Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1.6 AHL] Przepustnica, błędy, jaką kupić, czyszczenie, adaptacja.


Pawelekgit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otóż mam taki problem. Mam błąd przepustnicy na kompie

00516:

-wlącznik położenia zamkniętej przepustnicy

-zwarcie z biegunem dodatnim lub obwód przerwany

-stały

I teraz pytanie z czym to się wiąże? Mam też inne błędy związane z czujnikiem halla i sondą Lambda. Zamówiłem oryginały i je założę. Jeśli chodzi o przepustnicę o czym świadczą te błędy i co może ewentualnie pomóc? Posiadam audi od pierwszego właściciela, znajomego z Niemiec przebieg 140 000km. Auto ma swoje lata, rocznik 98. Czy przeczyszczenie i adaptacja pomogą?Jeśli by to wiązało się z wymianą przepustnicy to czy jakieś zamienniki popracują chociaż kilka lat? Jakie są numery oryginału? Czy używki z aut 20 lat wzwyż mają sens? 

Pozdrawiam

Edytowane przez Pawelekgit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat nie jest jakiś super koszt więc wyczyść zaadaptuj i zobacz co zostało z błędów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze dwa pytania. Prawdopodobnie jutro zabiorę się z wyciąganie przepustnicy i teraz tak:

Oglądałem Przepustnice oryginalne do kupienia na allegro i tam jest często na nich napisane obok numerów VDO. Czy ta firma robiła przepustnice do tych aut? W takim razie to jest oryginał czy zamiennik?

korpus-przepustnicy-vdo-408-237-212-002z
SUPERPARTS.PL

VDO 408-237-212-002Z Korpus przepustnicy w kategorii przepustnice...

 

Drugie pytanie: czy naprawianie i regeneracja przepustnic to mit czy to ludzie robią i pomaga? Chodzi mi o część elektryczną przepustnicy. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka.

Dołączę się do tematu. Odnośnie przepustnicy.
Mam taki problem,że na ciepłym silniku(nie zawsze) mam problem z obrotami. Obroty wchodzą
na max 2k obrotów i praktycznie "0 mocy", oprócz tego świeci się EPC. Po podłączeniu vcds lite1.2 pokazuje mi, że przepustnica. 
Jeden mechanik twierdzi, że u niego nie ma żadnych błędów!! Widziałem na własne oczy(niezły sprzęt:) ). Drugi widzi, że błąd na przepustnicy. Po wyjęciu mówił mi,że jest czysta.
Chciał mi wrzucić nową PIERBUGA ale ze względu na wysokie koszta nie zgodziłem się.

Teraz mam pytanie : czy naprawdę trzeba kupować pierbuga czy może być coś tańszego? Widziałem różne firmy i różne ceny.
A może można jakoś przepustnice naprawić? Autem mam zamiar pojeździć jakieś 4-5 lat.

Na ten czas jak nie chce mi odpalić, to gaszę silnik,włączam zapłon i gdy słyszę jak przepustnica się ustawi to można odpalać :)

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...