mega posluszne.

Wlosi nie siedza po domach, dalej ok 40% ludzi kladzie lache na zakaz opuszczania mieszkan i pobia potajemne potancowy, imprezy etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeski błąd co Chin z mojej strony  nie 38tys.  a 83tys. powinno być zatem.

Z tymi imprezami i spotkaniami u Włochów to niestety prawda , mam wiadomości z Włoch przez SKYpa od dziewczyny która mieszka tam na stałe od ponad 20 lat .. Czyści za bardzo to oni nie są  a spotkania i imprezki mają w genach najkrócej mówiąc.

Tymczasem u Niemców , dzifki mają problem :naughty:

https://www.o2.pl/artykul/koronawirus-w-niemczech-domy-publiczne-w-tarapatach-6490637086816385a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, JawoR36 napisał:

Znam gadki lekarzy, tutaj płaczą, że bieda, że licho, że ledwo co się biznes kręci, a za chwilę synkowi mieszkanie kupują za gotówę, bo przecież wynajmować nie będzie na studiach, a do tego samochód, nowy przeca, BMW, bo ja mam BMW to syn gorszym będzie jeździł? Nie chcę wrzucać wszystkich do jednego wora, ale osobiście nie znam żadnego lekarza, który by nie stękał, że mu mało pieniędzy. I żeby było jasne, nigdy nikomu niczego nie zazdrościłem, po prostu nie lubię takiego zachowania

Tu się z Tobą zgodzę,osobiście też znam lekarzy  ktorzy na wizytach prywatnych dorobiło sie takiego majatku.

Małżeństwo które opisałem to wyjątek, od tacy młodzi i naiwni 

Co do oszczędności to pisałem że mają oszczędności na 3 miesiące ...Mają wyjście że nie zapłacą za leasing i już ich sytuacja wygląda inaczej. Tyko zostaną bez sprzetu.

Mogą odroczyć spłaty kredytu, ZUS i już mają oszczędności na kilka miesięcy życia. 

 

Z drugiej strony wstawiłem też link do wywiadu z prezesikiem Wróblewskim...

gdzie większość pracowników jest na samozatrudnieniu a reszta  wysłał na urlop bezpłatny .

Na koniec mogę  tylko podsumować że finansowo wszyscy dostaniemy po d*pie, w mniejszy lub większym stopniu. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kazik123 napisał:

Na koniec mogę  tylko podsumować że finansowo wszyscy dostaniemy po d*pie, w mniejszy lub większym stopniu. 

To na pewno, w każdej branży, z drugiej strony, jak ktoś ma trochę kapitału, to można skorzystać na tej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam wiele osób, które właśnie wróciły z zagranicy (po zamknięciu fabryk) i nie muszą przechodzić kwarantanny, tylko wyłącznie przez chęć rozładowaniu korków na granicach. Teraz tylko zdrowy rozsądek takich osób i dobrowolnie się poddanie kwarantannie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie najbardziej martwi godpodarka. bo to będzie większy kryzys niż ten z 2007 roku bodajże. od cholery ludzi straci pracę i znów będzie ciężko..

to, że ludzie się nie pilnują, a potem chorują to mogą mieć pretensje sami do siebie. masmedia-dezinformacja, teorie spiskowe... ogłupianie ludzi. to wszystko pier**lona mieszanka wybuchowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pomoklo napisał:

Znam wiele osób, które właśnie wróciły z zagranicy (po zamknięciu fabryk) i nie muszą przechodzić kwarantanny, tylko wyłącznie przez chęć rozładowaniu korków na granicach.

Skąd taka informacja ?

Od nich czy z TV ???

Bo z tego co wiem nadal jest obowiązkowa dla wjeżdżających do PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od nich. Jedynie zmierzyli temperaturę i musieli pokazać zaświadczenie, że pracują za granicą :co: Jeśli to istotne, jechali z Niemiec do Polski przez Czechy. Z drugiej strony mój szwagier w środę wracał przez Zgorzelec i dostał kwarantanne. 

Edytowane przez Pomoklo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Pomoklo napisał:

musieli pokazać zaświadczenie, że pracują za granicą :co:

Można też meldunek pokazać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszyscy, to wszyscy powinni odbyć tą kwarantanne, bez wyjątku.

Dziwne te przepisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podanie o odroczenie ZUSu wygląda jak spowiedź święta, w życiu bym tego nie wypełnił. W przypadku mikroprzedsiębiorstw lepiej samemu odroczyć sobie składki, zwyczajnie ich nie płacąc, odsetki za 3 miesiące będą niewysokie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...