Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koronawirus


trepek

Rekomendowane odpowiedzi

USTAWA
z dnia 2 marca 2020 r. DZ U. 374,567,568 
o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych)

Dla osób zanudzonych pobytem w domu przez 24 h  polecam lekturę 130 stron, są tam min. takie perełki lekarze dentyści udzielają teleporad. Przełom w medycynie od czasów kiedy Kaszpirowski leczył przez wizję tv 1234 :-))).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Randor napisał:

(oficjalnie już mówią, że Covid mógł być u nas już w grudniu/styczniu, nieoficjalnie wcześniej)

W styczniu i lutym chodziłem na rehabilitację do szpitala i złapałem jakieś choróbsko które siedziało mi na płucach blisko miesiąc. Nie da się wykluczyć że jestem od marca tzw. "Ozdrowieńcem" ? a poza tym sprawa śmierdzi z tym wirusem od samego początku,wspominałem tutaj również o tym ileś razy.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też to coraz bardziej nie gra.
Poza tym mam informacje z pierwszej ręki praktycznie od osób w naszej służbie zdrowia (w tym szpitala zakaźnego w Zgierzu), że sytuacja wcale nie wygląda źle jeżeli chodzi o tego wirusa. Rząd wcale nie przekłamuje liczby przypadków jak to co niektórzy twierdzą. Ich po prostu nie ma dużo.

 

Podzielam pogląd, że więcej ludzi umrze na inne choroby i dodatkowo z powodów ekonomicznych/stresów.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to 'cudownie' zacznie spadać liczba zachorowań a 'żont' zacznie odblokowywać kraj z zarządzeń ......

 

 

 

 

.... wybory przecież idą i nie tylko listonosze bedą musieli być zdrowi.  :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zapowiedzieli że otworzą parki i lasy. Później powiedzą że skoro ludzie mogą chodzić do fryzjera to mogą również głosować. Nie zdziwię się też jak po wyborach znowu wszystko zamkną z powodu nagłego wzrostu zachorowań. Ktoś przepowiadał że PIS celowo ograniczy ilość testów przed wyborami żeby ograniczyć przyrost statystyk, śmiałem się z tego. Zgadnijcie co się właśnie dzieje? Już wrzucają info na grupach że spada ilość robionych testów i robimy ich zaledwie 2x więcej nic Białoruś która ma tego wirusa kompletnie w d*pie. W sumie wolałbym żeby tak było, żeby nie straszyć ludzi ale wiem że oni to robią tylko że względu na siebie  (wybory). Ro***erdolą ten kraj jak dla mnie. Tak to jest jak niepoczytalni ludzie sprawują władzę.

Żeby nie było. Nie chcę siać dezinformacji. Jestem za przestrzeganiem zakazów ale tylko tych sensownych. To co się teraz wyprawia i to co robi psiarnia to przegięcie pały.

Edytowane przez Randor
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dostałem info że u nas test na corone robię się wpierw dla 16 próbek na raz(ponoć więcej już nie jest miarodajna)jeżeli wśród tych 16 jest pozytyw to badają każdego z tych 16 osobno.

Ile A tym prawdy to nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, wesz82 napisał:

Ostatnio dostałem info że u nas test na corone robię się wpierw dla 16 próbek na raz(ponoć więcej już nie jest miarodajna)jeżeli wśród tych 16 jest pozytyw to badają każdego z tych 16 osobno.

Ile A tym prawdy to nie wiem...

Nie wiem czy to się nie nazywa metoda przesiewowa , wyłapują z grupy że ktoś jest chory i potem szukają , jak nie znajdą w grupie to są 15 testów do przodu , pytanie ile w tej grupie w której nic ni wyszło jeszcze nie choruje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszę kolega Randor. 

Coś tu się ewidentnie nie zgadza .

Niby szaleje śmiertelny wirus a większość osób z którymi mam kontakt ani nie słyszała ,żeby ktoś z ich rodzin miał wskazane objawy ani ich znajomi itp.

Po raz kolejny jesteśmy "zieloną wyspą"?

Nawet jeżeli jest ryzyko i wirus rzeczywiście występuje mendia głównego ścieku rozkręciły gigantyczna propagandę i histerię. Czemuś to służy ...

Najpierw mówiono, że zasłanianie twarzy nic nie pomoże bo nas nie uchroni.

W momencie kiedy wiadomo było, że koncerny państwowe sprowadzają maseczki wprowadzili nakaz zasłaniania twarzy.

Nagle okazuje się, że jednak chronią !

Nagle w specstawir (wprowadzonej niekonstytucyjnie) przemyca się zapisy o 5G ???

Zbyt wiele okoliczności daje do myślenia i rodzi wątpliwości.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna sprawa to metoda transportu materiałów ochronnych tj. kombinezonów, maseczek gigantycznym transportowym Antonowem AN225.

Najpierw wmawiano nam, że ma dotrzeć 400 ton ładunku, potem, że 250 w finale premier ogłosił przybycie ...79 ton !

I tu rodzi się pytanie jaki jest sens angażowania AN225 dla transportu 79 ton ładunku ???

Zwłaszcza, że ukryto przed społeczeństwem koszt całej operacji.

W załączeniu zamieszczam wpis FB dający do myślenia.

Tam jest co prawda mowa o Boeingach 777 zakładam, że to pomyłka i chodzi 787.

I tu powstaje pytanie:

Skoro 787 dźwiga 57 ton czyli dwoma 787 można dostarczyć ok.114 ton.

Przypominam, że Antonov przywiózł 79 ton!

Jaki jest tego sens skoro w wariancie z użyciem 787 koszt oscyluje w wysokości ok. 2 mln a przy użyciu AN225 szacuje się ok. 12 mln???

Nasuwa się skojarzenie:

 Pozdrawiam

 

IMG_20200415_180453.jpg

IMG_20200415_180418.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9182fbc8-4df3-4bd0-9356-13a4e854bf4b
WWW.MONEY.PL

W związku ze stanem pandemii koronawirusa w Polsce wprowadzono obowiązek zakrywania nosa i ust. Obostrzenie wchodzi w życie w czwartek (16 kwietnia). Tak wynika z rozporządzenia Ministerstwa...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej podrzucam link z potwierdzeniem info odnośnie możliwości transportowych 787 Cargo.

Fundacja Kulczyka razem z Naczelna Izbą Lekarska właśnie sprowadziła 57 ton ładunku wyczarterowanym lotowskim 787 cargo:

m8ok9kqTURBXy9iNTY5ZDJkYjJiZDQ4NjNlMDdjN
BUSINESSINSIDER.COM.PL

57 ton sprzętu ochronnego z Chin trafi do lekarzy w całym kraju...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze wisienka na torcie.

Zgadnijcje jakie projekty proceduje sejm podczas stanu światowej pandemii i nadchodzącego kryzysu ekonomicznego:

Gdzie my żyjemy???

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, black4 napisał:

Poniżej podrzucam link z potwierdzeniem info odnośnie możliwości transportowych 787 Cargo.

Fundacja Kulczyka razem z Naczelna Izbą Lekarska właśnie sprowadziła 57 ton ładunku wyczarterowanym lotowskim 787 cargo:

m8ok9kqTURBXy9iNTY5ZDJkYjJiZDQ4NjNlMDdjN
BUSINESSINSIDER.COM.PL

57 ton sprzętu ochronnego z Chin trafi do lekarzy w całym...

 

Co to jest do 100 mln ton hahahaha

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, black4 napisał:

To jeszcze wisienka na torcie.

Zgadnijcje jakie projekty proceduje sejm podczas stanu światowej pandemii i nadchodzącego kryzysu ekonomicznego:

Gdzie my żyjemy???

Pozdrawiam

W czarnej D. :facepalm:

Ja naprawdę nie wiem kto głosuje na tych tępaków. Moze by tak zrobic internetowe głosowanie zamiast listowego, wtedy mochery by nie ogarnęły internetów i w końcu ktoś normalny by zaczął rządzić w tym państwie.

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że 1,5 m-2m "dystansowania społecznego" nie w każdych okolicznościach wystarcza:

  

3bf0f4f71812d7712f4a8e628e4bf485,1024,0,
NATEMAT.PL

Jaka odległość powinna nas dzielić od drugiego człowieka, kiedy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JawoR36 napisał:

W czarnej D. :facepalm:

Ja naprawdę nie wiem kto głosuje na tych tępaków. Moze by tak zrobic internetowe głosowanie zamiast listowego, wtedy mochery by nie ogarnęły internetów i w końcu ktoś normalny by zaczął rządzić w tym państwie.

Ktoś normalny czyli? Ja nie widzę w tym burde.. znaczy sejmie nikogo takiego. W dobie tego wirusa już najbardziej mnie wkurza oglądanie tv. Na TVN - cisną tylko na rząd i na pis i to te przykładne gwiazdy co po pijaku ludzi rozjeżdzają. TVP- opozycja zła a nasze pństwo potęgą będzie nie długo większą od ruskich czy usa. Polsatu niestety nie da się oglądać w ogóle. Człowiek nie może obejrzeć obiektywnych wiadomości które pomogłyby ustosunkować się do tej zarazy. Z informacji w internecie wychodzi że zaraz będziemy sterowani po podaniu szczepionki:facepalm: Żygam już napływem tego bełtoku.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Wandej napisał:

Ktoś normalny czyli? Ja nie widzę w tym burde.. znaczy sejmie nikogo takiego. W dobie tego wirusa już najbardziej mnie wkurza oglądanie tv. Na TVN - cisną tylko na rząd i na pis i to te przykładne gwiazdy co po pijaku ludzi rozjeżdzają. TVP- opozycja zła a nasze pństwo potęgą będzie nie długo większą od ruskich czy usa. Polsatu niestety nie da się oglądać w ogóle. Człowiek nie może obejrzeć obiektywnych wiadomości które pomogłyby ustosunkować się do tej zarazy. Z informacji w internecie wychodzi że zaraz będziemy sterowani po podaniu szczepionki:facepalm: Żygam już napływem tego bełtoku.

 

Dlatego nie oglądam tego gówna "informacyjnego" od dawna.Tylko jakieś kanały moto lub przyrodnicze i mam spokój ze ścierwem

Edytowane przez Rabbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już dawno wyłączyłem TV. Inaczej bym och*jał za przeproszeniem (najbardziej wk***iają mnie te liczniki zachorowań i śmiertelności które są gówno warte). Info z sieci też trzeba przebrać zdrowym rozsądkiem. Chyba i tak najlepiej się odciąć od wszystkiego. Sprawdzić tylko czasem co się szykuje.

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...