Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koronawirus


trepek

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, trepek napisał:

Yyy... czytałem tylko relacje live na onecie to wynikało, że przyjeli 32 z 80 poprawek senatu. Jak to wkoncu z tym bylo? Adrian juz wczoraj podpisal ta tarcze.

 

@Dev

Do takich newsów podchodzę ostrożnie. Już dałem się zrobić na blokadę miast przez wojsko, która miala być 2,5 tygodnia temu. Reuters podawał, że Rosjanie mocno mieszają w fake newsach w Europie, żeby wzmóc emocje oraz niepewnosc.

Po co im to? Spadnie znowu popyt na gaz i ropę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Fido napisał:

A co ma mi powiedzieć ta data ?

Bo chyba nie to że to Prima Aprilis.

 

To obowiązkowe od 01.04 dla tych co będą dopiero na kwarantannie, czy dla tych co im jeszcze kilka dni zostało ?

Ja rozumiem sytuację, ale już to, co mam sobie zainstalować w telefonie to już moja sprawa.

A jak się wkurzę to wyciągnę starą Nokię i mnie mogą pocałować w cztery litery.

 

Dokładnie to.

 

Wszystkie nowe obostrzenia wchodzą w życie z dniem 2 kwietnia by uniknąć właśnie takich fejk aprilisowych newsów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Wandej napisał:

Po co im to? Spadnie znowu popyt na gaz i ropę

Od 2-3 tygodnie rosyjska propaganda sieje fejk newsy w calej Europie. Już przecież były zdjęcia rentgenowskie zniszczonych płuc osób po koronawirusie (okazalo się, że to zdjęcie rentgenowskie palacza), różne zdjęcia dziesiątków trumien (też okazało się, że inne pochodzenie) i tak dalej i tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi obostrzeniami co wchodzą dzisiaj - ktoś wie czy mogę jechać do innego miasta na legalu w którym obecnie mieszka Narzeczona i jak by mnie zatrzymali do kontroli, taki powód przejdzie?

Wolałbym uniknąć mandatu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dev miałbym do Ciebie pytanko czy mógłbyś wysłać do mnie wiadomość potrzebuję twojej pomocy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RUNNERS napisał:

Dev miałbym do Ciebie pytanko czy mógłbyś wysłać do mnie wiadomość potrzebuję twojej pomocy 

Wejdź na profil DEV i tam masz ikonę listu. 

Z tamtąd wyślesz mu świadomość priv..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Barti_ napisał:

Z tymi obostrzeniami co wchodzą dzisiaj - ktoś wie czy mogę jechać do innego miasta na legalu w którym obecnie mieszka Narzeczona i jak by mnie zatrzymali do kontroli, taki powód przejdzie?

Wolałbym uniknąć mandatu ;)

A czy tak trudno przeżyć trochę czasu bez narzeczonej i zwiedzania okolicy? Masz gdzie i jak to siedź w domu. Wykorzystaj czas na granie czy to na PS czy Xboxie albo pc, bo z narzeczonymi czy żonami nie ma lekko żeby na spokojnie pograć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Barti_ napisał:

Z tymi obostrzeniami co wchodzą dzisiaj - ktoś wie czy mogę jechać do innego miasta na legalu w którym obecnie mieszka Narzeczona i jak by mnie zatrzymali do kontroli, taki powód przejdzie?

Wolałbym uniknąć mandatu ;)

Jak będziesz jechał sam, nie narazisz się łamaniem przepisów i nie będzie to wyjazd w drugi koniec polski to nikt Cię nie będzie kontrolował. 

Związki nieformalne są traktowane tak samo jak formalne według wypowiedzi ministra, więc nie widzę wskazań do kary. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Barti_ napisał:

Z tymi obostrzeniami co wchodzą dzisiaj - ktoś wie czy mogę jechać do innego miasta na legalu w którym obecnie mieszka Narzeczona i jak by mnie zatrzymali do kontroli, taki powód przejdzie?

Wolałbym uniknąć mandatu ;)

Zapakuj do wozu dwie rellamówy ze STOKROTKI i jedziesz odwiedzić babcię.  :sarcastic: jak musisz jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie reklamówy to przesada.

Wystarczy rolka papieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adam87 napisał:

Wejdź na profil DEV i tam masz ikonę listu. 

Z tamtąd wyślesz mu świadomość priv..

Dev ma ogólnie zablokowane PW.

1 godzinę temu, MaTeo85 napisał:

A czy tak trudno przeżyć trochę czasu bez narzeczonej i zwiedzania okolicy? Masz gdzie i jak to siedź w domu. Wykorzystaj czas na granie czy to na PS czy Xboxie albo pc, bo z narzeczonymi czy żonami nie ma lekko żeby na spokojnie pograć ?

Problem z głowy - nie mam PS ani Xboxa :grin: Wiesz, ja i tak wsiadam w auto, wysiadam pod blokiem. Żadnego kontaktu z postronnymi osobami.

Godzinę temu, Emejcz napisał:

Jak będziesz jechał sam, nie narazisz się łamaniem przepisów i nie będzie to wyjazd w drugi koniec polski to nikt Cię nie będzie kontrolował. 

Związki nieformalne są traktowane tak samo jak formalne według wypowiedzi ministra, więc nie widzę wskazań do kary. 

Dzięki za rzeczową odpowiedź :hi:

Godzinę temu, dekiel 13 napisał:

Zapakuj do wozu dwie rellamówy ze STOKROTKI i jedziesz odwiedzić babcię.  :sarcastic: jak musisz jechać.

Jest to jakieś wyjście :decayed:

29 minut temu, Fido napisał:

Dwie reklamówy to przesada.

Wystarczy rolka papieru.

Ta rolka to rozumiem na łapówkę dla policjantów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź 3 by jedna dla babci została.

 

Czy ktoś potrafi mi wyjaśnić tą kwestię ?

To ze strony gov.pl

Cyt.

Krewny/ znajomy przechodził kwarantannę, a nie musiał używać aplikacji i wykonywać żadnych
zadań. Dlaczego ja muszę?
Od 1 kwietnia 2020 r. korzystanie z aplikacji jest obowiązkowe dla osób objętych kwarantanną.
Podstawa prawna: art. 7e ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach
związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych
oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. poz. 374, z późn. zm.).
Wcześniej korzystanie z aplikacji było dobrowolne

 

Koniec cytatu.

Wcześniej to znaczy dla kogo ?

k**wa bo to już ręce opadają.

Obowiązek jest od daty dla wszystkich czy dla nowo powracających do PL ???

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest polska, tutaj nigdy nic nie jest powiedziane wprost, mnie niestety czeka zapoznanie się z tym bełkotem... i stosowanie tych wszystkich metod potwierdzania że jestem w kwarantannie.

Kilka dni temu zakończyłem kwarantannę w Norwegii, skończyłem swoją pracę i jutro ruszam w drogę do domu. (uprzedzę zbędne komentarze... pracuję w polskiej firmie, na polskiej umowie o pracę, wyjechałem zanim zrobiło się u nas tak głośno o wirusie. W dniu wyjazdu nic nie zapowiadało takiego scenariusza, niestety sytuacja zmienia się dynamicznie i później wprowadzano restrykcje).

Tu w Norwegii cały czas miałem ograniczony kontakt z osobami trzecimi, z racji że czytam internety jak i z własnego doświadczenia wiem jak bywa na lotniskach zdecydowałem się wracać samochodem z wypożyczalni... 1100km jazdy tylko po to żeby nie złapać czegoś po drodze i do minimum ograniczyć przebywanie z obcymi ludźmi. Później prom z własną kabiną i prosto do domu na całe 14 dni. Żony z domu nie wygonię bo nie ma gdzie, ale dziecko już jest u babci i do końca kwarantanny co najwyżej będzie można pogadać przez telefon.

Mam nadzieję że każdy z nas ma rozum i nie chce sprowadzić tego syfu do domu, więc naprawdę starajcie się unikać wycieczek z byle powodu. Myślę że dorosły inteligentny człowiek jest w stanie spędzić dwa tygodnie na tyłku w domu nie nudząc się za bardzo. Na kontakty z dziećmi, narzeczonymi i znajomymi przyjdzie jeszcze czas.

 

Wszystkim w kwarantannie i poza nią życzę zdrowia.

  • Pomoc techniczna 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz radę.Mi już połowa minęła.

Ale ten bełkot w necie jest straszny.

Nie przejmuj się i rób swoje.

Po powrocie i zameldowaniu się w miejscu kwarantanny zadzwoń do sanepidu i zgłoś że jesteś.

Jest wiele przypadków że koledzy moi już kończą ją a Policja podjeżdża na kontrolę i zdziwiona że mu 2 dni zostało do końca.

Jest chaos i tyle.

Skwituję to ty zdaniem.

Lepiej posiedzieć w odosobnieniu 14 dni, niż mieć na sumieniu śmierć swoich rodziców i znajomych w swojej miejscowości.

Powodzenia.

PS. I uważaj na tych co cię paluchami będą wskazywać, żeś szczur uciekający z tonącego okrętu i roznosisz to gówno.

Takich odstrzelaj od razu.

Nie warci są życia.

 

Edytowane przez Fido
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej kwarantannie przydałby się ogrzewany garaż połączony z domem... brak nudy i wszystkie naprawy, mody, detailingi ogarnięte z nawiązką ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, RUNNERS napisał:

Dev miałbym do Ciebie pytanko czy mógłbyś wysłać do mnie wiadomość potrzebuję twojej pomocy 

+48693456699

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MaTeo85 napisał:

Tu jest polska, tutaj nigdy nic nie jest powiedziane wprost, mnie niestety czeka zapoznanie się z tym bełkotem... i stosowanie tych wszystkich metod potwierdzania że jestem w kwarantannie.

Kilka dni temu zakończyłem kwarantannę w Norwegii, skończyłem swoją pracę i jutro ruszam w drogę do domu. (uprzedzę zbędne komentarze... pracuję w polskiej firmie, na polskiej umowie o pracę, wyjechałem zanim zrobiło się u nas tak głośno o wirusie. W dniu wyjazdu nic nie zapowiadało takiego scenariusza, niestety sytuacja zmienia się dynamicznie i później wprowadzano restrykcje).

Tu w Norwegii cały czas miałem ograniczony kontakt z osobami trzecimi, z racji że czytam internety jak i z własnego doświadczenia wiem jak bywa na lotniskach zdecydowałem się wracać samochodem z wypożyczalni... 1100km jazdy tylko po to żeby nie złapać czegoś po drodze i do minimum ograniczyć przebywanie z obcymi ludźmi. Później prom z własną kabiną i prosto do domu na całe 14 dni. Żony z domu nie wygonię bo nie ma gdzie, ale dziecko już jest u babci i do końca kwarantanny co najwyżej będzie można pogadać przez telefon.

Mam nadzieję że każdy z nas ma rozum i nie chce sprowadzić tego syfu do domu, więc naprawdę starajcie się unikać wycieczek z byle powodu. Myślę że dorosły inteligentny człowiek jest w stanie spędzić dwa tygodnie na tyłku w domu nie nudząc się za bardzo. Na kontakty z dziećmi, narzeczonymi i znajomymi przyjdzie jeszcze czas.

 

Wszystkim w kwarantannie i poza nią życzę zdrowia.

Zdrowe podejście:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wandej napisał:

Zdrowe podejście:hi:

+1

Tak samo zrobił mój kolega.

Czeka tam aż się wsio wyprostuje i wtedy wruci zdrowy do zdrowej rodziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, wesz82 napisał:

+1

Tak samo zrobił mój kolega.

Czeka tam aż się wsio wyprostuje i wtedy wruci zdrowy do zdrowej rodziny.

I ja również czekam na ten dzień:whistling:

Jestem poza domem od stycznia, miałem na zlot przyjechać i teraz na same święta. Niestety nici z tego..

Ale da się rade. Na szczęście w dobie internetu można być na bierząco z rodzinką.

Zdrówka wszystkim:hi:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...