Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju


gregorypeck

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam bardzo niepokojący problem z kontrolką poziomu oleju. Podczas jazdy - nie od razu tylko po kilkudziesięciu minutach - komputer ostrzega żółtym znaczkiem i dźwiękiem o niskim poziomie oleju. Tymczasem przy porannym sprawdzaniu na bagnecie jest milimetr poniżej górnej kreski - czyli prawie max.

Dodam ze jak doleje więcej - tak ze jest powyżej max to tego problemu nie ma. No ale przecież nikt o zdrowych zmysłach nie będzie tak jeździł.

I jeszcze jedno - wiem ze tak się nie robi ale raz po zapaleniu kontrolki zatrzymałem auto, zgasiłem silnik i od razu sprawdziłem poziom - nie czekałem az olej ścieknie do miski - było grubo poniżej dolnej kreski - no ale to chyba jest normalne nie?

Poza tym z silnikiem wydaje sie ze wszystko jest OK. Ostatnio wymieniłem olej na Castrol TXT 5w40 myślałem ze możne to zniweluje problem ale jak widać nie.

Jeden mechanik powiedział ze to na pewno wadliwy czujnik. A co wy myślicie? Ma ktoś podobne problemy z tym silnikiem?

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to jest oczywiste ale muszę zapytać czy razem z olejem wymieniłeś filtr oleju :?: :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba koniecznie sprawdzić ciśnienie. Podłączenie pod VAG zalatwi sprawe (ciśnienia lub czujnika) :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba koniecznie sprawdzić ciśnienie. Podłączenie pod VAG zalatwi sprawe (ciśnienia lub czujnika) :hi:

OK. W tym tygodniu jade na VAGa.

Zapomnialem jeszcze dodac ze zolta kontrolka na FISie gasnie po podniesieniu i opuszczeniu przedniej klapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam silniczek i mialem podobny problem. U mnie odma byla cala popekana jak wymienilem problem znikl. Dodam ze bylem w serwisie audi zrobili mi przeglad calego autka za kupe forsy i nic nie znalezli :tongue4: Nawet nie zauwazyli ze odma jest peknieta :kox: to sa dopiero asy. Inna sprawa ze te silniki lubia olej :wink4: i trzeba pilnowac poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam silniczek i mialem podobny problem. U mnie odma byla cala popekana jak wymienilem problem znikl. Dodam ze bylem w serwisie audi zrobili mi przeglad calego autka za kupe forsy i nic nie znalezli :tongue4: Nawet nie zauwazyli ze odma jest peknieta :kox: to sa dopiero asy. Inna sprawa ze te silniki lubia olej :wink4: i trzeba pilnowac poziomu.

A da sie to samemu sprawdzic czy ta odma jest pęknięta?

I jaki jest koszt wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisal kolega odma laczy komore korbowa silnika z pokrywa zaworow i przewodem powietrza ktory biegnie od filtra powietrza do przepustnicy za pomoca zlacza. Chcialem wrzucic schemat ale nie wiem jak. Jak chcesz to na http://www.vagcat.com/ mozesz znalezc schemat :) Tylko trzeba sie zarejestrowac :) Albo poszukaj na forum napewno gdzies to znajdziesz fotki. Wymiana nie jest trudna tylko troche trzeba sie pogimnastykowac?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem jest to wina zaworu " ECO" montowanego w filtrachnowe filtry posiadaja trzy zawory w srodku wymien filtr na np. knechta i powinno pomóc pozdrawiam

No wlasnie Knechta zalozylem ostatnio.[br]Dopisany: 26 Marzec 2009, 12:06_________________________________________________

Sciagnij czarny plastik z wieszku silnika ciagnac do gory i zobaczysz odme wychodzi z pod kolektora ssacego idzie nad do rury dolotu powietrza za silnikiem. koszt? z kilkadziesiat zl.

Tak zrobilem i o zgrozo :confused4: moim oczom ukazała sie pęknieta plastikowa rurka. Dla lepszego rozpoznania zalączam fotki:

d0920eaf0ab8630bm.jpg e59dc0ec4ec3cb94m.jpg2ccaf5db82140a56m.png

Czy ta rurka to jest odma o której mówicie?

Czym grozi jezdzenie w takim stanie?

Zauwazylem tez ze z dolnej czesci tej rurki wycieka olej - nie duzo co prawda ale zawsze.

Moze ma ktos numer tej czesci?

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja mialem bardzo podobny problem (z moim Audi A4 2.0 ALT ,2002r,131ps)jak kolega tzn. auto bierze mi olej tylko ze w jeszcze dziwniejszy sposob!! jezdze do pracy ok 40 km dziennie (w tygodniu robie 400km),zawsze ta sama droga i podobnymi predkosciami.jak zaleje olej pod gorna kreske (na bagnecie) to przez pierwsze 400km auto nie bierze nic oleju a przez nastepne 400 km zaciaga ok 400ml!! przy zrobionych 1000km musialem dolac 0.8l.pojechalem do mechanika sprawdzic cisnienie sprezania i wyszlo ze na kazdym cylindrze mialem 9 barow a powinno byc miedzy 10-13 bar!!doszlismy o wniosku ze prawdopodobnie sa zapieczone pierscienie olejowe.jedyny ratunek to je wymienic ale to sie wiaze ze sporym kosztem wiec na pocztek zalalem cylindry nafta.(nafta ma dobre wlasciwosci czyszczace).nafta splynela do miski olejowej,wymienilem olej i filtr.zalalem go swiezym olejem castrol 10w/40.podobno nafta czasami pomaga pod warunkiem ze pierscionki nie sa bardzo mocno zapieczone!!jak zrobie 1000km dam Wam znac czy pomoglo.

Zastanawiam sie tylko czemu auto tak nierowno lyka ten olej,raz w cale potem nagle zaciaga tak duzo?!

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym zeby nafta ponogla ale olej 10w/40 u mnie dal zauwazalny efekt 3k od wymiany i jedna dolewka przy spokojnej jezdzie oczywiscie. 185kkm na zegarze. nie rowne branie to moze zwerzajaca sie misa olejowa powoduje efek szybkiego ubywania oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam nie zauwazylem efektu "brania oleju" w takich ilosciach jak sie opowiada na tym forum o silniku ALT. Nie wiem, moze to kwestia mojego stylu jazdy: bez gwaltownych ruchow, nie za szybko - jedynie na A1 przycisne czasem max do 140km/h, po miescie prawie wcale, jedynie dlugie trasy - typowo weekendowe uzycie.

Mimo pęknietej odmy nie zauwazylem tez duzego zuzycia paliwa - wrecz przeciwnie, bylem mile zaskoczony, ze silnik 2.0 na trasie Bydgoszcz - Lublin (w nocy bez korkow, 80-110 km/h) spalil niecale 6,5L - a to przeciez nie jest z górki :).

Jedynym problemem byla notorycznie zapalajaca sie zólta kontrolka na FISie o niskim poziomie oleju - ale na 80% problemem jest wlasnie peknieta odma - dzisiaj ją prowizorycznie posklejalem taśmą, jedzilem caly dzien i kontrolka sie nie zapalila. Zakupilem juz nową w ASO (kurka 150zł za kawalek plastikowej rurki i uszczelke :kwasny:, eeeeeeeeh....).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrz ze wymienisz kiedys widzalem iz prawdopodobnie zapchana odma skonczyla silnik a ze bylo to polo to bez rematu wsadzili drugi. prawdopodobnie olej zebral sie w omie i cisnienie z komory korbowej wstrzyknelo go do kolektora ssacego jak na ironie odma nie byla urwana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj postanowilem zobaczyc jak wyglada odma u mnie w aucie i okazalo sie ze rurka plastikowa na laczeniu sie zesliznela bo nie bylo zadnej opaski. wyciagnalem ta odme zeby zobaczyc czy nie jest zasyfiona no i owszem troche byla ale jak nia przedmuchiwalem to przewiew byl.takze to chyba nie to.wyczyscilem ja tyle ile moglem i zalozylem z powrotem.zobacze co dalej.

w ogole to zauwazylem ze czym wiecej mam oleju w silniku(pod gorna kreska na bagniecie) to wolniej ubywa, ale jak jest juz polowa na bagnecie to zasysa juz szybciutko!! nie wiem czy ma to jakis zwiazek??

Artur81 mowiles cos o zwezajacej sie misie olejowej, o co chodzi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...