Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oświetlenie ambiente w A4 B9


chopperpl

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, a to tylne czy przednie muszę kodować?Wiem ze jedne powinny działać bez kodowania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłeś dobrze, a nie działa bo nie zakodowałeś sterownika o dodatkowe funkcje.

Kodujesz każdy sterownik drzwi osobno, pisałem już o tym!

Jeśli nie chcesz kodować ,a chcesz żeby działało podepnij sie pod przełącznik szyb (czego nie polecam)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce zakodować jednak mam tylko OBD2 Vgate i OBDeleven nie wiem czy tym dam rade.

Teraz mam problem z użytkownikiem nie ma opcji w MMI znikło.

I na dodatek tylna klapa skrzypi przy otwieraniu hehe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Nigdy nie używałem takiego oprogramowania jak OBD2 czy OBDeleven wiec trudno powiedzieć czy zakodujesz.

Choć OBDeleven chyba ma funkcje długiego kodowania..podłącz i próbuj łączyć się ze sterownikiem drzwi tylnych.

O jakim użytkowniku w MMI mówisz?

Raczej tylna klapa nie ma nic wspólnego z pracami na drzwiach , które wykonałeś   :decayed::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

No własnie myślę ze OBDeleven ,szukam własnie czegoś jak to ogarnąć tam wygląda to prościej są nawet gotowce akurat nie do tego.

Nie ma opcji żeby wpisać kod ze zdrapki a było dobrze jakiś czas chodzi o połączenie z telefonem.

A tylna klapa to zawias skrzypi inna bajka muszę nasmarować tylko się tam dostać nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda po rusku :facepalm: ale masz wszystkie elementy oświetlenia drzwi:hi:

а А4 В9.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No troche mi brakuje w sumie chciałbym podświetlenie klamki zewnętrznej jak już dłubie tylko to może być problem u mnie,to kodowanie troche się odwleka nie wiem czy sam dam rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,a jak podłączyć kubki?Niestety bez kabli są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

W oryginale zasilanie do kubka idzie z BCM, jest po lewej stronie w nogach, do tego musisz zakodować sterownik  :decayed:

Druga ewentualność to możesz wpiąć się w zasilanie zapalniczki przy kubku (najbliżej)

W pierwszej opcji po zakodowaniu masz możliwość regulacji jasności w MMI poszczególnych elementów.

W drugiej opcji regulacja będzie poprzez pokrętło przy włączniku świateł. 

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli żeby to miało ręce i nogi razem z podświetleniem drzwi to do zapalniczki i wszystko będzie przez pokrętło sterowane.

A przy okazji jak działa u ciebie połączenie auta z telefonem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby to miało ręce i nogi powinieneś ciągnąć kable do BCM i kodować.  Wpinając się w istniejące przewody będzie działać!! jednak pamiętaj, że to dodatkowe obciążenie kabli, które są bardzo cienkie. 

Jeśli chodzi o telefon to korzystam tylko z zestawu glośnomówiącego.. zainstalowałem aplikacje myAudi, niby się połączyło ale nie mam praktycznie żadnych opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie to obciążenie kabli trochę ryzyko tak podłączyć , czyli do BCM jak oryginalnie.Szukam podświetlenia tunelu jeszcze i to by było tyle.

Tak myAudi tez mam połączone ale bez dodatkowych opcji nie wiem czemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zanim rozgryzłem jak to podłączyć do BCM to właśnie podświetlenie tunelu oraz kubka podłączyłem pod oświetlenie zapalniczki.

Świeciło, działało nic się nie stało.

Właśnie gdzieś przeczytałem, że mając aplikacje myAudi można zdalnie otwierać pojazd albo można sprawdzić ile paliwa w baku, oraz kilka innych ciekawych funkcji..niestety u mnie ich brak :thumbdown:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem gdzieś zdjęcie zdaje się tylko jeden kabel musi być wpięty drugi to masa, nie zwróciłem uwagi na wtyczki przy kubkach maja po 4 piny znowu miesiąc zanim znajdę wtyczki org.

20200523_144601.jpg

Z tym myAudi tez nie wiem o co chodzi a zęby sprawdzić czy zamknięte albo stan paliwa dobrze by było to mieć , żaden reset nie pomaga chyba ze źle to robię.

Edytowane przez Romlev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubek z białym podświetleniem wygląda tak:

Moduł LED jest koloru białego, są w nim 2 piny a wtyczka ma nr 8K0973754A (pin 1 zasilanie ; pin 4 masa)

Kubek, który pokazałeś ma moduły RGB ( do oświetlenia kolorowego)  z 4 pinami, a wtyczka ma nr: 8K0973754

Jedno z drugim nie jest kompatybilne..znaczy, że albo montujesz podświetlenie białe (kubek,tunel,nogi,drzwi) albo kolorowe.

W RGB jest inne podłączenie, inne moduły i jak zauważyłeś nawet inne  wtyczki.

 

 

IMG_4403.JPG

IMG_4404.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się własnie sprawdzałem był podany tylko numer mój błąd , nic kupie inny hehe może znajdę na ten chętnego.

Oczywiście ze tylko białe.Kable dorabiałeś sam czy kupiłeś gotowe?Oświetlenie na nogi przód mam bez kabli może od razu dorobię nogi , kubek i tunel kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2020 o 14:32, nerwos napisał:

Narazie znalazlem tylko cos takiego..

Czy wrclaguna sprawdzisz może , które moduły obsługują pakiet z możliwością regulacji w MMI?

2.jpg

Witam forumowicze czy ten zestaw się nadaje jakieś opinie na ten temat chce doposażyć swoje A4 w qq2 czy jest sens ci jest potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Pewnie, że sie nadaje.

Tylko aukcja dotyczy samych kabli. Dokupić musiałbyś moduły LED i pare innych elementów.

Zanim kupisz cokolwiek sprawdź czy Twój BCM obsłuży QQ2.

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...