Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6|Woda na dywaniku pasażera


fukilas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moją A4 B6 Sedan, 1.8T, mianowicie podczas deszczu leje mi się woda do kabiny, cała prawa strona zalana, tzn. dywanik pasażera z przodu i z tylu, udało mi się zlokalizować brak 1 zaślepki i naprawiłem to, to już tutaj nie cieknie, teraz tylko jest drugie miejsce, przez które wlewa się woda, niby przez odpływy woda się wylewa pod spod auta. Po rozebraniu schowka i odsunięciu dywanu, woda cieknie po gabce, mniej więcej w miejscu gdzie wchodzą węże od klimatyzacji, ale wszystko tak zostało szczelnie zabezpieczone i nadal cieknie. Ręce opadają, niech ktoś pomoze :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć .

Kolego wyciągaj akumulator i pod nim masz spust wody który najczęściej jest zatkany przez jakieś liście i igły z drzew. Woda zejdzie i przestanie wlatywać do auta. Jest też to częsty objaw parowaniem przedniej szyby. 

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

to jest ten odpływ. takie czarne coś pod podstawką. Robiłem to w tamtym tyg u siebie.Woda stała u mnie na równi z podstawką :)

 

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, fukilas napisał:

Witam, mam problem z moją A4 B6 Sedan, 1.8T, mianowicie podczas deszczu leje mi się woda do kabiny, cała prawa strona zalana, tzn. dywanik pasażera z przodu i z tylu, udało mi się zlokalizować brak 1 zaślepki i naprawiłem to, to już tutaj nie cieknie, teraz tylko jest drugie miejsce, przez które wlewa się woda, niby przez odpływy woda się wylewa pod spod auta. Po rozebraniu schowka i odsunięciu dywanu, woda cieknie po gabce, mniej więcej w miejscu gdzie wchodzą węże od klimatyzacji, ale wszystko tak zostało szczelnie zabezpieczone i nadal cieknie. Ręce opadają, niech ktoś pomoze :/

Sprawdź jeszcze czy nie cieknie przez filtr kabinowy. U mnie jakiś czas temu też było bardzo mokro od strony pasażera. Też wszystko odepchane i uszczelnione a się lało. Okazało się że woda dostawała spod dolnej obudowy filtra. Jest tam uszczelka gumowa i gąbka, obie tracą z wiekiem swoje właściwości. Mi pomogło odtłuszczenie wszystkiego i uszczelnienie dolnej obudowy czarnym klejem montażowym do szyb samochodowych. 

 

PS. Jak wykładziny są mokre to przy obecnej pogodzie będzie to schło bardzo długo...kilka miesięcy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lewiatan1989 napisał:

PS. Jak wykładziny są mokre to przy obecnej pogodzie będzie to schło bardzo długo...kilka miesięcy. 

Polecam przy pierwszym słońcu wyrzucić fotele, dywan do góry, wyciągnąć wody ile się da, podłożyć coś pod dywan, odpalić nawiewy, uchylić trochę okna i grzać.

PS. Jak woda stoi w aucie, to niedługo odklei Ci się podsufitka w okolicach lampki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co panowie, ja mam tak, ze jak jest akumulator to z prawej strony troche wystaje taka zaslepka jakby zolto-przezroczysta od czego to? przez filtr napewno nie leci, co do odplywow to jest po lewej stronie od akumulatora tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chce dodac, ze mi woda nie stoi pod akumulatorem, ani nigdzie, np. jak sprawdzalismy gdzie cieknie to jak lalismy wode na szybe to ona uciekala ale woda wlewala sie do auta

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fukilas napisał:

Jeszcze chce dodac, ze mi woda nie stoi pod akumulatorem, ani nigdzie, np. jak sprawdzalismy gdzie cieknie to jak lalismy wode na szybe to ona uciekala ale woda wlewala sie do auta

 

Aby testować wodą to uwierz trzeba lać punktowo i bardzo powoli. Ja też byłem przekonany, że nie filtrem - ba prędzej obstawiałem nieszczelną szybę byłem nawet na sprawdzeniu jej szczelności. A jednak okazało się, że ciekło spod dolnej obudowy filtra sączyło się po ściance od wentylatora i lało się do środka. Ale skoro jesteś pewny... to pozostaje wywalić schowek, półkę wykładzinę, lać wodę punktowo po szybie i szukać skąd cieknie jeden leje punktowo, drugi w samochodzie patrzy gdzie się woda pojawi. 

 

1 godzinę temu, fukilas napisał:

Wiecie co panowie, ja mam tak, ze jak jest akumulator to z prawej strony troche wystaje taka zaslepka jakby zolto-przezroczysta od czego to?

Wstaw zdjęcie to się zobaczy co to, bo w grodzi są przelotki ale z reguły są czarne... ja u siebie nawet wszystkie przelotki uszczelniłem silikonem zanim namierzyłem, że to spod filtra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lewiatan1989 napisał:

Aby testować wodą to uwierz trzeba lać punktowo i bardzo powoli. Ja też byłem przekonany, że nie filtrem - ba prędzej obstawiałem nieszczelną szybę byłem nawet na sprawdzeniu jej szczelności. A jednak okazało się, że ciekło spod dolnej obudowy filtra sączyło się po ściance od wentylatora i lało się do środka. Ale skoro jesteś pewny... to pozostaje wywalić schowek, półkę wykładzinę, lać wodę punktowo po szybie i szukać skąd cieknie jeden leje punktowo, drugi w samochodzie patrzy gdzie się woda pojawi. 

 

Wstaw zdjęcie to się zobaczy co to, bo w grodzi są przelotki ale z reguły są czarne... ja u siebie nawet wszystkie przelotki uszczelniłem silikonem zanim namierzyłem, że to spod filtra. 

Tak robilem, schowka nie ma, cieknie mniej wiecej w miejscu gdzie wchodza rurki od klimy, tzn. na tej wysokosci, ale napewno dobrze uszczelnilem. Aktualnie auto mam u gazownika, wiec nie mam mozliwosci wyslania fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie problem powrócił, wszystko drożne, a cieknie w tych miejscach pod nogami pasażera... ma ktoś jakiś pomysł?

F21AFB6B-F50E-4EBF-8A1D-278ED35A29FC.jpeg

0094A97D-0E04-4F30-8B5A-D4016546C03C.jpeg

B12FE014-4061-45A1-B74F-C71B51DC61B6.jpeg

BAAB27C3-DB42-471C-91FC-F085F19AE124.jpeg

5608AE88-41FA-4EA0-96B6-C1CF18A43A91.jpeg

E317DB40-1954-4327-973A-22AF9B7E446C.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tym drugim zdjęciu widać liście itp. ale wszystko wyczyściłem i jest drożne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, pziolo97 napisał:

Znasz już rozwiązanie tego problemu ?

 

Tak ;) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to ja Ci pisałem komentarz pod Twoim filmem, u mnie niestety to niepomogło. Dalej woda cieknie

Edytowane przez pziolo97
zapomniałem czegoś dopisać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...