Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Który kabel odpowiada za podświetlenie w dzwiach


\baker35

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , biorę się za montaż blokady,odcięcia zapłonu,  mam takie pytanie, bo chcę podłączyć tzw antynapad i chciałbym go podłączyć pod lampkę dzwi,  czyli w momencie jej zapalenia ma się uruchomić procedura blokady czasowa, no i teraz aby nie rozbierać za dużo to który kabel z kabiny idzie do lampki w dzwiach dolnej? 

Mam oswietlenie QQ1 i mógłbym wziąć kabel z podswietlenia nóg ale one caly czas się świecą i chyba nie bardzo , kolejne pytanie który kabel ze stacyjki ma +12 v po wsadzeniu kluczyka ?

Dzięki za info i pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, \baker35 napisał:

no i teraz aby nie rozbierać za dużo to który kabel z kabiny idzie do lampki w dzwiach dolnej? 

Jeśli auto, w którym chcesz zainstalować blokadę, to A4 B8 (uzupełnij swój profil ! ), to przewodu takiego nie znajdziesz w "kabine".

Sygnał przekazywany jest cyfrowo magistralą CAN do sterownika w drzwiach. I tylko tam (w drzwiach) znajdziesz interesujący Cię przewód ("pomiędzy" sterownikiem, a lampką).

W przypadku aut z magistralą CAN lepiej jest (jeśli nie koniecznym) stosowanie alarmów, blokad, immobilaiser-ów (z lub bez funkcji antyporwania/antynapadu) wpinanych i sczytujących sygnały  z CAN.  

Edytowane przez Tomnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomnik napisał:

Jeśli auto, w którym chcesz zainstalować blokadę, to A4 B8 (uzupełnij swój profil ! ), to przewodu takiego nie znajdziesz w "kabine".

Sygnał przekazywany jest cyfrowo magistralą CAN do sterownika w drzwiach. I tylko tam (w drzwiach) znajdziesz interesujący Cię przewód ("pomiędzy" sterownikiem, a lampką).

W przypadku aut z magistralą CAN lepiej jest (jeśli nie koniecznym) stosowanie alarmów, blokad, immobilaiser-ów (z lub bez funkcji antyporwania/antynapadu) wpinanych i sczytujących sygnały  z CAN.  

Sorki ,uzupełniłem profil . Czyli rozumiem aby nie robić antynapadu ?  Ale blokadę mogę chyba zrobić ? Dołączę schemat bo cos takiego chce podłączyć 

20200221_125724.jpg

Edytowane przez \baker35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, \baker35 napisał:

Czyli rozumiem aby nie robić antynapadu ?  Ale blokadę mogę chyba zrobić ? Dołączę schemat bo cos takiego chce podłączyć 

Serio, tak zrozumiałeś to, co napisałem...?

Możesz mieć antynapad ale wtedy musisz przeciągnąć przewód do drzwi.

Co wyłącza w tym urządzeniu blokadę - ukryty przycisk, transmiter w kieszeni ?

Moja rada - zwróć to urządzenie i dokonaj zakupu takiego które :

- podłączane jest do CAN

- posiada transmiter, służący identyfikacji, który nosisz przy sobie, 

Edytowane przez Tomnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomnik napisał:

Serio, tak zrozumiałeś to, co napisałem...?

Możesz mieć antynapad ale wtedy musisz przeciągnąć przewód do drzwi.

Co wyłącza w tym urządzeniu blokadę - ukryty przycisk, transmiter w kieszeni ?

Moja rada - zwróć to urządzenie i dokonaj zakupu takiego które :

- podłączane jest do CAN

- posiada transmiter, służący identyfikacji, który nosisz przy sobie, 

Tzn zrozumiałem w ten sposób że mogą być błędy jakieś..

Urządzenie posiada transmiter ( identyfikator)  przycisk też jest do awaryjnego odpalania. No i jest dedykowane pod Can

Edytowane przez \baker35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, \baker35 napisał:

Urządzenie  jest dedykowane pod Can

Ze schematu, który przedstawiłeś absolutnie nie wynika, aby urządzenie to, miało możliwość podłączenia pod magistralę CAN.

Podaj jego model.

Obawiam się, że nie wiesz, o czym piszesz, wspominając o CAN.

 

2 godziny temu, \baker35 napisał:

Tzn zrozumiałem w ten sposób że mogą być błędy jakieś..

Jeszcze lepiej.... :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej zostało napisane ze schematu w żaden sposób nie wynika że urządzenie  jest dedykowane pod CAN.. NIE JEST

Co nie zmienia faktu że po kombinacjach  można je również uruchomić ze wszystkimi funkcjonalnościami  ..

Zasilania które wyzwoli Ci sygnał otwarcia drzwi szukaj w kostkach na słupku na wysokości nóg kierowcy..

Zasilanie ze stacyjki po zapłonie to przewód ACC najlepiej jak zmierzysz miernikiem na którym kablu pojawia się  napiecie...

 

(Tak na marginesie osobiście nie pakował bym tego urządzenia do B8 tylko poszedł w coś naprawdę  dedykowanego..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Robero321 napisał:

Tak jak wyżej zostało napisane ze schematu w żaden sposób nie wynika że urządzenie  jest dedykowane pod CAN.. NIE JEST

Co nie zmienia faktu że po kombinacjach  można je również uruchomić ze wszystkimi funkcjonalnościami  ..

Zasilania które wyzwoli Ci sygnał otwarcia drzwi szukaj w kostkach na słupku na wysokości nóg kierowcy..

Zasilanie ze stacyjki po zapłonie to przewód ACC najlepiej jak zmierzysz miernikiem na którym kablu pojawia się  napiecie...

 

(Tak na marginesie osobiście nie pakował bym tego urządzenia do B8 tylko poszedł w coś naprawdę  dedykowanego..)

Więc jakie urzadzenie  bys proponował? Mialem to w b7 i sprawdzalo sie bardzo dobrze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tomnik napisał:

Podaj jego model.

Niżej daje foto urządzenia,  sprzedawca twierdzi że do can się nadaję też ale jeżeli ma nie pasować to nie widzę problemu aby zwrócić.  W a4 b7 działało bardzo dobrze ,więc myślałem że tu też będzie ok . Jeżeli znacie lepsze urządzenia niby dedykowane to czekam na propozycje jakie modele ..

Screenshot_20200224-082409_Allegro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka informacja, urządzenie podłączyłem bez żadnego problemu, trochę roboty było bo jest zrobione tak aby nic nie było widać , urządzenie działa dskonale i dla potomnych nie wywala żadnego błędu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...