Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dziwny dźwięk z licznika A4 B6


jajcosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od niedawna jestem posiadaczem a4 b6 , licznik z fisem. Mam taką zagwozdkę, po przekręceniu zapłonu słychać dziwne bzyczenie z okolic licznika( bardzo ciche ale jednak słyszalne) - dźwięk podobny jak czasami wydają podłączone ładowarki do telefonów, dźwięk ciągły wysoka częstotliwość. ( Przy wyłączonym climatroniku i zamkniętych drzwiach). Miał ktoś podobne objawy? rozbierać licznik czy na razie odpuścić póki wszystko działa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo, działo się tak jak dołożyłem instalacje do świateł dziennych. Uporałem się z tym rozjaśniając podświetlenie przycisków , tym + przy liczniku i buczenie ustało . Spróbuj może pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2020 o 21:46, jajcosz napisał:

Witam, od niedawna jestem posiadaczem a4 b6 , licznik z fisem. Mam taką zagwozdkę, po przekręceniu zapłonu słychać dziwne bzyczenie z okolic licznika( bardzo ciche ale jednak słyszalne) - dźwięk podobny jak czasami wydają podłączone ładowarki do telefonów, dźwięk ciągły wysoka częstotliwość. ( Przy wyłączonym climatroniku i zamkniętych drzwiach). Miał ktoś podobne objawy? rozbierać licznik czy na razie odpuścić póki wszystko działa?

 

Kolorowy fis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, jajcosz napisał:

tak

Jeżeli dźwięk znika jak manetką wyłączasz fisa to inwerter wyświetlacza wydaje te odgłosy,jego cewka dokładniej pisząc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak!!! jak zgaszę Fisa dźwięk ustaję, jak to naprawić ? wysyłać gdzieś licznik (macie jakieś namiary?) Czy można rozebrać i samemu przelutować, tą cewke, skąd ja wziąć w ogóle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, jajcosz napisał:

Tak!!! jak zgaszę Fisa dźwięk ustaję, jak to naprawić ? wysyłać gdzieś licznik (macie jakieś namiary?) Czy można rozebrać i samemu przelutować, tą cewke, skąd ja wziąć w ogóle?

Trzeba by było dobrać się do wyświetlacza,otworzyć jego obudowe i dać klej na cewkę która hałasuje. Po tym cewka będzie cicha,aczkolwiek nie wiem czy da się otworzyć tą obudowę wyświetlacza,może obadam to w weekend bo będę rezał licznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli mówimy o kolor fisie do jest on rozbieralny :thumbup1:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Banan napisał:

jeżeli mówimy o kolor fisie do jest on rozbieralny :thumbup1:

Mój też trochę piszczy,może zajrzę do niego bo właśnie rezam drugi i będę miał na podmiankę

 

15 godzin temu, jajcosz napisał:

Klej na cewke? 

Tak,piszczy luźne uzwojenie cewki (wpada w rezonans pod wpływem wytwarzanego pola elektromagnetycznego gdy jest pod obciążeniem). Fabrycznie uzwojenie jest klejone ale zdarza się iż klej nie zawsze złapie idealnie albo po czasie nieco puści i pojawiają się odgłosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki klej polecacie ? taką kropelkę czy coś bardziej wyrafinowanego  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kropelka tez się nada. Wyświetlacz ma zatrzaski w swojej obudowie 

20200319_165734.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...