Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kino domowe - jakie?


Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko :hi: 

 

Mam spory dylemat. Kompletnie nie znam sie na parametrach kin domowych. Waham sie moedzy soundbarem, a kinem. Mam bardzo duzy salon, mieszkam w domu jednorodzinnym. Sprzet bedzie uzywamy do sluchania muzyki (tak zeby o sasiedzi posluchali dobrej muzyki ) oraz do grania na ps4. 
 

Budzet to maksymalnie 2300zl. Nie wiem czy kupic zestaw czy to skompletowac. Jesli skompletowac, to czy ktos bedzie uprzejmy mi pomoc w tym? :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2020 o 10:41, muunv napisał:

Mam spory dylemat. Kompletnie nie znam sie na parametrach kin domowych. Waham sie moedzy soundbarem, a kinem. Mam bardzo duzy salon, mieszkam w domu jednorodzinnym. Sprzet bedzie uzywamy do sluchania muzyki (tak zeby o sasiedzi posluchali dobrej muzyki ) oraz do grania na ps4. 

Posiadam jedną z lepszych (nie - najlepszych) "belek" (soundbar) - topowy model Philipsa Fidelio B8. Bardzo dobry sprzęt :

- świetna przestrzenność (kino) - mimo, że dźwięk emitowany z przodu, to niektóre dźwięki słyszę z tyłu tak, gdybym miał zainstalowane tylne głośniki..., świetne efekty lewej, czy prawej strony,

- bardzo dobry tzw. środek (średnie częstotliwości)-bardzo ważne !,

-mocny(ustawienie na 0 - +)1, b. dobrze brzmiący, nieprzesadny bas (belka posiada dodatkowy bezprzewodowy subwoofer),

-dodatkowo Dolby Atmos. 

Sprzęt niestety nie jest u mnie umiejscowiony w pomieszczeniu o dużych(większych) wymiarach. Piszę "niestety", bo jestem pewien, że w większej kubaturze "rozwinąłby skrzydła" i pokazałby wszystkie swoje możliwości przestrzenne. Tu należy wspomnieć, ze tego rodzaju sprzęt (jeśli nastawiamy się na efekty tzw. kinowe) ma swoje potrzeby, co do prawidłowego "miejsca pracy" - zasadą jest w miarę niezakłócone odbicie dźwięku od ścian i sufitu(Atmos).

Link do raczej wiarygodnej (według mojej, użytkownika tego sprzętu, opinii) recenzji Fidelio B8 http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/philips-fidelio-b8-test.html

Szczerze poleciłbym Ci Fidelio B8, szczególnie, że widziałem ten sprzęt za śmieszne, jak na jakość, możliwości "kinowe" i cenę wyjściową 4,6 tys., pieniądze - 2,5 tys. Ale ... obawiam się, że nie do końca nadaje się (jak większość soundbarów) do 

W dniu 6.02.2020 o 10:41, muunv napisał:

Sprzet bedzie uzywamy do sluchania muzyki (tak zeby o sasiedzi posluchali dobrej muzyki )

z naciskiem na : " tak zeby o sasiedzi posluchali dobrej muzyki " (sąsiedzi z domu "za płotem" ...? :no4:) . Łup, łup usłyszą ale cup, cup niekoniecznie. No chyba, że belkę wystawisz/przysuniesz do okna wychodzącego na posesję sąsiadów.

Moim zdaniem Twój 2.3 tysięczny budżet na jednostkę główną + głośniki, to za mało, by móc pogodzić walory dźwięku kinowego, jakość odtwarzania i dodatkowych słuchaczy (sąsiedzi) - cóż z tego, że dostarczysz im dźwięków (z których zapewne nie będą zadowoleni, nawet, jeśli będzie to muzyka większych lotów/doznań), jeśli będą one miernej brzmieniowo jakości - nie ma się czym pochwalić... Osiągniesz efekt odwrotny do zamierzonego.

 

Edytowane przez Tomnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za tak wyczerpujaca odp :hi:  
Z tymi sadiadami to troche przenosnia, ale tak czy siak. Chce jak najlepiej wykorzystac swoj budzet. Potrzebuje duzo bassu, bo kocham mocny bass. Jestem swiadomy, ze to znikomy bidzet, ale musze zamienic swoj sprzet z przed 10 lat, na cos nowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych pieniądzach powinno się udać kupić jakiś podstawowy amplituner Denona czy Yamahę + do tego na początek stereo

https://nautilus2.pl/index.php?route=product/product&product_id=15321&utm_source=ceneo

Ja mam coś takiego + 5.1 zestaw Wharfedale Obsidian no i jest grubo:decayed: Ampli masz 7-kanałowy więc możesz kupić stereo a finalnie zrobić audio na 7 głosnikach lub 5+sub

Edytowane przez Wandej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki koszt dodatkowych glosnikow przyblizony? :)

 

Znalazlem jeden zestaw, ktory wydaje mi sie okej. 

 

 

1__1_.JPG
WWW.MEDIAEXPERT.PL

DENON AVR-X550BT + Eltax Utah 5.0 Czarny Kino domowe w Media Expert! Liczba kanałów: 5.1, Maksymalna moc...

Kolega znow mowi, zeby wszystko kupic oddzielnie, ale brak mistrza, ktory mi to zkompletuje.
 

BTW, co masz na mysli piszac, ze zeobic najpierw stereo, pozniej audio? Jesli to durne pytanie, to przepraszam :facepalm:

 

Edytowane przez muunv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw kup amplituner + 2 głośniki pod stereo bo tego używasz do słuchania muzyki, przy graniu fajnie jest mieć tyły ale na to Cię z tym budżetem nie stać, troszkę mało tego budżetu na dobre granie:kwasny:

Jak duży ten salon? ja mam 58m2, zestaw ampli Denon + głośniki 5.0 (bez subwofera) firmy Dali no i efekt jest taki że jest głośno i jest uderzenie basu, brakuje mi suba ale już ten zestaw dodam że budżetowy to wydatek prawie 6 tyś zł

 

Podejdź do Media marktu czy innego miejsca gdzie będziesz mógł posłuchać soundbara bo to jedyna rozsądna opcja za te pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolo 30m2. 
 

Co myslicie o zestwie, ktory wyslalem z media expert?

 

Nie wiem czy spundbar da mi dobry bass. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja na moich skromnych ~40m salonu mam taki zestaw : 

nova6-485.jpg
MEDIAMARKT.PL

Zestaw kina domowego na który składa się amplituner Yamaha MusicCast RX-V485 oraz zestaw głośników Pure Acoustics NOVA 6. Amplituner RX-V485 jest - sprawdź na MediaMarkt.pl

Gra świetnie, nie sprawdzałem jeszcze tego na 100% ale jak gra na 80% to uwierz mi nie słychać osoby co siedzi obok i się wydziera ;)

Co do basu, szału nie ma, ale jest to zestaw 5.0 bez suba, może w przyszłości coś wleci jak mi zacznie brakować.

Natomiast nawiązując do soundbara, ludzie z forum audio, w sumie każdy jeden odradzał tego typu sprzęt versus kino domowe w okolicach 3 tysięcy. Osobiście tylko słuchałem soundbara w sklepie, ale to wiadomo nie to samo co na powierzchni mojego salonu.

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, dzieki wszystkim za pomoc i odpowiedzi. 
 

Pojezdzilem wczoraj troche, poslucham i kupilem to, co ponizej. Jestem bardzo zadowolony ;)

Zobacz ofertę: Soundbar JBL by HARMAN Bar 3.1 450W HDMI Bluetooth https://allegro.pl/oferta/soundbar-jbl-by-harman-bar-3-1-450w-hdmi-bluetooth-8789716245?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2020 o 21:38, muunv napisał:

Jaki koszt dodatkowych glosnikow przyblizony? :)

 

Znalazlem jeden zestaw, ktory wydaje mi sie okej. 

 

 

1__1_.JPG
WWW.MEDIAEXPERT.PL

DENON AVR-X550BT + Eltax Utah 5.0 Czarny Kino domowe w Media Expert! Liczba kanałów:...

Kolega znow mowi, zeby wszystko kupic oddzielnie, ale brak mistrza, ktory mi to zkompletuje.
 

BTW, co masz na mysli piszac, ze zeobic najpierw stereo, pozniej audio? Jesli to durne pytanie, to przepraszam :facepalm:

 

Trochę biedny ampli. Jak już kupowac to lepiej z wifi i wyższa mocą na kanał. Najpierw kupujesz 2 kolumny które i tak będą ciszyć dźwiękiem a potem z czasem dokupisz sobie kolumny do zestawu 5.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2020 o 18:38, muunv napisał:

Dobra Panowie, dzieki wszystkim za pomoc i odpowiedzi. 
 

Pojezdzilem wczoraj troche, poslucham i kupilem to, co ponizej. Jestem bardzo zadowolony ;)

Zobacz ofertę: Soundbar JBL by HARMAN Bar 3.1 450W HDMI Bluetooth https://allegro.pl/oferta/soundbar-jbl-by-harman-bar-3-1-450w-hdmi-bluetooth-8789716245?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Ten JBL nie jest zły. Jest dużo basu, dużo wysokich jednak brakuje tej belce średnich. Co przy niektórych gatunkach muzyki może drażnić ucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazam, ze ta kase, efekt jest mega. Bardzo fajnie gra, kestem mega zadowolony. Dodatkowo dostalem 150zl na karcie rabatowej, plus jakies 40zl*. 
 

Sluchalem innych zestawow, ale ten najbardziej mi sie spodobal. 
 

Jedyny minus, to brak mozliwosci odtwarzania muzyki z CD :) Mam ps4, ale tam tez tylko bluray. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam dalej uważam, że soundbar nie może równać się z zestawem stereo czy kina domowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Android napisał:

Ja tam dalej uważam, że soundbar nie może równać się z zestawem stereo czy kina domowego.

Tylko że w cenie 1700zł nie złożysz takiego kina domowego który będzie bił na głowę taki soundbar. Będzie to skromne 2.0 i nie ma mowy o ilości basu jaki daje ten jbl, a na tym zależało autorowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, YOGI3000 napisał:

Tylko że w cenie 1700zł nie złożysz takiego kina domowego który będzie bił na głowę taki soundbar. Będzie to skromne 2.0 i nie ma mowy o ilości basu jaki daje ten jbl, a na tym zależało autorowi.

I wszystko w temacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, YOGI3000 napisał:

Tylko że w cenie 1700zł nie złożysz takiego kina domowego który będzie bił na głowę taki soundbar. Będzie to skromne 2.0 i nie ma mowy o ilości basu jaki daje ten jbl, a na tym zależało autorowi.

No niestety samo dobre ampli tyle kosztuje:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam orientuje się ktoś może jakim kablem podłączyć soundbar z tv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...