Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koronawirus


trepek

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, pila24 napisał:

Jak przestaniesz oglądać wiadomości w tv i poczytasz trochę o tych teoriach spiskowych od mniej więcej 2000r to zaczniesz sam łazić po peronach jak ten gość :) również się śmiałem z tego jak Ty do sera,tyle że coraz więcej z tych niedorzecznych teori,zmian w systemach bankowych i politycznych już nastąpiła. Rozumiem iż jako pierwszy lecisz po szczepionkę na koronawirusa ?

Mylisz się, nie mam TV,  radia też nie słucham, a na COVID mam wywalone, żyje jak dotąd, z tą różnicą, że w miejscach publicznych noszę maseczkę :grin: Bez teorii spiskowych, paniki i innych takich, życie jest za krótkie, mam ciekawsze rzeczy na głowie.

Edytowane przez JawoR36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Fido napisał:

Ostatnio zniesiono wymóg kwarantanny. Dla kogo?

Tak, od 4 maja 2020 r. obowiązek kwarantanny został zniesiony dla pewnej grupy obywateli RP.

Kwarantannę władze RP zniosły dla osób przekraczających granice RP i pracujących w krajach sąsiadujących z Polską tj. z Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą oraz ze Szwecją i Danią. Oraz zniesiono ja dla osób uczących się – uczniów i studentów w Polsce lub w kraju sąsiadującym.

Wiem, że pogubić się idzie, ale najważniejszy jest ten trzeci cytat, który Morawiecki sam wypowiedział przed kamerami. Straszny syf jest i brak uporządkowania informacji na stronach ale to co się liczy, to możliwość zjazdu zza granicy bez kwarantanny po ukazaniu świstka potwierdzającego miejsce pracy/nauki.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG-20200514-WA0004.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, JawoR36 napisał:

a na COVID mam wywalone

Ciężko nie mieć wywalone na coś czego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2020 o 22:02, Fido napisał:

Możliwe że się mylę.

Poczytam, zapoznam się.

Tak mylisz się.

Kwarantanna nie obowiązuje pracowników transgranicznych krajów sąsiadujących z Polską.

Masz umowę o prace lub zaswiadczenie o pracy i nie masz kwarantanny .

Na granicy DE-PL badają temperaturę pokazujesz zaświadczenie o pracy lub umowe może być też Gewerbe i dowód osobisty i wjeżdzasz do PL bez kwarantanny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, XV 1900 napisał:

Tak mylisz się.

Kwarantanna nie obowiązuje pracowników transgranicznych krajów sąsiadujących z Polską.

Masz umowę o prace lub zaswiadczenie o pracy i nie masz kwarantanny .

Na granicy DE-PL badają temperaturę pokazujesz zaświadczenie o pracy lub umowe może być też Gewerbe i dowód osobisty i wjeżdzasz do PL bez kwarantanny.

 

No właśnie tu rodzi się kolejny problem. Jeżeli to wszystko zaczynało i kończyło by się na granicy to było by spoko ale..

Czysto teoretycznie i zgodnie z literą prawa, tylko transgraniczny pracownik może bez kwarantanny zjechać do Polski. Transgraniczny czyli taki, co zjeżdża codziennie lub co tydzień do polski bo tam ma mieszkanie i stały pobyt.

Teraz mamy sytuację, gdzie mamy zaświadczenie że pracujemy w Niemczech, wszystko ładnie, pięknie przejeżdżamy przez granicę, zajeżdżamy do domu i kolokwialnie mówiąc "podpierdala" nas sąsiad, który stwierdza że my to zjeżdżamy raz na pół roku i mamy stałą pracę w Niemczech, przez co powinniśmy być na 14-dniowej kwarantannie. W tedy problemy zaczynają rosnąć lawinowo. Ja wiem że wiele osób mówi, że nie ma żadnych problemów ale dobrze wiecie jak jest, jest dobrze jak nikt nie powie później jaka jest prawda, a wystarczy jeden telefon od życzliwego 'somsiada' i jesteśmy w najlepszym przypadku uziemieni na 2 tygodnie w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, XV 1900 napisał:

Tak mylisz się.

Kwarantanna nie obowiązuje pracowników transgranicznych krajów sąsiadujących z Polską.

Oj ktoś tu nie czyta.

Przecież to napisałem w poście 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Fido napisał:

Oj ktoś tu nie czyta.

Przecież to napisałem w poście 

 

Zależy jeszcze gdzie pracujesz, są wyjątki w rozporządzeniu, np. pracownicy stoczni są zwolnieni z tej kwarantanny, nie ważne jak daleko w Niemczech by nie pracowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Langista napisał:

Zależy jeszcze gdzie pracujesz

Chodziło mi bardziej o pracę typu budownictwo,rolnictwo itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu też są wyjątki, najlepiej poczytaj sobie rozporządzenie, nie pamiętam co tam było dokładnie. Wiem że jest też możliwość zjazdu do polski, jeżeli Twój pracodawca wyda Ci kwitek, że zsyła Cię na urlop wypoczynkowy do Polski.

D2020000079201.pdf

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak rezygnuję z wyjazdu.

Poczekam na lepsze czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2020 o 22:52, Fido napisał:

Oj ktoś tu nie czyta.

Przecież to napisałem w poście 

Taaa a Ty za dużo czytasz i masz już kisiel w głowie (bez obrazy).

Sam mieszkam i pracuje w DE i byłem tydzień temu w PL po 2 miesiącach :( i przejechałem bez problemu przez granice i teraz też jade w środe bo czwartek jest tu wolny więc bedzie długi weekend :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kisiel to ty masz (również bez obrazy).

Pytanie dlaczego koleżanka, która wróciła 5 dni temu z Niemiec (nie miała kontaktu z osobą zarażoną) odbywa obowiązkową kwarantannę ???

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fido, wszystko sprowadza się do tego, skąd wróciła. Jak zjechała po prostu bo mieszkała w Niemczech i nie pracowała, a zjechała sobie na weekend to jest to całkiem normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ciągle powtarzam , że przez ten chaos informacyjny siedzę w PL i tyłka nie ruszam.

Już nie wnikam w to czy ktoś pracuje legalnie czy siedzi z rodziną.

Jednemu przysolą na powrocie kwarantannę, drugiemu nie.

Durnota i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do jakiego landu chcesz pojechać? kilka z nich już kwarantanne zniosło, a z tego co krąży po internecie to od wczoraj każdy pracujący może zjechać do Polski bez kwarantanny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Langista napisał:

A do jakiego landu chcesz pojechać? kilka z nich już kwarantanne zniosło, a z tego co krąży po internecie to od wczoraj każdy pracujący może zjechać do Polski bez kwarantanny.

Każdy?

Czyli np. Ja z Norwegii też bez kwarantanny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Adam87 napisał:

Każdy?

Czyli np. Ja z Norwegii też bez kwarantanny??

Niestety tylko kraje sąsiadujące lądem, Ty musisz czekać na otwarcie granic przynajmniej do 12 czerwca..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2020 o 19:30, Adam87 napisał:

Każdy?

Czyli np. Ja z Norwegii też bez kwarantanny??

 

23 godziny temu, Langista napisał:

Niestety tylko kraje sąsiadujące lądem, Ty musisz czekać na otwarcie granic przynajmniej do 12 czerwca..

Każdy polak pracujący legalnie w całej uni europejskiej po powrocie do PL jest Wolny od 14 dniowej kwarantanny.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, XV 1900 napisał:

 

Każdy polak pracujący legalnie w całej uni europejskiej po powrocie do PL jest Wolny od 14 dniowej kwarantanny.

Tak, od dzisiaj to weszło, nie wiedziałem o tym.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...