Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu drukarki. Pytanie tylko jakiej? Moje wymagania: aby nie była zbyt duża, może to być druk jednostronny. Bardziej laserowa niż atramentowa, chociaż atramentowe również biorę pod uwagę.

Tonery - aby nie były zbyt drogie, aby cały proces wydruku nie generował jakiś zaporowych kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz drukarki kolorowej, czy monochromatycznej? ma to być sama drukarka, czy urządzenie wielofunkcyjne? Daj znać, postaram się pomóc! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze byłem zwolennikiem drukarek laserowych - z wiadomych względów - teoretycznie mniej problemów, tanszy i szybszy wydruk itd.

Analizując jakis czas temat dla przyjaciela poleciłem EPSON z serii EcoTank (3150 lub 3160). Przekonała mnie ekonomia - tani ! odziwo wydajny ! tusz. (wystarczy porównać cene tonerów vs tusz).

Do domowych zastosowań czytaj stosunkowo niedużych nakładów jest naprawde OK. (z racji wolniejsze drukowanie od lasera)

Z mojego pkt widzenia wystarczy jedynie omijać sytuacje  w których drukarka dłuugo nie drukuje z racji na wysychanie tuszu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz sobie na drukarki czy urządzenia wielofunkcyjne Brother. Od bardzo dawna używam w firmie. Kilku znajomym też poleciłem i wszyscy zadowoleni. Ceny tuszy są tak niskie, że aż szok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Hugo napisał:

Popatrz sobie na drukarki czy urządzenia wielofunkcyjne Brother. Od bardzo dawna używam w firmie. Kilku znajomym też poleciłem i wszyscy zadowoleni. Ceny tuszy są tak niskie, że aż szok ;)

Racja Darku ale laserowe są szybsze i wydajniejsze. Ja miałem DCPJ5 i złego słowa nie powiem ale niestety tempo wydruku mnie dobijało. Zmieniłem na laserowego Xeroxa. Co ważne atramentowy Brother nie pracował poniżej 5 stopni Celsjusza. W pomieszczeniu którego nie ogrzewałem cały czas był to również problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Wandej napisał:

Racja Darku ale laserowe są szybsze i wydajniejsze. Ja miałem DCPJ5 i złego słowa nie powiem ale niestety tempo wydruku mnie dobijało. Zmieniłem na laserowego Xeroxa. Co ważne atramentowy Brother nie pracował poniżej 5 stopni Celsjusza. W pomieszczeniu którego nie ogrzewałem cały czas był to również problem

Oczywiście, trzeba brać pod uwagę warunki w jakich będzie pracowała drukarka i inne parametry. Każdy ma jakieś wymagania i trzeba poczytać przed zakupem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też polecam urządzenia Brother'a. Mam w domu urządzenie wielofunkcyjne DCP - J105. Tusze tanie jak barszcz, dodatkowo jak drukarkę masz cały czas w prądzie (w stanie "standby") to jak nie drukujesz niczego przez dłuższy okres to urządzenie mieli coś tuszami, żeby nie wyschły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w zeszłym tygodniu Canon Pixma MG5750. Na razie jestem zadowolony. Drukowanie,kopiowanie nawet dwustronne bez problemu. Szukałem taniej w eksploatacji i zakupie drukarki. Dałem 299zł. Koszt tuszy(5 sztuk) to koszt jakieś 50-60zł. Kupując pojedyncze można znaleźć nawet jakieś zamienniki za 9zł ;) Podłączona do prądu również coś tam robi żeby drukarka nie padła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Hugo napisał:

Popatrz sobie na drukarki czy urządzenia wielofunkcyjne Brother. Od bardzo dawna używam w firmie. Kilku znajomym też poleciłem i wszyscy zadowoleni. Ceny tuszy są tak niskie, że aż szok ;)

No dzięki, właśnie analizuję temat. Ceny za komplet kolorowych tuszy wychodzi od około 50 zł w górę, w zależności od drukarki.

A co powiecie o modelu Brother DCP-J4120DW

Cenowo jest znośny, pytanie czy będzie niezawodny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli wystarczy wydruk czarno-bialy i wytrzymałość to polecam lexmark .

(akurat nie wiem jak ponizszy model ale podrzucam oferte dlatego ze jest promka na pepperze.)

236030_1.jpg
WWW.PEPPER.PL

Niewielka drukarka, wydajna i nieskomplikowana, w promocyjnej cenie od 20 II.MonochromatycznaObsługiwany papier: Koperty|Papier zwykły|EtykietyPamięć: 256 MBPoj

 

Wspieram kilka fabryk produkcyjnych z dużym zapyleniem i mgłą olejową (100+ urządzeń) i musze powiedzieć ze ich modele M1140 są nie do zajechania. Czytaj. bezobsługowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od ilości druku, przy niskim użyciu drukarki to czy stronę wydrukuje Ci w sekundę czy w 3 nie ma żadnego znaczenia. Do domowego użytku drukarki atramentowe jak najbardziej się nadają.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Mr.Fanta do zastosowań domowych śmiało mogę polecić urządzenia wielofunkcyjne EPSON.

Wysoka wydajność, bdb. jakość druku i niedrogi druk (tusze są w butelczkach, wlewane do pojemnika w drukarce).

Tak jak pisze kolega trzeba  jedynie unikać długich przerw w drukowaniu (wysycha tusz).

Pozdrawiam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...