Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koronawirus


trepek

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Wandej napisał:

Norbert akurat Chiny dały radę według mnie ale skupiły się na opanowaniu tego u siebie. Ogarneli epidemię w 11 milionowym mieście.

A sposób w jaki to zrobili robi wrażenie

48 minut, ale dokument niezły

https://www.youtube.com/watch?v=V9iXtVQZuXA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAOSTRZENIE OGRANICZEŃ W POLSCE:

- osoby poniżej 18 roku życia nie mogą opuścić domu bez opiekuna

- zamknięte wszystkie salony kosmetyczne, fryzjerskie, tatuażu itd.

- obowiązek zachowania dwóch metrów odległości w przestrzeni publicznej (nie tyczy się osób opiekujących się chorymi czy dziećmi)

- obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna dla domowników osób, które wracają z zagranicy (wracają od dziś)

- w sklepach maksymalnie trzy osoby na jedną kasę

- sklepy budowlane zamknięte w weekendy

- zakaz wypożyczania rowerów miejskich

- ograniczenie dostępu do parków, bulwarów, zieleńców

- co najmniej półtora metra odległości na stanowiskach pracy w biurowcach

- w godzinach 10-12 ze sklepów korzystać będą mogły tylko osoby powyżej 65 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak mam pełny koszyk w takiej Stokrotce i właśnie skończyłem  a do jedynej  kasy stoi wielka trójca zakupy to mam krążyć po orbicie miedzy regałami aż łaskawy personel podejdzie do drugiej kasy lub obecnie obsługiwanej  zmniejszy się liczba ludzi ?  :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w stokrotce 5 kas, a i tak prawie zawsze tylko jedna na alkoholu czynna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hugo napisał:

U mnie w stokrotce 5 kas, a i tak prawie zawsze tylko jedna na alkoholu czynna ?

U mnie podobnie  a personel się mądrzy i to niesłusznie . :thumbdown:

Jak 5 kas tzn,że może być max 15 osób -- teraz na stołku przy wejściu bedzie siedział 'liczący strażnik' . :naughty:

Edytowane przez dekiel 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, dekiel 13 napisał:

To jak mam pełny koszyk w takiej Stokrotce i właśnie skończyłem  a do jedynej  kasy stoi wielka trójca zakupy to mam krążyć po orbicie miedzy regałami aż łaskawy personel podejdzie do drugiej kasy lub obecnie obsługiwanej  zmniejszy się liczba ludzi ?  :doh:

Wystarczy, ze koszykow na wejsciu bedzie 3 razy tyle co czynnych kas. Nie masz koszyka - nie mozesz byc w sklepie, problem solved.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, trepek napisał:

Wystarczy, ze koszykow na wejsciu bedzie 3 razy tyle co czynnych kas. Nie masz koszyka - nie mozesz byc w sklepie, problem solved. 

Teraz mało kto korzysta z koszyka. Z buta przez bramki z własną siatką ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, trepek napisał:

Wystarczy, ze koszykow na wejsciu bedzie 3 razy tyle co czynnych kas. Nie masz koszyka - nie mozesz byc w sklepie, problem solved.

Niekoniecznie. Np. 5 kas to max 15 osób.Jestem w sklepie skończyłem pakować w koszyk. Jeśli już do kasy stoją 3 osoby bo zazwyczaj jest jedna czynna  to mam krążyć czy domagać się drugiej kasy?   Problem  is not solved. :whistling:

 

"Mądrale" w kasach są zazwyczaj ociężali i nie lubią jak im się uwage zwraca. Sytuacja z wczoraj podchodzę do kasy , Linia przy taśmie kasy zatrzymuję się i pakuję z koszyka na taśmę a ta na pół sklepu że nowe zasady i 1,5m proszę zachować. Ja na to że właśnie zachowałem nawet  3 metry  bo właśnie stoję na linii i może sobie przynieść miarkę. Ja rozumiem ,że siedzą tam ludzie wykonujący prostą pracę polegającą na skanowaniu towarów i przyciskaniu guzików kasy ale to wszystko i niech nie robią więcej bo  'kierownikowanie' im nie bedzie wychodzić jak widać na powyższym przykładzie. :guma:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, dekiel 13 napisał:

ały naród nie wytrzyma właściwie 'aresztu domowego' i siądzie psychika. Ile można siedzieć w 4 scianach , ze spacerkiem wokół bloku.

:facepalm::facepalm::lol:

Ja siedzę trzeci tydzień w domu. Raz w tygodniu jadę do sklepu na 30min i nie uważam, żeby mi psychika siadła. Wręcz przeciwnie, prawie jak urlop :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, JawoR36 napisał:

:facepalm::facepalm::lol:

Ja siedzę trzeci tydzień w domu. Raz w tygodniu jadę do sklepu na 30min i nie uważam, żeby mi psychika siadła. Wręcz przeciwnie, prawie jak urlop :P

 Jak cytujesz to cytuj cały wątek a nie zdania wyrwane z kontekstu . 3-4 tygodnie nie problem , napisałem wyrażnie 'a potem'  sądząc po Chinach wiec analogicznie może to być jeszcze kolejnych 8 tygodni siedzenia w domu , nic nie robienia i  pedałowania wokół bloku --- wtedy zobaczymy czy nadal bedziesz się czuł jak na wczasach. :facepalm:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i uwalili wszystkie poprawki senatu do tarczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hugo napisał:

No i uwalili wszystkie poprawki senatu do tarczy ?

To jedno , ale tu jest dopiero wisienka na torcie .   Pozostawię bez komentarza ale wystarczy przeczytać je pod materiałem.

eek2.gif  
NjMxODgyYQssGjl3SAJsHm9CbS0OW2JIOFp1ZkhJ
WIADOMOSCI.WP.PL

Wybory prezydenckie 2020. Klub Prawa i Sprawiedliwości złożył projekt ws. zasad przeprowadzania głosowania korespondencyjnego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plany PIS ze spotkania z koalicjantami i prezydentem w dniu 29.03.2029r. w sprawie wyborów 10 maja. Ten plan jest następujący: na 3 tygodnie przed wyborami, a więc niedługo po Świętach Wielkanocnych, rząd zacznie zmniejszać ilość testów na koronawirusa, dostarczanych do szpitali i służby zdrowia. Zmniejszona ilość testów spowoduje w tym momencie spadek wykrywalności osób chorych i rząd ogłosi, że epidemia się cofa i można bezpiecznie przeprowadzić wybory. To, że w czasie wyborów zarazi się ogromna ilość zdrowych dotychczas osób nie ma dla PIS-u żadnego znaczenia, bo to okaże się już po wyborach, które w tych warunkach wygra Duda. Mając swój Sejm i Prezydenta, w razie buntu społeczeństwa, PIS pod pozorem walki z koronawirusem wprowadzi Stan Wyjątkowy, analogiczny do Stanu Wojennego wprowadzonego przez Jaruzelskiego w 1981 roku. W ten sposób dokona się faktyczny Zamach Stanu w Polsce, który zresztą już przewidują eksperci. 
Powyższy plan jest to plan zbrodniczy, jakiego jeszcze w historii Narodu Polskiego nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dev napisał:

plany PIS ze spotkania z koalicjantami i prezydentem w dniu 29.03.2029r. w sprawie wyborów 10 maja. Ten plan jest następujący: na 3 tygodnie przed wyborami, a więc niedługo po Świętach Wielkanocnych, rząd zacznie zmniejszać ilość testów na koronawirusa, dostarczanych do szpitali i służby zdrowia. Zmniejszona ilość testów spowoduje w tym momencie spadek wykrywalności osób chorych i rząd ogłosi, że epidemia się cofa i można bezpiecznie przeprowadzić wybory. To, że w czasie wyborów zarazi się ogromna ilość zdrowych dotychczas osób nie ma dla PIS-u żadnego znaczenia, bo to okaże się już po wyborach, które w tych warunkach wygra Duda. Mając swój Sejm i Prezydenta, w razie buntu społeczeństwa, PIS pod pozorem walki z koronawirusem wprowadzi Stan Wyjątkowy, analogiczny do Stanu Wojennego wprowadzonego przez Jaruzelskiego w 1981 roku. W ten sposób dokona się faktyczny Zamach Stanu w Polsce, który zresztą już przewidują eksperci. 
Powyższy plan jest to plan zbrodniczy, jakiego jeszcze w historii Narodu Polskiego nie było.

To fake news latający po necie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki,

MzMwNjMyYhssFThZYgJvDm9NbAMkW2FYOFV0SGJJ
WIADOMOSCI.WP.PL

Gdy kolejne kraje zamykały granice, szkoły, restauracje i lotniska, w Szwecji życie toczyło się bez większych zmian. I toczy się tak nadal. - Rząd zrzucił całkowitą odpowiedzialność na ludzi - ocenia Polka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Dev napisał:

plany PIS ze spotkania z koalicjantami i prezydentem w dniu 29.03.2029r. w sprawie wyborów 10 maja. Ten plan jest następujący: na 3 tygodnie przed wyborami, a więc niedługo po Świętach Wielkanocnych, rząd zacznie zmniejszać ilość testów na koronawirusa, dostarczanych do szpitali i służby zdrowia. Zmniejszona ilość testów spowoduje w tym momencie spadek wykrywalności osób chorych i rząd ogłosi, że epidemia się cofa i można bezpiecznie przeprowadzić wybory. To, że w czasie wyborów zarazi się ogromna ilość zdrowych dotychczas osób nie ma dla PIS-u żadnego znaczenia, bo to okaże się już po wyborach, które w tych warunkach wygra Duda. Mając swój Sejm i Prezydenta, w razie buntu społeczeństwa, PIS pod pozorem walki z koronawirusem wprowadzi Stan Wyjątkowy, analogiczny do Stanu Wojennego wprowadzonego przez Jaruzelskiego w 1981 roku. W ten sposób dokona się faktyczny Zamach Stanu w Polsce, który zresztą już przewidują eksperci. 
Powyższy plan jest to plan zbrodniczy, jakiego jeszcze w historii Narodu Polskiego nie było.

No niestety taki scenariusz jest bardzo prawdopodobny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Hugo napisał:

No i uwalili wszystkie poprawki senatu do tarczy ?

Yyy... czytałem tylko relacje live na onecie to wynikało, że przyjeli 32 z 80 poprawek senatu. Jak to wkoncu z tym bylo? Adrian juz wczoraj podpisal ta tarcze.

 

@Dev

Do takich newsów podchodzę ostrożnie. Już dałem się zrobić na blokadę miast przez wojsko, która miala być 2,5 tygodnia temu. Reuters podawał, że Rosjanie mocno mieszają w fake newsach w Europie, żeby wzmóc emocje oraz niepewnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1328x560
WWW.GOV.PL

Z obowiązkową kwarantanną domową wiąże się od dziś dodatkowy obowiązek – korzystanie z aplikacji Kwarantanna domowa.

No chyba kogoś popier.     ło. :facepalm:

 

 

 

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Fido napisał:

No chyba kogoś popier.     ło. :facepalm:

Spójrz na datę i masz powód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma mi powiedzieć ta data ?

Bo chyba nie to że to Prima Aprilis.

 

To obowiązkowe od 01.04 dla tych co będą dopiero na kwarantannie, czy dla tych co im jeszcze kilka dni zostało ?

Ja rozumiem sytuację, ale już to, co mam sobie zainstalować w telefonie to już moja sprawa.

A jak się wkurzę to wyciągnę starą Nokię i mnie mogą pocałować w cztery litery.

 

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...