Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie spalanie w mieście


Majewski61

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem niedawno audi a4 b9 z 2018 roku wprawdzie jako używane ale z salonu bez przebiegu eksploatacyjnego. Ma silnik 2 litry 190 KM benzynowy. W tej samej cenie mogłem kupić z silnikiem diesla ale czytając foldery wychodziło że ten benzynowy w mieście powinien spalać ok. 8 litrów więc uznałem że na paliwo więcej nie wydam niż w dieslu. Na razie żałuję tej decyzji bo póki co to przy naprawdę maksymalnie spokojnej jeździe włączonym trybie skrzyni auto osiągam  na odcinkach 3 do 5 kilometrów bo tyle mam do pracy 11 do 12 litrów. Czy koledzy mają podobne wyniki. Wcześniej miałem 14 letniego Passata w dieslu 170 KM i w mieście nie brał  więcej niż 7 litrów.Więc wychodzi że przynajmniej w zakresie kosztów paliwa zrobiłem nie.najlepszy interes kupując to audi w benzynie a nie w dieslu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimą moje A5 z tym samym silnikiem spala 9-12 l/100 km. Zastępczy diesel (też A5 190KM) na tej samej trasie 7-9 l/km.

Trasa około 8 km dom-praca, hardkor miasto = światła, korki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Majewski61 napisał:

Kupiłem niedawno audi a4 b9 z 2018 roku wprawdzie jako używane ale z salonu bez przebiegu eksploatacyjnego. Ma silnik 2 litry 190 KM benzynowy. W tej samej cenie mogłem kupić z silnikiem diesla ale czytając foldery wychodziło że ten benzynowy w mieście powinien spalać ok. 8 litrów więc uznałem że na paliwo więcej nie wydam niż w dieslu. Na razie żałuję tej decyzji bo póki co to przy naprawdę maksymalnie spokojnej jeździe włączonym trybie skrzyni auto osiągam  na odcinkach 3 do 5 kilometrów bo tyle mam do pracy 11 do 12 litrów. Czy koledzy mają podobne wyniki. Wcześniej miałem 14 letniego Passata w dieslu 170 KM i w mieście nie brał  więcej niż 7 litrów.Więc wychodzi że przynajmniej w zakresie kosztów paliwa zrobiłem nie.najlepszy interes kupując to audi w benzynie a nie w dieslu

Na takiej trasie w zimie choć nie tak srogiej to Ci się silnik za bardzo nie nagrzeje i większość na ssaniu jedziesz to nie dziwota.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale jak zauważyłem już po mniej więcej 2 kilometrach temperatura wynosi 90 stopni a przy wspomnianym przeze mnie 14 letnim Passacie to w zimie jak dojechałem do pracy temperatura była gdzieś w okolicy 50 stopni a mimo to wóz nie spalał więcej niż 7 litrów i dlatego bardzo mnie rozczarowuje te 12 litrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Majewski61 napisał:

No tak ale jak zauważyłem już po mniej więcej 2 kilometrach temperatura wynosi 90 stopni a przy wspomnianym przeze mnie 14 letnim Passacie to w zimie jak dojechałem do pracy temperatura była gdzieś w okolicy 50 stopni a mimo to wóz nie spalał więcej niż 7 litrów i dlatego bardzo mnie rozczarowuje te 12 litrów

Ja dojeżdżam codziennie w jedną stronę 35km i na początku też mam spalanie powyżej dychy, a jak dojeżdżam to w zależności od ruchu na Krajowej 4 spalanie wynosi 6,8 - 7,8 . Wiadomo szaleństwa nie ma, bo nie ma jak. Zresztą do pracy się nie śpieszę i za dużo punktów mam. Poprzednim allroadem 2.0 tdi było między 5,8 - 6,5

Dzisiaj popatrzyłem i po 3-5 km miałem spalenie 13, a na końcu traski 7,2 ?

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 23km do pracy. Rano jade autostrada a jak wracam to rekreacyjnie wiochami i moje srednie sprawdzone spalanie wynosi 6l. Jestem mega zadowolony z tego dieslowskiego silnika 190km w quatro. Ciesze sie ze zrezygnowalem z zakupu superba z 2.0 tfsi 280ps bo bym musial mala cysterne wozic za soba xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W foldery i dane producentów nie ma co wierzyć...i to dotyczy zarówno benzyny jak i diesla. Moim zdaniem tfsi 190 km jest bardzo oszczędny, jak na swoją moc i możliwości....w moim przypadku średnia z prawie 40 tys. km to 7,8 l (liczona z tankowań). Nie jeżdzę prawie wcale w zakorkowanym mieście ale sporo na krótkich odcinkach i autostradach wiec taki wynik to dla mnie rewelacja. Diesel na pewno spaliłby mniej ale kultura pracy i przyjemność z jazdy też jest inna...jeśli ma to dla kogoś znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego się spodziewałeś?Benzynowy o tej samej pojemności zawsze pali 2-3 litry więcej niż diesel.A w danych,to producenci delikatnie mówiąc mijają się z prawdą i to czasem dość znacznie.Natomiast takie 280 koni,ale w 2 litrach i ośce pewnie w 9 się mieści przy  trasach autostrady,wioski i rekreacyjnie:).U  mnie wychodzi ok.12 lpg przy spokojnej jeździe i okolicznościach prawie bez miast.W mieście i korkach w moment idzie pod 16-17;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...