Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Generalny remont


Jaraw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie okazało się że mój bex jest zajechany jak pięty beduina góra dół turbo wszystko do remontu znalazłem ogłoszenie na forum i proszę o poradę czy kupić silnik i turbo które jest w ogłoszeniu może znacie ów pana czy swój silnik remontować

 

M.FACEBOOK.COM

Zobacz posty, zdjęcia i nie tylko na Facebooku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie BEXA bo ANB A4 B5 remontowałem teraz i tak z grubsza to części ok. 2000 tyś. dodatkowo pozostaje kwestia jak głowica wygląda. U mnie za zrobienie głowicy zapłaciłem 600 zł. Dodatkowo mówisz turbo...ok tysiąc, płyny, olej, i wszystko co wyjdzie dodatkowo (bo może tuleje wywalone i trzeba to robić) to kolejne koszty plus robota....ogólnie sporo kasy - licz ok. 5 tyś. Ja miałem to szczęście że za robotę nie płaciłem i ceny części miałem dobre bo po hurcie no i wiem że mam wszystko nowe i chce pojeździć kilka lat teraz.

Ale jak piszesz że taki dojechany to chyba bym poszukał słupka "nowego".

Mój pracownik teraz remontował 2.0 tfsi (przytarł go zatkany smok) to zapłacił za całość 10tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 3 tysi idzie przebierać w 1.8t. Można trafić na takie, które siedzą jeszcze w angolach, pojeździć i posprawdzać + gwarancja na silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik po generalnym + turbo stage 3 po na Facebooku 5 tys 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób to co masz, kupno silnika to zawsze rosyjska ruletka. Ten silnik był w tym aucie od początku i po zrobieniu go nie będziesz miał problemów. Kupisz inny z nadzieją że będzie sprawny i po roku panewka się odezwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem swojego bfb. silnik plus turbo wyszło prawie 7k z robocizną ale jestem bardzo zadowolony silnik od wymiany do wymiany nie pobiera zauważalnych ilości olej turbo pompuje jak należy. Też stałem przed takim wyborem jak ty ale podjąłem się remontu bo dobry silnik w brew pozorom nie jest tak prosto znaleźć a dodatkowo nie wiadomo w jakim jest stanie i trzeba by było też go jakoś przeanalizować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem ogłoszenie z fb ale chyba nie widzicie tego? Do kupienia silnik po generalnym remoncie jeszcze nie złożony plus turbo po stare 3 tez nowe za 5tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaje treść ogłoszenia 

Witajcie nie zdążyłem złożyć a kupiłem zakutego strokera
Głowica szeroki kanał
Całkowicie ogarnięta prowadnice zawory itd
blok w pięknym stanie hony wzorowe zrobione w firmie Brem
Tłoki Bex
Korby
Wypolerowany wał w nominale !
Pierścienie panewki itd
Turbo K03s od geremiego najmocniejsza wersja
280hp+ do ugrania
Z kolektorem wydechowym wszystko po portingu pięknie spasowane
Wtryski 440cc Bosch zielone
Najchętniej sprzedałbym wszystko w komplecie
Więcej zdjęć mogę zrobić i wysłać na priv
Tam tez proszę kierować rozsądne  propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw to niech sprawdzi czy w ogóle jest sens to remontować. Bo jeśli remont ma wynieść prawie równowartość auta to ja sensu nie widzę.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten silnik + turbo mój silnik wyśle do firmy żeby pomierzyć parametry i oszacować czy coś z niego wyjdzie jeśli tak to mechanik go weźmie i odejmie od roboty. Stare 3 turbo to jakieś 2tys. Czyli silnik 3 wyszedł mnie do tego wtryski pompę oleju nowa dorzuci więc myślę że dobry deal 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dolicz tunera żeby to wystroić, chyba że wrzucisz do tego czasu ori wtryski :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jasna sprawa dodatkowo sprzęgło Kevlar dojdzie tuner etc mam nadzieję że w 10tys się zmieszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat mechanik ten zajmuje się strojeniem więc wszystko na miejscu zrobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...