Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak zwracać się po ślubie do rodzeństwa teściów?


Undisclosed

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję konsultacji społecznych w sprawie stosunków rodzinnych po ślubie :) Pochodzimy z żoną z różnych krańców Polski, co wiąże się z wieloma kulturowymi i językowymi różnicami, na które nigdy bym wcześniej nie wpadł. Teraz pojawiła się kolejna różniąca sprawa, mianowicie jak zwracać się do rodzeństwa teściów po ślubie? Per pan/pani, czy też wujku/ciociu? Mam na myśli osoby, z którymi mamy kontakt, widujemy się dość często, nie jest to rodzina widziana od pogrzebu do pogrzebu, czy jak kto woli od wesela do wesela ;) Jak to było u Was, jakie zwyczaje panują w Waszych rodzinach, w Waszych rejonach?

Edytowane przez Undisclosed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam normalnie wale do teściów mamo/tato ? ciężko było na początku, ale teraz to normalka już... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kamil-vag napisał:

Ja tam normalnie wale do teściów mamo/tato ? ciężko było na początku, ale teraz to normalka już... 

No chyba nie o to pyta autor ;)

@Undisclosedsam niedługo mam ślub i zacznie się przestawianie. I o ile z teściami nie będzie problemu to z ich rodzeństwem może być różnie.

Zależy od ludzi. Jedni są 'wyluzowani' i pewnie sami powiedzą żeby mówić im ciociu/wujku a innym może się to nie podobać. Najlepiej zapytać wprost i się nie czaić. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W życiu nie powiem do teściowej mamo ! :hi:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, DarekS4 napisał:

W życiu nie powiem do teściowej mamo ! :hi:

Też nie powiedziałem nigdy:lol1:

@Undisclosed jestem ponad 11 lat po ślubie i do rodzeństwa teściów mówię Ciociu/wójku, choć nawet dwoje powiedziało żebym się nie wygłupiał tylko po imieniu mówił:wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że jestem osobą bezpośrednią i można powiedzieć że  lubię żartować 

Zawsze walę po imieniu, do teścia również kilka jak nie kilkanaście razy wolałem ma niego jak Linda : Dziadu - oczywiście z uśmiechem na twarzy 

Jedynie do teściowej: mama 

 

Tylko ja jestem w  sytuacji że mam wyje...ne czy ktoś się obrazi czy nie, jak się nie odzywa to jego  problem 

 

P.S na koniec podsumowanie wszystko zależy do kogo się zwracasz i czy przypadkiem nie będziesz czego od niej potrzebować ? 

 

Edytowane przez Kazik123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem 1.5roku po slubie i od razu po slubie do wszystkich mowie tak, jak do tej pory do nich mowila moja zona. To kwestia kultury w rodzinie albo jakichs niepisanych konwencji. Jesli ktos chce inaczej to na pewno powie albo zwroci uwage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim wieku te rodzeństwo????

Ja mówię lub mówiłem wujku ciociu ale dlatego że to już ludzie po 70.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...