Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szkoda A4 B8 a serwis ASO Kraków


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mialem kilka dni temu szkode w swoim A4 B8 w tył wjechała mi kobieta i mam rozwalony lekko zderzak, chcialem auto oddać na ASO w Krakowie poniewaz tam mieszkam, lecz kilka osob mi ten serwis odradziło, zaczerpnalem opini w google i faktycznie duzo negatywów, sam nie wiem gdzie oddac. Poza tym ubezpieczyciel mi zaproponowal Opla Corse C lub Hyundaia i30 jako auto zastepcze oczywiscie innego dac mi nie mogą - autem robie 2 - 3 razy w tygodniu po 700 km i potrzebuje wygodnego samochodu a nie jakiegos sztywnego parcha moze ktos zna dobry serwis i wypozyczalnie aut gdzie mogą mi pomóc ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardziej temat dla @hak64 

Na moje nie powinno być czegoś takiego, że nie mogą dać czegoś innego, powinni dać coś z tego samego segmentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, radek4359 napisał:

mialem kilka dni temu szkode w swoim A4

Kolego, jeśli człowiek ma blade pojęcie o odszkodowaniach, powinien pytać o porady niezwłocznie. Z każdym upływającym dniem kurczą się Twoje możliwości.

7 godzin temu, radek4359 napisał:

mam rozwalony lekko zderzak,

Wycena szkody (niezależnie od tego, gdzie zlecisz naprawę) należy do obowiązków ubezpieczyciela. Przy uszkodzeniach zderzaków niezbędne jest zdemontowanie okładziny zderzaka do oględzin. Pod skorupą znajdują się bowiem inne uszkodzenia, które mają wpływ na zakres i koszt napraw. Zatem na oględziny rzeczoznawcy trzeba umówić się w warsztacie, gdzie ten zderzak można zdemontować (kosztem pracy mechanika można obciążyć ubezpieczyciela).

7 godzin temu, radek4359 napisał:

chcialem auto oddać na ASO w Krakowie ...  faktycznie duzo negatywów, sam nie wiem gdzie oddac.

 Wybór warsztatu, jak i sposobu rozliczenia (forma kosztorysowa, czy bezgotówkowa) należy do Ciebie. Moja opinia pewnie Cię zdziwi, ale nie polecam żadnego ASO. Tam - zwykle - nie mają porządnych blacharni i lakierni, większość prac wykonują uczniowie i stażyści, a co poważniejsze roboty zlecają innym warsztatom (podwykonawcom). Jedyną zaletą zlecenia naprawy w ASO, jest pełna dokumentacja serwisowa, oraz możliwość korzystania z ich samochodu zastępczego w czasie naprawy. 

7 godzin temu, radek4359 napisał:

ubezpieczyciel mi zaproponowal Opla Corse C lub Hyundaia i30 jako auto zastepcze

To Ty decydujesz jakie auto i od kogo wynajmujesz. Powinieneś jednak korzystać z samochodu z porównywalnego segmentu. Auto zastępcze przysługuje od dnia zaistnienia szkody, do momentu odebrania swojego auta z warsztatu naprawczego (to trochę uproszczone, ale nie mam czasu rozwijać tematu). Samochód zastępczy można wynająć nawet od osoby prywatnej (potrzebna umowa najmu z określoną stawką dzienną /nie przekraczającą średnich stawek stosowanych przez wypożyczalnie/). 

Decydując się na naprawę w ASO - zwłaszcza z rozliczeniem bezgotówkowym - zwróć uwagę na treść cesji praw do odszkodowania. Zlecając naprawę udzielasz ASO pełnomocnictwa do wyegzekwowania od ubezpieczyciela należności za ich usługi.  Często w treści takich cesji znajdują się niekorzystne dla poszkodowanego zapisy. Najpoważniejsze konsekwencje może mieć taki "czego nie zapłaci ubezpieczyciel - zapłaci właściciel".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem 3000 zł  po reklamacji i odwolaniu za szkodę postanowiłem wziąć pieniądze ponieważ będę chciał z tylu zrobić zderzak i 2 wydechy:)) pokutuje graty i będę działał;)) oczywiście całą relację wrzucę na forum :) Dziękuję wszystkim za porady o pomoc :):)

20200222_152411.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...