Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poziom paliwa w baku (wskazówka, fis)


Wosikxxx

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Robero321 napisał:

Może się mylę ale pływak nie wyglądał najlepiej na tym Twoim zdjęciu 

Tak jak by miał powycieraną powierzchnie  ślizgową..  

No tak wygląda u może tu jest usterka. Trzeba sprawdzić to na innym pływaku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Wosikxxx napisał:

No tak wygląda u może tu jest usterka. Trzeba sprawdzić to na innym pływaku

Ostatecznie jeszcze można by, wyjąć go i podejrzeć w blokach pomiarowych jak zmienia się jego rezystancja. Myślę że tam wartości będą zmieniać się na bieżąco, a nie z opóźnieniem jak wskazówka w zegarach. 

Najgorsze jest rozwiązywanie problemów po poprzednim właścicielu, bo nigdy do końca nie wiadomo co było grzebane.

Edytowane przez Bromchit
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestuję oraz zmienię pływak na inny i wrócę z informacją ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydarzył się jakiś cud. Dziś zatankowałem 10l i wskaźnik paliwa pokazał prawidłową ilość tzn, że się podnosił jak nigdy. Z moim obliczeń km dobrze pokazuje wskaźnik na desce wraz z fisem. Będę to jeszcze obserwował. Wczoraj w momencie kiedy składałem i podpinałem 2x wtyczki w komorze gdzie znajduję się pompa popstrykałem preparatem do elektroniki. Przy górnej czyści w kierunku do kosza znajdował się tam taki wężyk odprowadzający w kierunku do kosza i może on blokował pływak. Skierowałem go w taki sposób aby nie przeszkadzał w momencie podnoszenia się pływaka. 

Najważniejsze, że na ten moment działa. Będę obserwował ? 

Z góry chciałbym bardzo podziękować za pomoc oraz poświęcony czas ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety coś jeszcze jest nie tak. Po 1 minucie znalazło się 3 litry paliwa, dziwne. Na blokach pokazało łącznie 18l + - 0 lub 1l w taki razie czemu fis pokazuje na powyższe parametry 160km z tego co pisaliście to wynika z średniego spalania? 

Chciałbym jeszcze potwierdzić czy ilość 18l znajduję się w komorze gdzie jest pompa? 

IMG_20200318_182307.jpg

IMG_20200318_182919.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób to co Ci napisałem - logowanie i zapisywanie wartości w trakcie tankowania DO PEŁNA, najlepiej od głębokiej rezerwy. W ogóle kiedykolwiek tankujesz do pełna to auto? Wyjmij też bezpiecznik od licznika na dłuższą chwilę żeby zresetował przeliczany zasięg.

O dziwo zawsze na drugim kanale masz w okolicach 0 litrów i to budzi moje wątpliwości. Czy lewy pływak jest w ogóle dobrze zamontowany i sprawny?

Edytowane przez bobikos
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, bobikos napisał:

W ogóle kiedykolwiek tankujesz do pełna to auto?

Też o to chciałem zapytać...

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, bobikos napisał:

Zrób to co Ci napisałem - logowanie i zapisywanie wartości w trakcie tankowania DO PEŁNA, najlepiej od głębokiej rezerwy. W ogóle kiedykolwiek tankujesz do pełna to auto? Wyjmij też bezpiecznik od licznika na dłuższą chwilę żeby zresetował przeliczany zasięg.

O dziwo zawsze na drugim kanale masz w okolicach 0 litrów i to budzi moje wątpliwości. Czy lewy pływak jest w ogóle dobrze zamontowany i sprawny?

logowanie i zapisywanie wartości w trakcie tankowania DO PEŁNA

Mam rozumieć, że chodzi Ci o ten wykres w bokach? Proszę o instrukcję jak mam to zrobić? 

Niestety nie udało mi się zalać pełnego baku. 

Bezpiecznik numer 15? 

Pływak za kierowcą jest sprawny. Zmieniałem na inny wraz z elektroniką. Powyższy kolega też potwierdził, że jest wszystko w porządku (Bromchit) na dodatek mówił, że ma tak samo w swoim samochodzie. Skacze 0 lub 1. To w sumie 1l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatankuje do pełna to i drugie pływak pokaże wyższą wartość. Przy tankowaniu do około połowy zbiornika na zegarach, drugi pływak niewiele zmienia wartość, zresztą wstawiłem fotki jak to wygląda przy bliskiej rezerwie i dolaniu około 19 litrów (już świeciła się rezerwa). 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejechaniu 16km na fisie zwiększył się dystans a w blokach nic. 

Co myślicie o tym wszystkim? Ile km można zrobić na całym baku? 

IMG_20200321_133848.jpg

IMG_20200321_173046.jpg

Edytowane przez Wosikxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wygląda ok. Próbowałeś z tym bezpiecznikiem (nr 15)? Wyjmij go na dłuższą chwilę.

Jak to nie podziała to możesz spróbować w kanale 29 zmienić wartość 128 na trochę większą i obserwować co się dzieje. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartości w który powinny mieścić się odczyty czujników:

Fuel Level Sensor 1 should be G in your wiring diagram, located on the Passenger side of the vehicle. (295 to 305 Ohms empty and 56 to 68 full)

Fuel Level Sensor 2 should be G169, located on the Driver's side of the vehicle. (275 to 296 Ohms empty and 47 - 65 full)

Edytowane przez bobikos
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bezpiecznikiem już próbowałem, bez zmian. Z kanałem 29 będę jeszcze będę testował zwiększyć go. Powiedz mi jeszcze czemu dystans się zwiększył o 20km na fisie czy to jest normalne? Znalazłem, że w baku max mieści się 70l.

Edytowane przez Wosikxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wosikxxx napisał:

Z bezpiecznikiem już próbowałem, bez zmian. Z kanałem 29 będę jeszcze będę testował zwiększyć go. Powiedz mi jeszcze czemu dystans się zwiększył o 20km na fisie czy to jest normalne? W baku mieści max 60l?

Dystans korygowany jest na bieżąco w określonych odstępach czasu, w zależności ile akurat komputer wyliczy sobie spalanie. 

Jedziesz spokojnie w trasie zasięg zwiększy się, butujesz w mieści zasięg spada :).

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystans zmienia się w zależności od średniego spalania. Jak będziesz delikatnie jechał to dystans będzie się zwiększał, jak przyciśniesz to zmniejszy się. Oczywiście takie zmiany nie są pokazywane natychmiast, licznik analizuje spalanie i z pewnym opóźnieniem zmienia zasięg. Twój problem jednak dotyczy niespójności wskazań ilości paliwa i zasięgu przy ilościach paliwa poniżej 1/4. 

Do baku quattro wchodzi ok 65 litrów (bak jest mniejszy niż w FWD)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już rozumiem ? Mam jeszcze pytanko odnoście tankowania do pełna. Od czego zależy, że po zaciśnięciu blokady przy tankowaniu odskoczyło mi aż 3 razy? Powinno tylko raz przy ograniczeniu max wartości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo wina pistoletu albo przytkane odpowietrzenie baku. Ja u siebie muszę pistolet wkładać nieco płycej inaczej cały czas odskakuje.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...