Skocz do zawartości
IGNOROWANY

H7 soczewka, brak regulacji wysokości świateł


B32

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam. Mam Audi B5 00r sprowadzone ze Szwajcarii, i jest w nim brak regulacji wysokości świateł z wnętrza pojazdu. Wyczytałem na forach że ponoć na ten rynek jest to zabronione. Trochę to jest uciążliwe, bo na puste auto światła mam dobrze ustawione, ale jak załaduje bagażnik i pasażerów, to światła zaczynają oślepiać, a ja nie mogę nic z tym zrobić. Nie mam w lampach w ogóle silniczków do regulacji, ale miejsce na nie jest, no i pewnie nie posiadam żadnej wiązki aby taką regulację dorobić :/ Czy jest ktoś w stanie poratować jakimś schematem podłączenia/dorobienia takowej instalacji?
 

20200211_143044.jpg

20200211_154709.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Podpinam się pod temat, gdyż u mnie taka sama sytuacja: Audi ze Szwajcarii, rok 2000. Fabrycznie Valeo H7 bez regulacji świateł. Zadałem sobie sprawę dopiero przy przejściu na ksenon. Dla bezpieczeństwa swojego i innych również chciałbym temat ogarnąć.

W dniu 11.02.2020 o 16:44, B32 napisał:

Nie mam w lampach w ogóle silniczków do regulacji, ale miejsce na nie jest, no i pewnie nie posiadam żadnej wiązki aby taką regulację dorobić :/

Dokładnie jest tak jak piszesz. Najwygodniej byłoby dorobić samopoziomowanie (automatyczna regulacja w zależności od pozycji/obciążenia samochodu). 

Potrzebne byłyby silniczki w lampach plus dorobienie instalacji. Silniczki są chyba te:

i-valeo-silniczek-reflektora-audi-a4-b5-
M.CENEO.PL

Silniczek regulacji Valeo Silniczek Reflektora Audi A4 (B5) Sdn 99-00/Avant 99-01 Przód AUDI A4 (B5) SDN 99-00/AVANT 99-01 – sprawdź opinie i opis produktu. Zobacz inne Silniczki regulacji...

Co do kostki fabrycznie powinny się znajdować następujące piny:
5: przewód sygnałowy silnika poziomowania świateł (czarny)
6: silnik poziomowania świateł - masa (pomarańczowo-fioletowy)
7: silnik poziomowania świateł - plus (niebiesko-czarny)

Nie mam całego tematu ogarniętego, ale trzeba by poczytać o instalacji samopoziomowania i temat na pewno da się ogarnąć. Choć obawiam się, że trochę zabawy przy tym będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...