Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głowica/DPF 2.0 TDI BRD 170km


Brodlej

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zwracam się do Was drodzy forumowicze z pomocą z tego względu, że moje nerwy są już na skraju wyczerpania i nie wiem jak mam ugryźć cały temat, ale przejdźmy do sedna... W listopadzie zeszłego roku wymieniony został rozrząd w moim aucie i wszystko wydawało się pięknie fajnie aż do dnia kiedy strzeliła szpilka od napinacza po przejechaniu 1500-2000 kilometrów  i chyba nie muszę tutaj mówić jakie miało to konsekwencje. Głowica została wymieniona na inną o takim samym oznaczeniu jak oryginalnie i mogłoby się wydawać, że to koniec problemów, otóż nie! Auto zostało odebrane od mechanika, przejechałem 50 kilometrów i na fisie zapaliła się znienawidzona ikona DPF i tak się świeciła przez kolejne 80 kilometrów, kiedy w końcu auto weszło w tryb awaryjny. Diagnoza? Zapchany filtr DPF i konieczne jest wykonanie czyszczenia. Czyszczenie zostało wykonane, przepłukiwanie wodą i chemią pod wysokim ciśnieniem i następnie filtr wrócił do auta oraz otrzymałem roczną gwarancje bez limitu kilometrów. Auto odebrałem, pojechałem w trasę i nic nie wróżyło, że znowu coś mnie zaskoczy, ale jak to mówią złośliwość rzeczy martwych i moje zdziwienie było ogromne kiedy otrzymałem powtórkę z rozrywki i chodzi tutaj ponownie o DPF. Wszystko znowu w takiej samej kolejności od fisa po tryb awaryjny i różnica taka, że od czyszczenia zrobiłem 300 kilometrów w trasie, a w tym 100 kilometrów w cyklu mieszanym. W aucie zostało podłączony Delphi, ale jak wiemy nie jest w stanie za dużo zrobić. Dzisiaj podłączony został VCSD, który nie był w stanie pozbyć się błędu w żaden możliwy sposób. Następnie został podłączony kolejny program diagnostyczny z następującym błędem, zdjęcie zamieszczam niżej. Auto jest z 2007 roku i posiada 280 tysięcy nalotu. Ktoś posiada jakieś propozycje co może być przyczyną tego całego kina? Pozdrawiam.

image0.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...