Skocz do zawartości
IGNOROWANY

tuleje w tylnym wahaczu


QuikSilver

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.02.2020 o 14:41, JeJu napisał:

 

20191218_200021.jpg

ja juz mam to za soba. sruby regulacji geometrii nie do odkrecenia. na 4 sztuki tylko jedna wyszla. w wahaczu dolnym katówka odciete, w gornym palnikiem. potem wystarczylo nowe tuleje wprasowac

Czym malowales te sanki ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczyszczone do gołej blachy, podklad epoksydowy, podklad chlorokauczukowy, chlorokauczuk sniezki RAL 9005

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czaje, ja pomalowalem swoje farba poliuretanowa Interthane 990 RAL 9005 i efekt wizualny jest podobny. zobaczymy jak to sie dluga utrzyma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze 2 lata wytrzyma a pozniej od kamykow i ekspolatacji znowu wyjdzie. ważne ze zycie tego elementu będzie wydłuzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2020 o 08:58, trepek napisał:

Trzeba tez popatrzec na koszty ile kosztuja poliuretany (ponad 1300zl i to bez tulei sanek) a ile zwykle gumy Meyle (komplet na dolny wahacz 200zl).

Mogę Kolego poprosić Cię o numery tych tulei i czy ciężko się je wymienia? Mam drugie sanki, które sobie chcę zregenerować, ale nie mam żadnej prasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szpakuziom napisał:

Mogę Kolego poprosić Cię o numery tych tulei i czy ciężko się je wymienia? Mam drugie sanki, które sobie chcę zregenerować, ale nie mam żadnej prasy

MEYLE 1 005 051 008/S

Jeszcze ich nie wymieniałem, będę to robił na dniach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, trepek napisał:

MEYLE 1 005 051 008/S

Jeszcze ich nie wymieniałem, będę to robił na dniach :)

Dzięki, numer na pewno dobry, bo nic w google nie wyskakuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej lista wszystkich tulei oraz elementów zawieszenia (bez śrub) wraz z ilościami na tylne zawieszenie:

belka zawieszenia:
8E0 505 145 AP - Lemforder #25860 01 - 2 szt.
8E0 505 145 AR - Lemforder #25861 01 - 2 szt.

wahacz poprzeczny
8E0 501 541 S  - Lemforder #26619 01 - 4 szt. (same tuleje)

zwrotnica:
8E0 505 203 D  - Lemforder #26623 01 - 2 szt. lub MEYLE 100 505 0008 - 2 szt.

wahacz wzdłużny:
8E0 505 185 N  - MEYLE 100 505 0007 - 4 szt.
8E0 505 171 J  - Lemforder #26611 01 - 2 szt. lub MEYLE 100 505 0005 - 2 szt.
8E0 505 279 J  - MEYLE 100 505 0006 - 2 szt.

Mocowanie amortyzatora:
4F0 513 353 D  - Lemforder #27189 01 - 2 szt.

łącznik stabilizatora:
8E0 505 465 AF - Lemforder #31012 01 - 2 szt.

drążek kierowniczy
8E0 501 529 P  - Lemforder #26628 02 - 2 szt.

  • Pomoc techniczna 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szpakuziom napisał:

Dzięki, numer na pewno dobry, bo nic w google nie wyskakuje :D

Źle mi jakoś spacje powstawiało :D

100 505 1008/S

 

E-KATALOG.INTERCARS.COM.PL

Inter Cars: Katalog i sklep części samochodowych

A jak ktoś nie ma zniżek w IC to tutaj link do allegro:

Zestaw-naprawczy-wahacza-prawy-lewy-Meyl
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 129,67 zł - Zestaw naprawczy wahacza prawy/lewy Meyle Audi (8810615006). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, trepek napisał:

Źle mi jakoś spacje powstawiało :D

100 505 1008/S

 

E-KATALOG.INTERCARS.COM.PL

Inter Cars: Katalog i sklep części samochodowych

A jak ktoś nie ma zniżek w IC to tutaj link do allegro:

Zestaw-naprawczy-wahacza-prawy-lewy-Meyl
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 129,67 zł - Zestaw naprawczy wahacza prawy/lewy Meyle Audi (8810615006). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

O dzięki wielkie :) Więc zamawiam. Muszę jeszcze prasę jakąś zrobić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze sie temat rowinął także dodam jeszcze od siebie:

- nie kupujcie tujei firmy MOOG tych do dolnego wahacza aluminiowego - nie mogłem tego wprasować na 4sztuki wszystkie pękły, zrobione z jakiegoś gównolitu

- lemforder wycofał z produkcji takie tuleje

- zostało tylko MEYLE i po przygodzie z MOOG znalazłem że MEYLE tez robi i dopiero tej firmy wprasowałem i nic nie pękło, a różnica w cenie MEYLE w stosunku do MOOG to okolo 10zł/szt. drożej ale warto dopłacić

20191218_173943.jpg

na zdjęciu nowa cała tulejka MEYLE, i ta pęknieta MOOG (wszystkie tak samo pękały)

20191218_174053.jpg

20191218_174002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, szpakuziom napisał:

O dzięki wielkie :) Więc zamawiam. Muszę jeszcze prasę jakąś zrobić:)

Ja zainwestowałem w takie coś:

ZESTAW-SCIAGACZY-SCIAGACZ-TULEI-WAHACZA-
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 354,99 zł - ZESTAW ŚCIĄGACZY ŚCIĄGACZ TULEI WAHACZA ŁOŻYSK 27e (7738275618). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam dużą prasę i łozyska w kole napierałem na maxa i jeszcze młotem napierniczałem zeby wyprasować, także nie sądze żebyś wszystko albo cokolwiek zrobił takim zestawem. łożysko mozna tez wybić i przeciąć od środka ale to juz zabawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, JeJu napisał:

ja mam dużą prasę i łozyska w kole napierałem na maxa i jeszcze młotem napierniczałem zeby wyprasować, także nie sądze żebyś wszystko albo cokolwiek zrobił takim zestawem. łożysko mozna tez wybić i przeciąć od środka ale to juz zabawa

Aha, zobaczymy co trepek Powie. Co do tych tulei MOOG nie sądziłem, że można kupić takie g*wno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, trepek napisał:

Ja zainwestowałem w takie coś:

ZESTAW-SCIAGACZY-SCIAGACZ-TULEI-WAHACZA-
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 354,99 zł - ZESTAW ŚCIĄGACZY ŚCIĄGACZ TULEI WAHACZA ŁOŻYSK 27e (7738275618). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

Mam taki sam zestaw.

Wprasowalem tym cale tylne zawieszenie, lacznie z tulejami sanek :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, soul87 napisał:

Mam taki sam zestaw.

Wprasowalem tym cale tylne zawieszenie, lacznie z tulejami sanek :)

No to chyba i ja zainwestuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tulei MOOG nie wypowiem się ale MEYLE też pękają a zależy to od prawidłowego podejścia do montażu. Ja u siebie musiałem dokupić jedną tulejkę bo też pękła ale to właśnie z winy złej techniki wciskania.

@trepek ten zestaw do wyciskania tulejek jest ok ale ma wadę nie ma kielicha pod fi45 a taki tu najbardziej się przydaje, 44 nie zawsze jest ok a 46 już za duży. Jak się weźmiesz za robotę to zobaczysz w czym rzecz :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MaTeo85 napisał:

co do tulei MOOG nie wypowiem się ale MEYLE też pękają a zależy to od prawidłowego podejścia do montażu. Ja u siebie musiałem dokupić jedną tulejkę bo też pękła ale to właśnie z winy złej techniki wciskania.

@trepek ten zestaw do wyciskania tulejek jest ok ale ma wadę nie ma kielicha pod fi45 a taki tu najbardziej się przydaje, 44 nie zawsze jest ok a 46 już za duży. Jak się weźmiesz za robotę to zobaczysz w czym rzecz :)

Możesz zdradzić jak wcisnąć tą tuleję bez szkód? Bo właśnie mam do wymiany te dwie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MaTeo85 napisał:

co do tulei MOOG nie wypowiem się ale MEYLE też pękają a zależy to od prawidłowego podejścia do montażu. Ja u siebie musiałem dokupić jedną tulejkę bo też pękła ale to właśnie z winy złej techniki wciskania.

@trepek ten zestaw do wyciskania tulejek jest ok ale ma wadę nie ma kielicha pod fi45 a taki tu najbardziej się przydaje, 44 nie zawsze jest ok a 46 już za duży. Jak się weźmiesz za robotę to zobaczysz w czym rzecz :)

A nie można zastosować jakieś metalowej podkładki aby równomiernie rozkładała siłe podczas wprasowywania?

A co do tulei 45mm to mozna uzyc tloczka hamulcowego :) Przynamniej tak mysle. Zobacze jak to wyjdzie w praniu.

Edytowane przez trepek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...