Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 bixenon błąd światła nie ustawione


bandi1705

Rekomendowane odpowiedzi

Problem pojawił się po naprawie cięgna przedniego czujnika poziomowania xenonu. Lampy świeciły nisko, nawet bardzo kilka metrów przed auto. Chciałem je trochę ręcznie podnieść bo trase miałem do zrobienia, a że to sobota po południu stacje diagnostyczne nie działają. Posiadam viaken its 5053 podłączyłem tester i postępowałem tak jak w linku poniżej, jednak pojawił się błąd światła nie ustawione. Sprawdzałem bloki pomiarowe w kanale 55 i blok 004 pokazuje wartości 3.98v i 5.12v, nie ma reakcji na bujanie autem. W blokach chyba 002 są jakieś wartości procentowe i te wartości zmieniaja jak bujam autem. Tutaj wartości się zgadzają, są prawie równe (około 40% +/-1%). Może coś źle robię z tym ustawianiem testerem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, the_naturat_com napisał:

@bandi1705 podczas ustawiania świateł ustawiasz je też fizycznie?

Nie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z tymi wartościami napięcia?? To jest od czujnikow?? Czy te procentowe wartości są od czujnikow?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z tymi wartościami napięcia?? To jest od czujnikow?? Czy te procentowe wartości są od czujnikow?? W tej instrukcji jest ze nie może być błędów w sterowniku a mi po wykasowaniu ciągle powraca reflektor nie ustawiony. Nawet jak szybko przechodzę do adaptacji to znów błąd wyskakuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, pila24 napisał:

Spróbój vcdsem

Nie posiadam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bandi1705 napisał:

Nie posiadam :(

To załatw od kogoś jak chcesz ustawić program. Vcds jest dedykowany dla grupy vag i nie ma lepszego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pila24 napisał:

To załatw od kogoś jak chcesz ustawić program. Vcds jest dedykowany dla grupy vag i nie ma lepszego 

Już pytałem na grupie na Fb czy ktoś w Kielcach posiada zero odzewu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bandi1705 bez problemu ustawisz w tym skanerze. Sam używałem Viaken V-SCAN VAG 5053 ITS zanim kupiłem OBDeleven. Jak już napisałem zawsze trzeba ruszyć śrubami podczas ustawiania. Inaczej program nie ustawi wartości domyślnej i zawsze błąd będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, the_naturat_com napisał:

@bandi1705 bez problemu ustawisz w tym skanerze. Sam używałem Viaken V-SCAN VAG 5053 ITS zanim kupiłem OBDeleven. Jak już napisałem zawsze trzeba ruszyć śrubami podczas ustawiania. Inaczej program nie ustawi wartości domyślnej i zawsze błąd będzie.

Próbowałem ruszyć delikatnie śrubami, ale nic to nie dało może zbyt delikatnie. Powiedz mi jak w tym viakenie wejdę w adaptacje i kanał 001 wyświetli się napis set light to muszę nacisnąć enter?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...