Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpanie na LPG


Dominik17b6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

problem jest taki, że gdy silnik się nagrzeje to zaczyna szarpać gdy jest przełączony na LPG. Na zimnym silniku wszystko jest w porządku. 
Po przełączeniu na Benzynę wszystko wraca do normy. Po podpięciu komputera wyszło wypadanie zapłonu na 3 cylindrze. Był już przerabiany temat zamiany cewek - nic to nie dało.
Świecę NGK założone w lipcu tamtego roku. Instalacja firmy STAG. Prosiłbym o jakieś propozycję co to może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zmieniałem cewki między cylindrami i dalej wypada na 3 to spróbuj przełożyć też świece. Jak dalej na 3 będzie wypadać zapłon to może wtrysk gazu Ci leje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamieniłem świece, dalej to samo
jest jakaś możliwość żeby to sprawdzić w domu bez wizyty u mechanika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamień wtryski gazowe miejscami. Jak masz wtryskiwacze w listwie to przepnij wtyczki i wężyki przy wyjściu z wtryskiwacza miejscami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam stag w swoim sofcie ma możliwość sekwencji testowej wtrysków. A najlepiej wepnij się do ECU gazu i podczas jazdy niech ktoś zerka na czasy wtrysków czy przypadkiem na 3 cylindrze nie są inne niż na reszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze może paść końcówka mocy w sterowniku i na kanale danego wtrysku w ogóle  nie zasila go. Mnie to spotkało,sterownik rozszczelnił się i woda wleciała do środka. Chwilowo dobrze działał,po chwili znów nie zasilał wtryskiwacza itd. 

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiąć niestety nie mam opcji teraz..mechanik od gazu stwierdził, że listwa wtryskowa już nie najlepsza tylko jak to zerknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez kompa lub podmiany listwy na inną raczej nie sprawdzisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Dominik17b6 napisał:

Podpiąć niestety nie mam opcji teraz..mechanik od gazu stwierdził, że listwa wtryskowa już nie najlepsza tylko jak to zerknąć.

Spróbuj zrobić tak jak pisałem. Jak wypadanie przejdzie z 3 na któryś obok to przynajmniej teoria o listwie ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...