Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy wymieniać wahacze tak jak mówi mechanik


Aszek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Pol roku temu kupiłem Audi które sam sprowadziłem z Niemczech. Byłem u znajomego na przeglądzie (doświadczony diagnosta) zlecił mi wymianę łączników stabilizatora i ocenil że zawieszenie jest ok, dodał że gorne wahacze były niedawno wymieniane. 

Wczoraj byłem na wymianie wyżej wymienionych lacznikow i zleciłem dodatkowo sprawdzenie zawieszenia. 

Mechanik który to robił stwierdził że lewy i prawy dolny wahacz do wymiany, powiedział że tuleje są pozrywane. Ruszał kołem góra dół i kazał mi patrzeć, ja niestety owej usterki nie widziałem bo zwyczajnie wie na tym nie znam. Po krótkiej chwili mechanik stwierdził że moge śmiało u niego zamówić cały zestaw wahaczy z firmy skv za 1700 zł, bo to jest najbardziej opłacalna opcja. 

Dodam że nic nie stuka ani nie puka mi w aucie, nawet jak wjadę na chamska studzienkę u mnie w mieście. 

Wsiadając do auta mechanik jeszcze raz mi wspomniał o kupnie zestawu. Pytanie mam do was, czy brać go na poważnie czy chciał mi zwyczajnie wcisnąć produkt na siłę wykorzystując moj brak wiedzy. 

Ogólnie jestem zdania że jak trzeba coś wymienić to robię to, ponieważ chcę aby moja Audi służyła mi na lata. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Cię typ wali w ciula. Komplet skv to koszt 500zl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, przem8 napisał:

Ale Cię typ wali w ciula. Komplet skv to koszt 500zl. 

Od początku coś mi nie pasowało. Prosiłem go 2 razy o sprawdzenie gum przy łączniku, na co on odpowiedział że one są wytrzymale. No i tego nie sprawdził prawdopodobnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do niego teraz i twierdzi że mówił o firmie febi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Febi zestaw kosztuje 2x tyle co skv i też gówno. Skoro diagnosta twierdzi, że jest ok, nic nie stuka to daj sobie spokój. Już wolałbym regenerowane kupić albo lemforder co do zamiennika i nic innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do chłopaków w dziale fora sponsorowane-sprzedaż,tom,dzik,wandej zrobią ci jakąś wycenę ,będziesz wiedział w jakich cenach chodzą zawiechy i nikt cię w h.... nie zrobi i jak wyżej kolega pisał założysz lemfoldera i będziesz miał spokój ,inne przerabiałem i nic nie są warte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WAHACZE-ORYGINAL-LEMFORDER-AUDI-A4-B6-20
WWW.GOOGLEADSERVICES.COM

Kup teraz na Allegro.pl za 2073,21 zł - WAHACZE ORYGINAŁ...

Tu masz na przyklad 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, dzięki za wskazówki, ale do póki nic nie stuka ani nie puka to chyba jeszcze nic nie wymieniam, co? Tak jak kolega wyżej wspomniał. 

BTW czy kupno jest w jakiś sposób tutaj zabezpieczone? Jednak 2tys to dużo a w ciemno dla mnie to jest jednak ryzyko robić przelew. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi ci o kupno częsci od chłopaków co wyzej wymieniłem to nie ma problemu ,wielu od nich brało części i zawsze było ok,możesz osobiscie odebrac bo mają sklepy stacjonarne,ten link z wachaczami tak tylko dla przykładu wrzuciłem pierwszy z allegro

Edytowane przez greg2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aszek, dokładnie zrób tak jak koledzy wyżej piszą, Ja tak samo w swojej A4 B6 Avant wymieniłem komplet zawieszenia z przodu na wartość około 2,3 tyś. zł. oczywiście zawieszenie LEMFORDER. Jazda na chwile obecną (rok po wymianie około 20 tys zrobione) jest fantastyczna żadnych luzów, stuków. Wiem że kwota zawieszenia jest bardzo wysoka ale mówię Ci nie będziesz żałował :dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...