Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wibracje po włączeniu trybu ECON


Cycu19911

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, Panowie mam dziwna sytuację, mianowicie mam B7 BFB Multitronic i np po wrzuceniu trybu P na skrzyni i przy wyłączonej klimatyzacji czuć wibracje silnika ale gdy wyłączę tryb EKON, czyli włączę klimę, wtedy wibracje ustaja...dziwi mnie to bo wydaje mi się że raczej powinno być na odwrót, bo przecież na włączonej klimatyzacji silnik jest bardziej obciążony...ktoś może się spotkał z takim przypadkiem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lewiatan1989 napisał:

Do sprawdzenia sprzęgiełko klimatyzacji. 

Trzeba jechać na serwis czy jest jakis sposób na samodzielna diagnozę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz zwinne palce możesz zdjąć pasek osprzętu i odpalić silnik, jeżeli nie będzie wibracji to masz diagnozę, że któraś rolka/sprzęgiełko/napinacz. Ja stawiam na sprzęgiełko klimy skoro na econie są wibracje. Ale oczywiście jeżeli nie wiesz jak sprawdzić to lepiej niech mechanik sprawdzi. Oczywiście to jest tylko możliwość - nie gwarantuje, że to jest trafna diagnoza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam że poprostu na ECONie są niższe obroty silnika i bardziej czuć wibracje... a 1.8t mają to do siebie ze potrafią drgać na bude , a obroty nawet o 30rpm większe moga już dawać roznice. 

Rozwiazaniem moze byc podwyzszenie obrotow jalowych, niestety bez tunera się nie obejdzie do BFB maja w wiekszosci przypadkow zablokowane regulacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, soul87 napisał:

Obstawiam że poprostu na ECONie są niższe obroty silnika i bardziej czuć wibracje... a 1.8t mają to do siebie ze potrafią drgać na bude , a obroty nawet o 30rpm większe moga już dawać roznice. 

Rozwiazaniem moze byc podwyzszenie obrotow jalowych, niestety bez tunera się nie obejdzie do BFB maja w wiekszosci przypadkow zablokowane regulacje. 

Też to rozwazalem, po wskazówce nie widać żeby obroty rosły ale tak jak mówisz przy np różnicy 30rpm może nie być widać po zegarach, w środę podepnę pod kompa i zerkne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, soul87 napisał:

Obstawiam że poprostu na ECONie są niższe obroty silnika i bardziej czuć wibracje... a 1.8t mają to do siebie ze potrafią drgać na bude , a obroty nawet o 30rpm większe moga już dawać roznice. 

Rozwiazaniem moze byc podwyzszenie obrotow jalowych, niestety bez tunera się nie obejdzie do BFB maja w wiekszosci przypadkow zablokowane regulacje. 

Ja sobie podniosłem obroty korzystając z tego filmiku:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 2003 roku modelowym omze to jeszcze dzialac.

w b7 napewno nie da rady 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soul ma rację to przez obroty. Ten typ tak ma. Nasze silniki najlepiej pracują jak na wolnych mają 800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest ktoś na forum kto by mi to ogarnął? W ogóle da rady jakoś przez vaga czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw podlacz VCDS i sproboj zmienic wartosci Adaptacji w silniku w polu 01 . Standardowo 128 , opisane masz na filmiku powyzej.

Jak zablokowane to uderz do mnie na priv, pomoge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, soul87 napisał:

Najpierw podlacz VCDS i sproboj zmienic wartosci Adaptacji w silniku w polu 01 . Standardowo 128 , opisane masz na filmiku powyzej.

Jak zablokowane to uderz do mnie na priv, pomoge

Dziś spróbuję tak zrobić ? przez ostatnie dni zauważyłem że czasami nie mogę wyłączyć trybu ECON...to jest od czegoś zależne czy po prostu klima pada? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cycu19911 napisał:

Dziś spróbuję tak zrobić ? przez ostatnie dni zauważyłem że czasami nie mogę wyłączyć trybu ECON...to jest od czegoś zależne czy po prostu klima pada? 

Pewnie czynnik uciekł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...