Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mazda 2. Zbyt czuły pedał gazu


WYSKUN

Rekomendowane odpowiedzi

Część ?

Mazda 2 2009r 1.3 benzyna.
Problem jest taki, że auto ma mega czuły pedał gazu. Dotknie się minimalnie i obroty wskakują na 3000 obr. Nie da się płynnie ruszać .
Błędów w ECU brak.
Przepustnica przeczyszczona.
Przy wciskaniu powoli gazu, pozycja przepustnicy w aplikacji przez OBD otwiera się płynnie ale duzo dużo szybciej rosną % otwarcia niż w innych autach w mojej rodzinie.
Dodam, że obroty biegu jałowego to 650.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to potencjometr pedału gazu lub TPS który jest zintegrowany z przepustnicą.
Ale jak to sprawdzic bo już mi ręce opadają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A adaptacje przepustnicy się tam robi? Kiedyś miałem w a3 taki sam problem-po podłączeniu aku od razu odpaliłem (a trzeba w takim przypadku odczekać 30s by się sama zaadoptowała)i przy 1/3 wciśnięcia pedału miałem pełny gaz. Adaptacja kompem pomogła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, pila24 napisał:

A adaptacje przepustnicy się tam robi? Kiedyś miałem w a3 taki sam problem-po podłączeniu aku od razu odpaliłem (a trzeba w takim przypadku odczekać 30s by się sama zaadoptowała)i przy 1/3 wciśnięcia pedału miałem pełny gaz. Adaptacja kompem pomogła. 

zrobilem tak: zapłon i coś tam sobie bzyczała przepustnica tylko nie przez 30s (jak np w moim a4 b6 ) tylko bzyczała cały czas i coś tam sobie "chrobotała" ale tależ w przepustnicy się nie ruszał. Ruszał się tylko jak dodawałem gazy na wyłączonym silniku.

Więc albo przepustnica  zepsuta albo nie wiem co.... tylko jak to sprawdzic... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...