Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciężki pierwszy rozruch.


dsz25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Krótkie pytanie jest do filmików poniżej. Jaka może być przyczyna sytuacji, gdy podczas pierwszego rozruchu silnika w dany dzień, silnik dusi się/ męczy się przy rozruchu? Wrażenie jest takie, że słychać, że ciężko pali, jakby zmęczony był. Dodam, że akumulator nowy i alternator po regeneracji, filtr paliwa nowy. Mogą to być świece? Każde kolejne odpalenie w ciągu dnia mocne i idealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak dla mnie to normalne odpalanie silnika przy pierwszym starcie z rana..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam światła dzienne włączone od razu z rozruchem, a czy na przykład może to być objawem słabnącego rozrusznika, gdy jest dodatkowe obciążenie? 

A co do odpalenia, to różnie z tym jest, nagrałem najgorsze odpalenia, są lepsze czasem. Sposób odpalania przypomina mi trochę sytuacje, gdy składa się silnik i stopniowo dostaje paliwo podczas pierwszego uruchomienia.

Edytowane przez dsz25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie mam jeszcze lpg, tylko nie wydaj mi się, że instalacja przepuszcza gaz, bo czasem tak odpala, a czasem całkiem normalnie, to wydaje mi się, że gdyby przepuszczało gaz to raczej za każdym razem.

Tym bardziej, że w trakcie jazdy silnik jest dynamiczny i nie brakuje mocy. 

Czy można ew. szukać przyczyny w słabej pompie albo badziewnych świecach?

Albo w nienasmarowanym łańcuchu?

Edytowane przez dsz25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dsz25 napisał:

W sumie mam jeszcze lpg, tylko nie wydaj mi się, że instalacja przepuszcza gaz, bo czasem tak odpala, a czasem całkiem normalnie, to wydaje mi się, że gdyby przepuszczało gaz to raczej za każdym razem.

Różne są przypadki. Zakręć butlę, wypal co w przewodach i się dowiesz. Do sprawdzenia jeszcze ciśnienie paliwa po zapłonie i przy rozruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem problem z odpalaniem a okazało się że wtryski lpg puszczały. Raz po nocy odpalił od razu a raz się męczył. Zestaw regeneracyjny wtrysków i po problemie w moim przypadku. Zrób jak radzi @przem8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odnośnie akumulatora, czy jeśli przez 2 lata był regularnie niedoładowywany może zejść? A co do odpalania, to zawsze od razu odpala, tylko czasem takie wrażenie jakby nie palił równo na wszystkich cylindrach jednocześnie.

Edytowane przez dsz25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...