Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[All] Światła świecą mimo, że przełącznik jest na zero...??


poziek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem:

po przekręceniu stacyjki automatycznie mam zapalone swiatła mijania. Przełącznik świateł ustawiony jest pionowo na zero. Auto zapala na włączonych światłach. Mój moechanik powiedział, że jest to wersja skandynawska i tak już musi być.Czy wiecie coś na ten temat?

Czy ratunkiem będzie może zmiana włącznika świateł??

czkam na info

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy zapalaniu nie ma problemu bo jest taki przekażnik na lini X który odcina wszystkie urządzenia w autku przy odpalaniu, a co do wersji to jest możliwe, co do zmiany przekażnika, należy spróbować, myśle ze powinieneś sie umówić z Hugo i podmienić przekaźniki, jak nie zadziała to prawdopodobnie jest wpięte jakiś urządzonko w instalacje, widziałem coś takiego na jakiś stronach jak ludzie zakładali, małe grzebanko i napewno da sie zrobić, pozdro 600

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy jak kupuje ciezarowki z Danii to tak samo ma ze swiatla pala sie non stop dunczycy sobie poprostu ulatwiaja zycie bo u nich trzeba uzywac swiatel mijania przez caly rok to po co maja je ciagle zapalac i gasic no ale w polsce to szkoda zarowek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubie porobić przy aucie ale wierzcie mi wymiana żarówek w B6 jest dość męcząca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może wystarczy tylko odćiąć zasilanie w położeniu zero aby światła w tym położeniu nieświeciły. A to że się zapalają po przekręceniu stacyjki gdy przełącznik jest w położeniu gdy światła normalnie świecą to jest bardzo przydatna żecz szczególnie w okresie gdy trzeba na nich jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będe się z tym męczył jak będzie troche cieplej:)

problem w tym, że dość często przepala mi żarówki w momencie uruchamiania silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w B7 obok pokretla do wlaczania swiatel jest taki maly przycisk DLx (x-cos tam-nie pamietam ;) )

jest to w kazdym razie chowane pokretlo ktore wyskakuje po nacisnieciu i mozna je ustawic w pozycji "I" lub "O" - jest to wlacznik swiatel do jazdy dziennej , po jego wlaczeniu dzieje sie wlasnie to co u Ciebie - czyli swiatla swieca caly czas . Z tym ze sa to male zarowki - tak jak pozycyjne .

byc moze u Ciebie tez jest gdzies podobny wylacznik ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w B7 obok pokretla do wlaczania swiatel jest taki maly przycisk DLx (x-cos tam-nie pamietam ;) )

jest to w kazdym razie chowane pokretlo ktore wyskakuje po nacisnieciu i mozna je ustawic w pozycji "I" lub "O" - jest to wlacznik swiatel do jazdy dziennej , po jego wlaczeniu dzieje sie wlasnie to co u Ciebie - czyli swiatla swieca caly czas . Z tym ze sa to male zarowki - tak jak pozycyjne .

byc moze u Ciebie tez jest gdzies podobny wylacznik ? ;)

A czy przypadkiem nie piszesz o funkcji Coming/leaving home(wejścia do domu)?? Funkcja ta służy do oswietlania w ciemości drogi przez włączenie reflektorów przeciwmgłowych , świateł postojowych , tylnych świateł i oświetlenia tablicy rejestracyjnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem nie piszesz o funkcji Coming/leaving home(wejścia do domu)?? Funkcja ta służy do oswietlania w ciemości drogi przez włączenie reflektorów przeciwmgłowych , świateł postojowych , tylnych świateł i oświetlenia tablicy rejestracyjnej

kurcze , nie zaobserwowalem czy swiatla wylaczaly sie od razu po przekreceniu stacyjki :| do tej chwili bylem przekonany ze to wlacznik swiatel dziennych - byc moze niebawem bede mial okazje sprawdzic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz na myśli taki guziczek jak na fotce poniżej to jest własnie ta funkcja o której pisałem :arrow: http://photos.velocityjournal.com/images/full/2003/s2003081201/ad2004s48206.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie to pokrętło jest do regulacji wyskokości świateł. mam skale od 1 do 4

nie wiem zypełnie jak to ugryść?

czy wiecie może czy w Vagu da się to jakoś ustawić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie to pokrętło jest do regulacji wyskokości świateł. mam skale od 1 do 4

nie wiem zypełnie jak to ugryść?

czy wiecie może czy w Vagu da się to jakoś ustawić??

Od 1 do 4 :roll:

Przecież w A4 jest do 3 :arrow: http://www.forum-auto.com/uploads/200503/valentinik_1110997092_18feux.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w B7 obok pokretla do wlaczania swiatel jest taki maly przycisk DLx (x-cos tam-nie pamietam ;) )

jest to w kazdym razie chowane pokretlo ktore wyskakuje po nacisnieciu i mozna je ustawic w pozycji "I" lub "O" - jest to wlacznik swiatel do jazdy dziennej , po jego wlaczeniu dzieje sie wlasnie to co u Ciebie - czyli swiatla swieca caly czas . Z tym ze sa to male zarowki - tak jak pozycyjne .

byc moze u Ciebie tez jest gdzies podobny wylacznik ? ;)

A czy przypadkiem nie piszesz o funkcji Coming/leaving home(wejścia do domu)?? Funkcja ta służy do oswietlania w ciemości drogi przez włączenie reflektorów przeciwmgłowych , świateł postojowych , tylnych świateł i oświetlenia tablicy rejestracyjnej

Swiatła do jazdy dziennej to jedno a Coming/leaving home to drugie, masz 2 pokrętła pierwszym ustawiasz światła do jazdy dziennej wtedy w pozycji 0 bądź auto w dzień palą sie te światła, a drugim pokrętłem odpala sie Coming/leaving home.

Poziek jedź do dobrego elektryka niech zalozy ci czasówke na światła zrobisz sobe ze po odpaleniu bryki światła zapalają sie po 5 sekundach i juz( po stabilizacji napięcia) Kosztuje to grosze a może bedzie ci odpowiadało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o widzisz ONO o takie coś mi chodziło :)

dzięki za rade, w końcu coś konstruktywnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Panowie za odgrzebanie tak starego tematu ale jestem ciewaw jak Poziek to zrobił bo mam ten sam problem. Do tego mam jeszcze xenony i wole jakby swiatla zapalaly sie dopiero po wlaczeniu. W tej chwili daje tylko na postojowe i dopiero odpalam ale to mnie troszke denerwuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anie wystarczy zmienić kodowania żeby zapalały się normalnie przełącznikiem i nie pałętać się z żadnymi opóźniaczami???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana kodowania na wersje Rest der Welt wyłącza światła po przekręceniu stacyjki,sam mam wersja skandynawską i światła zapalają się po przekręceniu stacyjki a tu kodowanie. Steuergerät Codierung

STG 09 (Bordnetz) auswählen

STG Codierung -> Funktion 07

?xxxx: Karosserie (nur 8E2/8E5)

0 - Standard

?xxxx: Karosserie (nur 8EC/8ED)

0 - Limousine

1 - Avant

x?xxx: Lichtsensor

0 - ohne Sensor für Regen- und Lichterkennung (G397)

1 - mit Sensor für Regen- und Lichterkennung (G397)

xx?xx: Anhängerkupplung

0 - nicht verbaut

1 - verbaut

xxx?x: Scheinwerfer (nur 8E2/8E5)

0 - Halogenscheinwerfer

1 - Xenonscheinwerfer

xxx?x: Scheinwerfer (nur 8EC/8ED)

0 - Halogenscheinwerfer ohne Tagfahrlicht

1 - Halogenscheinwerfer mit Tagfahrlicht

2 - Bi-Xenon-Scheinwerfer mit Tagfahrlicht

3 - Bi-Xenon-Scheinwerfer ohne Tagfahrlicht

4 - Bi-Xenon-Scheinwerfer mit Tagfahr-/Schluss-/Kennzeichenlicht

xxxx?: Ländervariante (nur 8E2/8E5)

1 - Rest der Welt

2 - Nordländer (Finnland, Schweden, Norwegen, Dänemark) tu zmiana :good:

3 - USA

4 - Kanada

5 - Sonderfahrzeuge

xxxx?: Ländervariante (nur 8EC/8ED)

1 - Rest der Welt

2 - Nordländer (Finnland, Schweden, Norwegen, Dänemark)

3 - USA

4 - Kanada

5 - Sonderfahrzeuge

Steuergerät Anpassung (nur 8E2/8E5)

STG 09 (Bordnetz) auswählen

STG Anpassung -> Funktion 10

-> Kanal 001 (Coming Home)

Leuchtdauer der Coming-Home-Funktion. (Basiswert: 30s)

Wertebereich 0 - 120 s / Auflösung 1 sec.

-> Kanal 002 (Bremslichtdimmung)

Einstellung des Tastverhältnisses zur Bremslichtdimmung.

(Limousine 24 % / Avant 0 %)

-> Kanal 081 (Lernwerte/Fahrzeugdaten)

Zum zurücksetzen der Lernwerte und Fahrzeugdaten (FIN) als neuen Wert den PIN 46992 speichern.

Steuergerät Anpassung (nur 8EC/8ED)

STG 09 (Bordnetz) auswählen

STG Anpassung -> Funktion 10

-> Kanal 001 (Coming Home)

Leuchtdauer der Coming-Home-Funktion.

Wertebereich: 0 - 120 Sekunden

Standardwert: 30 Sekunden

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...