Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kontrolka cisnienia oleju


Tomasz_83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam prosbe o podpowiedz gdzie mam szukac przyczyny w/w usterki. Wiec zaczne od tego ze po odpaleniu silnika i odczekaniu dluzszej chwili przy ruszaniu silnik gasnie, pojawia sie wtedy czerwona kontrolka cisnienia oleju i pojawia sie komunikat ktory za chwilke znika wraz z kontrolka na desce pozostaje tylko kontrolka swiec. Po ponownym odpaleniu autko zachowuje sie normalnie. Nadmienie ze sytuacje pojawiaja sie tylko po postoju w nocy przy przymrozkach lub gdy pada deszcz i tworzy sie wilgotne powietrze. Czasami na biegu jalowym zaczyna bujac autem, myslalem ze to dwumas ale przy nacisnieciu sprzegla problem nie znika i raczej dzieje sie to na zimnym silniku. Prosze o podpowiedz moze ktos mial podobny problem. Dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2020 o 08:17, Tomasz_83 napisał:

pojawia sie wtedy czerwona kontrolka cisnienia oleju

Jaki przebieg? Czy jak odpalisz i przegazujesz na 1400 kontrolka wskakuje na czerwono? Jeśli tak to miska w dół ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg to ponad 200000 ale i tak nie mam pewnosci czy jest taki w rzeczywistosci. Jak przygazuje do 1400 to nic sie niedzieje. Wszystko jest ok.

W nastepnym tyg. mam urlop wiec podjade do mechanika i podepne compa by sprawdzic jak funkcjonuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...