Skocz do zawartości
IGNOROWANY

a4b6 alusy 18 vs 17 vs 16


biOmach!ne.

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM!

Piszę z takim zapytaniem. Stałem się w ostatnim czasie posiadaczem audi a4b6 no i przy zakupie były już założone alufelgi 18 z oponami 225/40. Dziewczyna jeżdżąc odczuwa każdy dołek, i jej to nie na rękę.

Jest to audi z pakietem s-line , wiec obniżone i usztywnione , bynajmniej tak mi się zdaje i tak mówił sprzedający .

Pytanie brzmi czy jak zakupie alusy 17 będzie jakaś różnica w komforcie , czy mniej będzie czuć te doły no i czy wizualnie wiele się zmieni , bo osobiście powiem ze na 18 ładnie stoi :)

i nie chciał bym zmieniac:D

czy jest alternatywa? założyć opony na te 18 ale z większym profilem ? 45,50,55 czy w ogóle jest taka możliwość ?

Pozdrawiam:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz zawieszenie? 1BE czy 1BV?
U siebie na 1BV przerabiałem temat 16, 17 i 18". Nie są to ogromne różnice w komforcie. Powiedziałbym, że większy wpływ na komfort ma nie wielkość felgi a opona i jej mieszanka oraz czy jest wzmacniania czy nie.
Np. miałem zimowe 16tki 215/55 Michelin Alpin 4 (4 letnie) i było na nich odczuwalnie bardziej twardo niż nowych na letnich 17tkach 225/45 Dębica UHP2 (bez XL)
Ta sama sytuacja z 18". Kupiłem uzywane 18" DTM a na nich założone ContiSportContact5 (ok. 5 letnie) i co? Beton (wg mnie oczywiście). Żal, bo 17tki poszły tydzień wcześniej i nie ma do czego wrócić. Zdecydowałem się na zakup Goodyear Eagle Asymmetric 5 i jak ręką odjął, pomimo, że obie opony miały indeks XL.
Ewentualnie możesz spróbować załozyć niewzmacniane 18tki, czyli bez oznaczenia XL, które ma np. Dębica UHP2 i powinno być dużo lepiej :)

Ps. aktualnie mam u siebie 225/45/17 zima i 225/40/18 lato i nie czuję zbytniej różnicy :wink:

Edytowane przez jolley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 17 " polecam 215/50

Dziewczyna będzie zadowolona.

Ja też na takich śmigam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...