Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Modyfikacja 1.8t bex


Roscar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.jestem nowym użytkownikiem i z pewnością taki temat był już nie jeden raz poruszany natomiast nie mogłem znaleźć tak więc zadam pytanie jeszcze raz.

Posiadam a4b6 z 2003 roku w wersji awant silnik 1.8t bex 190km przebieg 300tys z napędem na przednia ośkę,zasilana 95bp?

Samochód posiadam od roku i do mocy 190km zdążyłem  przywyknąć i zaczyna trochę brakować. 

Z informacji które uzyskałem od kolegi który z 1.8t 150km w b5 uzyskał 245km ,potrzeba zmienić turbo wtryski oraz wyciąć katalizator i zmienić sterownik silnika.

Chciał bym uzyskać informacje od was drodzy forumowiczów co trzeba wpierw zrobić i z jakimi wydatkami trzeba się liczyć orientacyjnie i ewentualnie w jakim punkcie można było by zrobić cały zabieg -województwo dolnośląskie.

Chciał bym żeby moc mojej perełki oscylowala w granicach 300+.

Z góry dziękuję za odpowiedz i pomoc?

temp4.jpg

temp0.jpg

Edytowane przez Roscar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 300+ potrzebujesz turbo typu k04-064 i wszystko co potrzebne do jego montażu czyli adapter, tip, dp, do tego fmic 230, wtryski 630cc plus ewentualny remont silnika jak bedzie w kiepskim stanie. Oddając to komuś do zrobienia pewnie bedzie 10 tys+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam kondycja motoru przy tych 300 nalotu?Zanim zaczniesz cokolwiek dłubać sprawdź najpierw to.300+ w ośce?Slaby pomysł;).Do tych modyfikacji,co w temacie musiałbyś jeszcze dołożyć swap Q:).Władujesz kasy więcej niż to auto jest warte,a potem przy sprzedaży będzie problem.Nikt ci nie zwróci za te mody.To tak nie działa:).Ale twoja kasa i sprawa:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2020 o 19:51, Łukasz13 napisał:

Na 300+ potrzebujesz turbo typu k04-064 i wszystko co potrzebne do jego montażu czyli adapter, tip, dp, do tego fmic 230, wtryski 630cc plus ewentualny remont silnika jak bedzie w kiepskim stanie. Oddając to komuś do zrobienia pewnie bedzie 10 tys+

630cc to trochę przesada, 440cc spokojnie wystarczą

 

W dniu 8.02.2020 o 20:12, kakamber1 napisał:

Czemu jeździsz BEXem na pb95?

Tam już trzeba 98

nieprawda

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2020 o 17:39, Roscar napisał:

Z informacji które uzyskałem od kolegi który z 1.8t 150km w b5 uzyskał 245km ,potrzeba zmienić turbo wtryski oraz wyciąć katalizator i zmienić sterownik silnika.

To kolega sobie jeszcze doczytać dużo musi Bo ty masz silnik ten sam ale osprzętowo przepaść. Choćby elektronika. 

Na tym co masz robimy 240km bez wymiany turbiny. Dolot wydech cooler i paliwo. Jak jest zdrowy motor to wychodza nam zawsze moce 230-240HP na k03s 

W dniu 8.02.2020 o 19:51, Łukasz13 napisał:

Na 300+ potrzebujesz turbo typu k04-064 i wszystko co potrzebne do jego montażu czyli adapter, tip, dp, do tego fmic 230, wtryski 630cc plus ewentualny remont silnika jak bedzie w kiepskim stanie. Oddając to komuś do zrobienia pewnie bedzie 10 tys+

Kolega dobrze pisze k04-064 wtryski wystarczą 440-550 ( ja ładuje 550)  Na K04-064 Robiliśmy Bama i dał nam 301HP a w a4 na hybrydzie 064 wyszło 340Hp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...