Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Update MMi 3G High na MMi 3GP Nie działa PDC


pancurp10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie, Potrzebuje się doradzić w rozwiązaniu problemu. Zmieniłem MMI z 3G High na MMi 3g+. Wszystko działa jest jedynie problem z Parktronikiem, po wrzuceniu wstecznego brak jest kamery jak i wizualizacji. Brak jest reakcji na włączenie R. Dodatkowo jak zostawię na bieg na R i zrobię twardy reset MMI to po uruchomieniu jednostki pojawia się Kamera i wizualizacja. Problem polega na tym , że jednostka nie dostaje polecenia by włączyła Wizualizację. Sprawdzone kodowania bez rezultatu. Jedynie co znalazłem w sieci , że będę musiał chyba zmienić sterownik zarządzania energią gdyż on wysyła polecenie do MMI. Czy ktoś może mi pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz PDC tylko z tyłu to zapomnij o wizualizacji w 3GP. Jak masz PDC z przodu i tyłu to musisz zmienić BCM1 na poliftowy który obsługuje PDC 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam dwa pytanka - co jest dokładnie do zmiany jeśli chcemy przejść z 3GH hdd na 3G+ sim? Prawie wszystkie info jest o 2g -> 3g+ :(

a 2. to streaming przez bluetooth, jak puszczasz przez bluetooth muzykę na 3G+ z telefonu to możesz sterować z poziomu kiery/panelu mmi? pokazuje utwory? (głównie chodzi mi o spotify)

Edytowane przez zymlok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana z 3G H na 3g+ Jest mega prostym zabiegiem, gdyż wszystko pasuje plug and play, czyli jedno wyciągasz wkładasz drugie i bez przeróbek pasuje. Nawet wtyczki i kable pasują. Po zdjęciu CP działa muzyka po bt z telefonu jak należy  MMi gada ze wzmacniaczem licznikiem wszystko działa. Jeśli masz czujniki parkowania przód i tył trzeba zmienić jeszcze sterownik tak zwany bordnetz. Bo nie będzie wizualizacji na MMI i Audi Driver Select 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Do wymiany jest sama jednostka, czy wyświetlacz i sterowanie mmi też? Czujniki mam, podasz mi numer tego sterownika który obsługuje na 3g+? Myślałem nad androidem ale oryginalne chyba jednak lepiej leży 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono. Mam problem z wizualizacją parka na mmi. Dodam , że przed wymianą na MMI 3G HiGH wszystko działało jak należy .

Po zmianie na MMI 3GP jest problem z odpaleniem kamery cofania.

Brak jest reakcji na wsteczny Bieg na MMI. Jak wyłącze w Zielonym Menu Opcje kamery, wizualny park ale graficzny się ukazuje. Po przywróceniu opcji w Zielony Menu brak reakcji na wsteczny Bieg. Dodam jako ciekawostkę, że jak się zrobi twardy reset MMI i da się wsteczny kamera się pokazuje i wizualicja też, ale ponowne włączenie wstecznego nie wywołuje parka. 

Wydaje mi się, że nie właściwie jest coś ustawione w Zielonym Menu. Błędy z Modułu Kamery mam takie.
03110 Active Steering Control Module J792 No signal No komunikation

02203 Audi Video Input 1 011 Open Circuit

Dodam , że na mmi 3G HiGH tych błędów nie było. 

 

Pozdrawiam serdecznie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2020 o 10:17, H4mm3R napisał:

Jak masz PDC z przodu i tyłu to musisz zmienić BCM1 na poliftowy który obsługuje PDC 

Absolutnie nie.

Ja mam przedlifta z 2009r z 3G+ i PDC dziala normalnie ,czy to z kamera czy bez ,bez znaczenia.

BCM1 oryginal ,nie ruszany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, MarcinOslo napisał:

Absolutnie nie.

Ja mam przedlifta z 2009r z 3G+ i PDC dziala normalnie ,czy to z kamera czy bez ,bez znaczenia.

BCM1 oryginal ,nie ruszany.

Sam montowałeś 3G+? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2020 o 10:15, MarcinOslo napisał:

Absolutnie nie.

Ja mam przedlifta z 2009r z 3G+ i PDC dziala normalnie ,czy to z kamera czy bez ,bez znaczenia.

BCM1 oryginal ,nie ruszany.

Udało się tobie rozwiązać problem z wizualizacją ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/25/2020 at 9:40 AM, MarcinOslo said:

Ja nie mialem zadnego problemu z pdc.

A masz przód i tył czy sam tył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.04.2020 o 09:40, MarcinOslo napisał:

Ja nie mialem zadnego problemu z pdc.

Czy mógłbym zobaczyć jakie masz ustawienia w zielonym menu? I ew jaki masz numer sterownika kamery cofania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adres 6C: Kamera wsteczna        Plik etykiet: 8T0-907-441.clb
   Oznaczenie elementu SW: 8T0 907 441 C    HW: 4L0 907 441 B
   Komponent: J772__Rearview      0040  
   Weryfikacja: --H04---  
   Kodowanie: 1020008

Ktore ustawienia Cie interesuja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, pancurp10 napisał:

Czy mógłbym zobaczyć jakie masz ustawienia w zielonym menu? I ew jaki masz numer sterownika kamery cofania?

PDC to nie kamera cofania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.05.2020 o 09:13, MarcinOslo napisał:

Adres 6C: Kamera wsteczna        Plik etykiet: 8T0-907-441.clb
   Oznaczenie elementu SW: 8T0 907 441 C    HW: 4L0 907 441 B
   Komponent: J772__Rearview      0040  
   Weryfikacja: --H04---  
   Kodowanie: 1020008

Ktore ustawienia Cie interesuja ?

Jakie masz ustawienia w zielony Menu ? Szczególnie suwak na samym dole w ustawieniach CAR car divice list, u mnie uruchomienie kamery dalej bez powodzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...