Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8 T lubi olej MOTUL


maniek1983

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie mam pytanie ile dolewacie oleju od wymiany do wymiany??????

Kupiłem auto w czerwcu, był zalany castrolem 5w40 nie zmieniając oleju pojechałem na wakacje trasa 600km jazda dynamiczna prędkości 120-190 potem powrót ta sama sytuacja. Oleju na bagnecie ubyło naprawdę symbolicznie.

Wymieniłem olej  na MOTUL X-Cess 5w40 i się zaczęło po 4 tyś km dolalem  1l pomimo że auto nie robiło takiej trasy. Kupiłem 5l oleju motula i wymieniłem po tych 4 tyś olej. Wczoraj zrobiłem trasę 150km jazda dynamiczna praktycznie tylko ja wyprzedzalem? i na bagnecie już widać wyraźny ubytek.

Silnik się rozpada czy olej zmienić na castrola?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim podejściem to towotu najlepiej albo jakiegoś 75w90:lol:

A jest pewność, że był wlany tylko castrol ? Przed sprzedażą gratis motodoktor mógł pójść, a może silnik "dostał" na zimnym i taki skutek.

Jak dolałeś 1l to sporo, więc lepiej pilnuj stanu. U mnie od wymiany do wymiany około 1l.

Zdejmij na dole waż gumowy idący do intercoolera  i zobacz czy nie ma oleju w dolocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś znikome ilości oleju będą, u mnie od wymiany do wymiany 400ml (CO 10KKM) i też trochę oleju jest w rurach IC. Ja podejrzewam, że poprzedni właściciele zajechali silnik tym castratem... Na początek zrobiłbym pakiet startowy jak to w 1.8T Zrób porządnie płukankę silnika, ściągnij miskę i wyczyść smok Możesz pokusić się o próbę olejową, może pierścienie przypieczone, wtedy wlej trochę nafty na cylindry na noc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castrola to bym nawet do kosiarki nie wlał 

A masz pewność ze wlałeś ori Motula. Bo są podruby niestety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w dolocie  sucho jedynie lekka mgiełka olejowa, autem zrobiłem 9tyś i już 2 wymiany (dolewka + - 0,5 litra) 

 

 

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się wyjaśniło pobieranie oleju a konkretnie olej leci z simeringu walka rozrządu ??? leci pod osłoną i po osłonie silnika ucieka wzdłuż skrzyni cały spod jest ubrany za osłonami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...