Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oświetlenie ambiente w A4 B9


chopperpl

Rekomendowane odpowiedzi

witam , w mojej a4 brak oświetlenia nóg  jak i ambiente 

chce dołożyć ambiente białem w 3 miejscach ( oświetlenie tunele  oraz kubki ) wszystko mam zakupione ale pytanko czy mój bcm  8W0907063BC obsłuży  mi to ,aby nie podłączać pod  oświetlenie np zapaliczki ??

W KODOWANIU JEST TAKA OPCJA ! 

Z GÓRY DZIĘKUJE ZA POMOC 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2020 o 22:50, nerwos napisał:

Ja zanim rozgryzłem jak to podłączyć do BCM to właśnie podświetlenie tunelu oraz kubka podłączyłem pod oświetlenie zapalniczki.

Świeciło, działało nic się nie stało.

Właśnie gdzieś przeczytałem, że mając aplikacje myAudi można zdalnie otwierać pojazd albo można sprawdzić ile paliwa w baku, oraz kilka innych ciekawych funkcji..niestety u mnie ich brak :thumbdown:

 

Witam , A czy możesz pomoc :d i opisać gdzie wpiąć przewody  do bcm  ambi białe ?

zakupiłem tylko kubek i oś tunelu i myślałem podpiąć pod oś np usb czy zapalniczki ale  jak mogę mieć regulacje w mim było by super . 

Czy da się ogólnie tylko 3 elemmty podpiąć czy musi być komplet razem z drzwiami ? 

Czy podeśle wskazówki do kodowania?? znalazłem ale raczej do qq2 czyli Multi kolor .

z góry dziękuję za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnij pod zapalniczkę, będzie bezpiecznie, a regulacje będziesz miał w potencjometrze przy włączniku świateł. W rezultacie regulacja jasności w MMi jest słaba i się z niej nie korzysta..

Jedyny minus takiego podłączenia że nie da się go wyłączyć zupełnie podczas włączonych świateł. Z poziomu MMI możesz podświetlenie wyłączyć.

Edytowane przez nerwos
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2021 o 21:19, nerwos napisał:

podepnij pod zapalniczkę, będzie bezpiecznie, a regulacje będziesz miał w potencjometrze przy włączniku świateł. W rezultacie regulacja jasności w MMi jest słaba i się z niej nie korzysta..

Jedyny minus takiego podłączenia że nie da się go wyłączyć zupełnie podczas włączonych świateł. Z poziomu MMI możesz podświetlenie wyłączyć.

Nerwos - mam dużą prośbę. Napisałem poniższy post w wątku o kodowaniu - ale tam wygasł bez uzyskania odpowiedzi.

Widzę w tym wątku, że udało Ci się zrobić to co ja zamierzam.

U mnie kablologia jest wykonana, auto nadal rozebrane - bo nie wiem jak zakodować i sprawdzić czy działa przed złożeniem.

Możesz podpowiedzieć jak zakodowałeś BCM - bo nie umiem znaleźć żadnych sensownych wiadomości na ten temat?

Z góry dzięki za pomoc.

 

Kupiłem audi a4 b9 (przed lift) z 2016 roku z zamiarem przełożenia wnętrza. Wczoraj (po miesiącu walki) udało się to skończyć. Przekładałem welurowe wnętrze z elektrycznymi lędźwiami na wersję w pełni elektryczną z alkantarą. Dorwałem schemat na stronie https://cardiagn.com/audi-a4-b9-8w-ewd-from-july-2015/ i zrobiłem całą elektrykę, której brakowało. 7 nowych punktów sygnałowych z Onboard supply control unit, kilka z CAN BUS UNIT i nowe zasilania z dołożonych bezpieczników z modułu bezpiecznikowego z przodu i z tyłu. Ogólnie myślałem, że będę walczył tylko ze śrubkami, a okazało się, że trzeba było zrobić doktorat z elektryki samochodowej CAN i LIN. No ale to już za mną. Ogólnie to co mnie zaskoczyło, to obecność ambient light w kupionym środku i konieczność jego obsłużenia (bo szkoda było zostawiać niepodłączone). Jak już podłączyłem drzwi i konsole środkową, to głupio było nie wymienić CUP Holder na podświetlony (co prawda na razie tylko biały - bo tylko taki znalazłem - ale kable pociągnąłem już do full color). No i to samo przy podświetleniu nóg kierowcy i pasażera. Zrobiło się z tego trochę wiązek i dlatego zamiast zabawy na kilka dni zrobiło się na kilka tygodni.

Teraz już wszystko jest poskładane i mam problem z aktywacją następujących funkcji:

- pamięć foteli kierowcy

- ambient light + podświetlenie cup holder i nogi pasażera i kierowcy (u mnie te ostatnie są białe - ale schemat przewiduje takie rozwiązanie)

- wentylacja fotela kierowcy i pasażera.

Wiem, że trzeba to zrobić przez VCDS i długie kodowanie, i zapewne będzie to moduł  9 Central Electric - tyle, że mi wykrywa moduł o numerze 8W0907063 BG i do tego (nawet w najnowszej wersji VCDS nie ma helper'a). Nie mam więc pojęcia jak mogę aktywować te funkcje? Chyba, że źle myślę i powinienem to zrobić w innym miejscu lub w inny sposób. 

Możecie coś podpowiedzieć? Jeśli VCDS nie ma rozpiski tego modułu, to gdzie szukać informacji na temat long coding do tego modułu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.. Jakiś czas temu była tu lista  z numerami części do  ambiente! Nie umie znaleźć lub została  usunięta? Jeśli ktoś taka posiada prosił bym o w klejenie. Z góry dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie coś, nie wiem czy poprawne (z jednej aukcji):

Zestaw oświetlenia Ambiente QQ3 kolorowe:
- uchwyt na kubek ( 8W0862533D )
- 2 x lampka listwa led bagażnika ( 8W9947409 )
- wiązka przewodów tapicerki drzwi lewy przód ( 8W0971035R )
- klamka drzwi lewy przód ( 8W0959521A )
- klamka drzwi prawy przód ( 8W1959522D )
- 5 x lampka wnętrza kabiny ( 4E0947415 )
- wiązka przewodów tapicerki drzwi prawy przód ( 8W0971036D )
- 2 x lampka led klamki prawa tył / przód ( 8W0947134 )
- 2 x lampka led klamki lewa tył / przód ( 8W0947133 )
- 2 x wiązka przewodów tapicerki drzwi tył lewa / prawa ( 8W0971693B )
- listwa podświetlenie led tunelu lewa ( 8W0947095 )+ moduł diodowy ( 8W0947095 )
- listwa podświetlenie led tunelu prawa ( 8W0947094 ) + moduł diodowy ( 8W0947095 )
- listwa podświetlenie led drzwi prawa przód ( 8W0947206A ) + moduł diodowy ( 8W0947356 )
- listwa podświetlenie led drzwi lewa przód ( 8W0947205A ) + moduł diodowy ( 8W0947356 )
- listwa podświetlenie led drzwi prawa tył ( 8W0947208A ) + moduł diodowy ( 8W0947356E )
- listwa podświetlenie led drzwi prawa tył ( 8W0947207A ) + moduł diodowy ( 8W0947356E )
- wiązka elektryczna drzwi lewy tył ( 8W0971687AE )
- wiązka elektryczna drzwi prawy tył ( 8W0971687AD )
- wiązka elektryczna drzwi lewy przód ( 8W0971029BM )
- wiązka elektryczna drzwi prawy przód ( 8W0971030AL )
- klamka drzwi prawy tył ( 8W0959528 )
- klamka drzwi lewy tył ( 8W0959527 )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2021 o 11:11, Cikens napisał:

Witam.. Jakiś czas temu była tu lista  z numerami części do  ambiente! Nie umie znaleźć lub została  usunięta? Jeśli ktoś taka posiada prosił bym o w klejenie. Z góry dziękuję 

Tak, umieściłem tu listę potrzebnych części do oświetlenia Ambiente..ale ktoś chyba usunął :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ori QQ2 w B9. I jest problem:

Lewa strona oświetlenie konturowe świeci słabiej niż prawa. Przód jeszcze jako tako ale tył ledwo świeci. Za to z prawej daje aż miło tak samo oświetlenie nóg i kieszeni itd świeci mocno. Błędów brak, na 2 kluczyku to samo, odpiąłem aku na chwilę i też nic. Jak myślicie gdzie może być problem? Dziwne bo led albo świeci albo nie według mnie, kable w przelotkach ruszałem ale nic się nie zmieniło. Regulacja jasności też działa płynnie. Na każdym kolorze jest tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok mam winowajcę. Ułamane światłowody w klamce. Jest szansa to jakos skleic czy tylko wymiana klamki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ułamany przód i tył?

Musiał byś skleić jakimś klejem który będzie dobrze przepuszczał światło.

Jak coś to mam tylne kompletne klamki pod QQ2, mogę sprzedać - priv. Tak naprawdę to nie jest potrzebna cała klamka a sama ramka klamki (klamka się oddziela).

Edytowane przez wuPiotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2022 o 16:11, wuPiotrek napisał:

Ułamany przód i tył?

Musiał byś skleić jakimś klejem który będzie dobrze przepuszczał światło.

Jak coś to mam tylne kompletne klamki pod QQ2, mogę sprzedać - priv. Tak naprawdę to nie jest potrzebna cała klamka a sama ramka klamki (klamka się oddziela).

Tył był ułamany całkiem. Przód się jakoś trzyma ale chyba tez jest coś nadłamane. Znalazłem juz klamke jedzie do mnie a przód sie poszuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2020 o 18:01, nerwos napisał:

Cześć

Pewnie, że sie nadaje.

Tylko aukcja dotyczy samych kabli. Dokupić musiałbyś moduły LED i pare innych elementów.

Zanim kupisz cokolwiek sprawdź czy Twój BCM obsłuży QQ2.

Pozdro!

Cześć, czy mógłbym zadać kilka pytań na priv na Messenger? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy  w kostce są podpisane numerki pinów? Czy liczy się jakoś mam zamiar dziś podłączyć oświetlenie nóg mam opisane wszystko tylko numerki pinów podane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki poradom z tego forum zamontowałem  już pakiet QQ1 tunelu i podświetlenie nóg z przodu i tyłu.

Teraz planuje zrobić podświetlenie drzwi ( moduły led już kupione ) i tu mam jeden problem, w moich drzwiach brak jest otworu na zamontowana lampki podświetlania schowka w drzwiach, czy muszę wymienić boczki drzwi ?

obraz.png.4add7b3a42992106affb75312cd8fdaf.png

Edytowane przez kokos73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kokos73 napisał:

Dzięki poradom z tego forum zamontowałem  już pakiet QQ1 tunelu i podświetlenie nóg z przodu i tyłu.

Teraz planuje zrobić podświetlenie drzwi ( moduły led już kupione ) i tu mam jeden problem, w moich drzwiach brak jest otworu na zamontowana lampki podświetlania schowka w drzwiach, czy muszę wymienić boczki drzwi ?

obraz.png.4add7b3a42992106affb75312cd8fdaf.png

Nożyk do tapet i jazda:ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało możesz wycinać - ja wycinałem otwory pod dolne lampki. 

Ale to podświetlenie schowka to jest część pakietu QQ2 - jesteś pewny że masz lampkę która zaświeci pod QQ1 (dwa piny) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2022 o 13:36, wuPiotrek napisał:

Śmiało możesz wycinać - ja wycinałem otwory pod dolne lampki. 

Ale to podświetlenie schowka to jest część pakietu QQ2 - jesteś pewny że masz lampkę która zaświeci pod QQ1 (dwa piny) ?

myślałem o czymś takim

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2022 o 09:18, kokos73 napisał:

Też założyłem te lampki w schowki i świecą super. Brakuje mi jednak sterowania z MMI tz. wszytko niby zakodowane a opcja wyszarzona od kilku dni… 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.06.2022 o 11:25, wuPiotrek napisał:

 

Na kostkach też są numery

image.png.b5a26a073ac00a10aec0d24156ed6eda.png

image.png.c0bb83c456f1021269a4b9230cfac15c.png

W które piny wpinamy się w złączu B i C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...