Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Quattro z Diesla do 1.8T co pasuje?


EHGRepresent

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam szybkie pytanie.

Chcę zamontować 4x4 do 1.8t B6 cabrio. Mam do kupienia Anglika quattro ale Diesla. Wiem że skrzynia nie pasuje więc kupię osobno pod 1.8t ale czy pozostałe elementy przekładki podejdą tj wał,bak,wydech itp?

 

Z góry wielkie Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia podejdzie z wałem i dyfrem.  Jeżeli wykorzystasz sprzęgło z kołem od Diesla, to będziesz musiał wymienić rozrusznik. Plusem tego rozwiązania jest większa żywotność.  Bak również będzie pasował.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko sprawdź sobie wcześniej jaka skrzynia żebys się nie zdziwił z długością biegów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, wielkie dzięki za pomoc. A  jak będzie z wydechem? Podejdzie czy potrzeba jakiegoś spawania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie montuj skrzyni z diesla do benzyny, inne prędkości obrotowe, diesel kończy sie przy 4.5tys. obrotów. Następna sprawa bak, teoretycznie spasuje ale nie ma miejsca na filtr paliwa, w benzyniaku jest przy baku, będziesz musiał go jakoś przymocować a wężyki są plastikowe i mało podatne na ostre wyginanie, chyba że wymienisz całość na gumowe, ale i to dodatkowe kombinacje bo wszystko jest na szybkozłączki. Wydech też będziesz musiał przerobić. Moim zdaniem lepiej jest dać trochę więcej na starcie za komplet z benzyny ale to się później odwdzięczy bo wszystko będzie pasowało. Jeszcze jedna sprawa, mocowanie wału tak czy inaczej będziesz musiał wyciąć z dawcy i odpowiednio przyspawać u siebie.

Jeśli chodzi o sprzęgło o którym kolega george wyżej napisał to od diesla faktycznie będzie żywotniejsze, ale rozrusznik może zostać twój jeśli będzie z 6 skrzyni.

Wracając do tematu z diesla będzie ci pasował bez przeróbek tylko wał i tylne zawieszenie.

Edytowane przez rafal8484
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2020 o 00:23, EHGRepresent napisał:

Mam do kupienia Anglika quattro ale Diesla

trzeba zacząć od najprostszego pytania , jaki to diesel? moze być tak że tylko kompletny zbiornik będzie do wymiany bo reszta nada się do swapu.

Tutaj masz post jednego z forumowiczów który skrzynie GBC od 1.9 tdi założył do 1.8 T i chyba nie ma tragedi.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...