Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szkoda parkingowa


Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy koledzy, dziś spotkała mnie lipna sytuacja. Uszkodzony zderzak oraz dokładka. Sprawca się znalazł i przyznał. Likwidacja będzie więc z jego OC. Pytanie do was. Jaką wycenę mogę dostać? Czy może likwidować to bezgotówkowo? Pierwszy raz będę miał styczność z likwidacją szkody..

 

 

 

Edytowane przez Michu1885
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę by się ktoś bawił we wróża. Wartość szkody zależy bowiem od tego co zostało uszkodzone. Ty przedstawiłeś jedynie fotki obrazujące przetarcie zderzaka i dokładki, ale jeśli uszkodzenia powstały wskutek uderzenia, a nie otarcia, to pod skorupą zderzaka znajdziesz inne uszkodzenia, które znacząco podniosą koszt naprawy. Na wizytę rzeczoznawcy umów się w jakimś warsztacie, gdzie możesz zdemontować zderzak do oględzin. Ułamany zaczep, ślizg, czy wzmocnienie, kwalifikują cały element do wymiany. Tak więc Twoją szkodę można wstępnie oszacować na 1000 zł (lakierowanie zderzaka), ale równie dobrze może to być 4000 zł, jeśli uszkodzeniu uległy elementy o których wspomniałem powyżej. 

Edytowane przez hak64
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzak raczej nie doznał żadnych większych uszkodzeń bo była to obcierka (moje auto zaparkowane, a sprawca wycofywał z parkingu). Dzięki za podpowiedź i zrobię tak jak piszesz - umówię wizytę u mechanika, żeby mieć 100% pewności. W przypadku braku uszkodzeń elementów zderzaka, to przybliżone 1 000 zł jest to koszt malowania zderzaka oraz dokładki, czy samego zderzaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO tyle policzą za lakierowanie samego zderzaka. Sprawdź jeszcze czujniki parkowania.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Ci:hi: Dziś wyślę wszystkie papiery i będę czekał na kontakt ze strony ubezpieczyciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzak ściągany i nie ma śladów uszkodzeń (wykonał mi to zaprzyjaźniony mechanik, przy okazji oglądania obtarcia, więc nie poniosłem tutaj kosztów). Poniżej wycena. Zacznę od tego, że Auto to A4 2.0 TFSI quattro, a nie żadne TDI Allroad, więc nie wiem skąd oni to wzięli. Przesłałem im skan dowodu rejestracyjnego.. Przebieg również mam niższy o 15 000 km ale nie wiem, czy to ma znaczenie.

str1.jpg

str2.jpg

str3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawka rbg jest rażąco zaniżona (średnie stawki w warsztatach przekraczają 100 zł). Bezprawnie naliczyli też 5% rabat na części zamienne (w tym przypadku to groszowe sprawy, ale sam fakt naliczenia rabatu jest niedopuszczalny). Co się tyczy błędów identyfikacji wersji modelu, wyposażenia i przebiegu auta, to zapewne pan rzeczoznawca zrobił wycenę na istniejącej w jego bazie danych innej kalkulacji. Jak widać dość oszczędnie się eksploatował, bo niektóre pozycje pozostawił nie zmienione. To zaś świadczy o jego raczej nienachalnym profesjonalizmie. 

Zadzwoń do ASO i zapytaj, czy zderzak do allroad i TFSI quattro, różnią się jakimiś istotnymi szczegółami, bo tylko to może mieć wpływ na wartość prac przygotowawczych i samo lakierowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...