Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jagoda kamczacka


lewmichal

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu zainteresowałem się uprawą tego zdrowego owocu. Będę tutaj relacjonował postępy. Zapraszam do śledzenia (sorry za słaby dźwięk w pierwszym filmie)

 

 

Edytowane przez lewmichal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadłeś to?:decayed: ja mam 2 krzaki obok 10 krzaków borówek. O ile borówki dobrze smakuja to jagoda nie posiada smaku jak dla mnie. Szacun za pracę:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mama ma na działce kilka krzaków,  swieze nie sa specjalnie smaczne ale suszone to juz inna bajka i bardzo zdrowe.

Powodzenia w prowadzeniu plantacji !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smak i jakość owocu zależą od odmiany. Jest koło 30 odmian a może i więcej. Te najnowsze są już smaczne i nadają się nawet jako owoce deserowe.

Krzaczki, które rosną u moich rodziców już kilkanaście lat też dają owoce o słabym smaku. Jednak największą zaletą są wartości zdrowotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie już zaczynają opadać, zbierałem pierwsze 2 dni temu, tylko że u mnie jest kilka krzaczków. Zbieranie upierdliwe bo trzeba dużo odchylać, owoce są od spodu pod liśćmi. Wolę borówki zdecydowanie bardziej ;) 
Powodzenia plantatorze :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super filmiki, nigdy bym w sumie nie pomyślał o tym by coś zasadzić, nie mam też z resztą warunków ale wydaje się to być ciekawym i dosyć odprężającym zajęciem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, 3r4 napisał:

u mnie już zaczynają opadać, zbierałem pierwsze 2 dni temu, tylko że u mnie jest kilka krzaczków. Zbieranie upierdliwe bo trzeba dużo odchylać, owoce są od spodu pod liśćmi. Wolę borówki zdecydowanie bardziej ;) 
Powodzenia plantatorze :D 

Dzięki

Jakie posiadasz odmiany, że tak wcześnie doszły? Może w Poznaniu było cieplej niż w lubelskim. U mnie w tym roku wegetacja jest trochę opóźniona przez chłodną wiosnę. Zbiory będą za 2-3 tygodnie, żeby owoce były słodkie, a nie tylko wybarwione.

Na zbieranie są różne sposoby włącznie z otrząsaniem. Nie ma tragedii.

20 godzin temu, Olgierd93 napisał:

Super filmiki, nigdy bym w sumie nie pomyślał o tym by coś zasadzić, nie mam też z resztą warunków ale wydaje się to być ciekawym i dosyć odprężającym zajęciem ;)

Rzeczywiście mocno się w to wkręciłem. Głowa przy tym naprawdę odpoczywa i zapominam o wszystkim innym, gdy jestem na plantacji.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...