Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SHADOWLINE B8 3.0 TDI Quattro [in progress] = Pompei = Brakes 356/330 = AKTYWNY WYDECH =


Mordeliuss

Rekomendowane odpowiedzi

 :siema:Witajcie ponownie  :siema:

Parę osób pewnie mnie kojarzy i moje poprzednie auto jakim był B7 2.0 TDI avant po paru zmianach. Po sprzedaży byłem mocno zabiegany i nawet nie miałem czasu nic skrobnąć, ale przyszła mobilizacja i czas przedstawić coś nowego.
Nie mogło być inaczej jako że całe życie niemal jeżdżę audi to wybór był jeden zastanawiałem się tylko nad modelem. Szukałem czegoś z konkretnymi wytycznymi, udało się znaleźć fajną bazę 3.0 TDI CAPA QUATTRO w manualu którą przestawiam poniżej :banan:

Sporo już udało się zrobić a jeszcze więcej przede mną do zrobienia :slina:

 

spacer.png

spacer.png Wyposażenie spacer.png
- Skórzana tapicerka
- Sportowa 3 ramienna kierownica + multifunkcja
- Wewnętrzny S-line
- Czarny sufit
- Światła do jazdy dziennej
- Bixenon
- Radio MMI 2G High
- Bang&Olufsen
- Audi Drive Sellect
- Elektryczne fotochromatyczne składane lusterka boczne
- Elektryczna klapa bagażnika
- Czujniki parkowania przód + tył
- i wiele innych ;)

spacer.png  Aktualne mody  spacer.png
- Zmieniony grill na plaster miodu
- Czarna ramka grilla
- Przyciemnione lampy tylne folią
- Nowe Felgi Pompei 19 8,5J ET47 + opony nowe Kormoran 255/35/19
- Dystanse Przód: 17mm + dystanse tył 20mm z redukcją na 57,1
- Ledowe oświetlenie wnętrza
- Ledowe oświetlenie tablicy
- Ramki A4 Klub + naklejki na szybkach
- Ruchoma belka do systemu bagażowego
- Nakrętki na wentyle z logiem OOOO
- Pomalowane zaciski
- Wydech + zderzak S4
- Oklejenie relingów + listew przyszybowych w PIANO BLACK
- Malowanie lamp + nowe soczewki + ori obrys USA by @KoJ@K
- Zmiana zaciksków na 356/330
- Malowanie zacisków Foliatec Neon yellow + naklejki S4
- Naklejki AUDI SPORT na felgach
- 4x końcówki Akrapovic (były)
- Aktywny wydech SQ5 + Kufatec
- Subwoofer + skrzynia pod wymiar + wzmacniacz wszystko pod MMI 2g.

spacer.png W planach spacer.png

- Eibach PRO KIT
- Oklejenie halogenów
- Rozrząd (nie dlatego że go słychać ale dlatego że leży w bagażniku i chce mięc spokój :D)

spacer.png  Serwis  spacer.png
- Olej Total Quartz 5w30
- Filtry: kabinowy, powietrza, olej, paliwowy
- Zalany ceramizer Liqui Moly
- Nowe opony Lato 255/19/35 Kormoran
- Nowe dywaniki gumowe
- Nowy Termostat
- Dorobienie dodatkowego kluczyka
- Zmienione pióra wycieraczek Bosh Aero Twin
- Wymiana tarcz przód i tył na Zimmermann Sport + Klocki Ferodo Premier
- Odszczurzenie skórzanych foteli i boczków
- Serwis Olejowo filtrowy

spacer.png

spacer.png

spacer.png

 

Edytowane przez Mordeliuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plaster miodu dodaje, można rzec "smaku" :decayed:

Szerokości i do zobaczenia na mieście :hi:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i jakość tego plastra nie jest powalająca ale póki jest cały to zostaje :decayed:

No mam nadzieje że gdzieś sie zobaczymy przelotem :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No autko fajne:oklasky:

Niech cieszy, choć szkoda B7, ale nie ma co płakać... 

Powodzenia w modach:thankyou2:

Edytowane przez Adam87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.0tdi quattro manual.. nic więcej chyba nie trzeba dodawać... ???

Ps fajnie się prezentuje choć można było troszkę w  obniżyć .

Fajny kolor zacisku

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, karolek_ust napisał:

No delikatnie niżej @wielik widzę ze chyba żółte zaciski bardziej ci przemawiają czyżby żmiana u Ciebie koloru :D

Nie w tym sezonie napewno nie bo za duzo było z tym roboty?

Ale nie powiem żółte lepiej wyglądają ?

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17.03.2020 wpadł duży UPDATE ;) !! będą szczegóły jak tylko w sobotę umyje i ogarnę auto bo teraz to wstyd zdjęcia robić :decayed:

Co do zacisków to jest to kolor "pseudo" żółty ;) Baza jest kolorem żółtym ale ze sporą domieszką zielonego i białego więc wpada lekko w seledyn.

Niestety z przykrych rzeczy :kwasny::mellow: do wymiany tylna lewa lampa w błotniku. Małe pęknięcie chyba pod wpływem ciepła zamieniło się w całkiem fajną choinke :decayed::facepalm:

B7 szkoda fakt bo sporo pracy poszło w nią ale to dobra decyzja i mam nadzieje że nowemu koledze służy dobrze i godnie. Może ujrzymy ją tu na forum ;)

Co do obniżenia auta to zastanawiam się nad zestawem od Eibacha. Z amortyzatorami nie mogę za dużo kombinować bo mam ADS więc twarte 1BE. Myśle że te eibachy będą dobrze wyglądać :)

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zapowiedzią wrzucam zdjęcia z prac nad autem i po małym czyszczeniu ;) Aktualnie auto umyte i wrzucony tylko Prostaff CC Water Gold. Bardzo przyjemny QD robi fajny look i super się dociera, jeden z przyjemniejszych do pracy dla mnie.
Wpadł kompletny de-chroming :banan: coś na co czekam w każdym aucie. Robota zrobiona bardzo dobrze i jestem zadowolony po odbiorze auta. Z każdym kolejnym spojrzeniem cieszy oko jeszcze bardziej. Powoli zbliżam się do uzyskania wyglądu zewnętrznego jakiego oczekuje. Kolejne klocki układanki lecą do mnie, a na inne jestem już umówiony terminowo i mam nadzieję że uda się wszystko sprawnie załatwić.

Niestety są i negatywne strony wczorajszego dnia i niemiłe rozczarowanie. Najpierw zarysowałem nowo polakierowaną felgę :facepalm: a potem okazało się że miałem włamanie i zwinęli mi większość sprzętu do detailingu z kanciapy :(

EDIT: Na dniach wrzucę fotki ze światłem dziennym. Wczoraj wieczorem na myjnie pojechałem dla relaksu po całym tym zwariowanym dniu i trochę mi zeszło:polew:

IMG_0196.jpg

IMG_0202.jpg

IMG_0209.jpeg

 

Edytowane przez Mordeliuss
  • Pomoc techniczna 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę luźnych strzałów ;) 

I nawet wpadłem na bez-dotyk żeby opłukać auto z kurzu i okazuje się że Prostaff Gold Water jak dla mnie bardzo fajnie reaguje z wodą. Na dowód wrzuciłem filmik poniżej:whistling:

Kolejne elementy układanki już coraz bliżej. Niestety w dobie aktualnych wydarzeń mam nadzieje, że będzie miał to kto ogarnąć :O

07DAE0BD-8038-43FD-84CF-CA55C6E06B99.jpeg
4CB4DF4A-C608-4D81-A89C-D0B9920FF41F.jpeg

C18642F9-10A2-45F3-B296-5F97610F2A4C.jpeg

A39FA8D6-B4E4-47FE-8BFD-0F9C7FB2E7C2.jpeg
B3E66F65-7307-4AA6-972E-6460F001C3D6.jpeg

i obiecany filmik :banan::D

 

Edytowane przez Mordeliuss
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisza ostatnio ale jest coś zrobione :) 

Wpadło polerowanie ekranu na którym w dzień ledwo ciś było widać. Praca szybka przyjemna i efekt zadowolił, może to nie nówka ale jest o wieleee lepiej niż było :banan:

Tylko folia ochronna zrobiła psikus i wpadły małe pęcherze w jednym z rogów :kwasny: ale to jest do ogarnięcia :wink:

 

Czekam na kolejne graty i terminy robót ale w dobie aktualnej sytuacji jest to lekko utrudnione :kwasny:

60EC2D31-E69D-473A-A65A-0F62DB3A1BE0.jpeg

Edytowane przez Mordeliuss
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mordeliuss napisał:

Cisza ostatnio ale jest coś zrobione :) 

Wpadło polerowanie ekranu na którym w dzień ledwo ciś było widać. Praca szybka przyjemna i efekt zadowolił, może to nie nówka ale jest o wieleee lepiej niż było :banan:

Tylko folia ochronna zrobiła psikus i wpadły małe pęcherze w jednym z rogów :kwasny: ale to jest do ogarnięcia :wink:

 

Czekam na kolejne graty i terminy robót ale w dobie aktualnej sytuacji jest to lekko utrudnione :kwasny:

60EC2D31-E69D-473A-A65A-0F62DB3A1BE0.jpeg

Na rogach nie miałeś problemu zmyć tej powłoki? Ja rogów do końca nie mogę spolerować. Chyba nie będzie tego widać bo pod światło widać, że jest tam czarna ramka, która się nie świeci i nie jest częścią wyświetlacza, ale drażni trochę :D Ta folia to połysk u Ciebie? Bo tak wygląda trochę, ja zakładam mat.

91578199_743519492844839_4658431566303723520_n.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, BLENDEK napisał:

Na rogach nie miałeś problemu zmyć tej powłoki? Ja rogów do końca nie mogę spolerować. Chyba nie będzie tego widać bo pod światło widać, że jest tam czarna ramka, która się nie świeci i nie jest częścią wyświetlacza, ale drażni trochę :D Ta folia to połysk u Ciebie? Bo tak wygląda trochę, ja zakładam mat.

91578199_743519492844839_4658431566303723520_n.jpg

 

Co do rogów to były lekkie problemy ale polerowałem to na tyle na ile tylko dało radę. Niestety idealnie co do milimetra nie usunąłem z rogów ale nie widać żadnej różnicy i aż tak mi to oka nie drażni. Tak folia to połysk choć niewiele różni się od efektu jaki był na ekranie po wypolerowaniu :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja poniżej :banan::decayed:

Nareszcie udało się wprowadzić jeden z modów który był w planach od pierwszych chwil po zakupie auta :whistling: Wjechały odnowione lampy zrobione przez Naszego forumowego magika od lamp @KoJ@K. Byłem u niego z B7 i efekt mnie bardzo zadowolił więc udałem się też z B8. Dla mnie efekt jest piorunujący, robota zrobiona świetnie a auto ma zupełnie inny wygląd i o wiele bardziej przyciąga oko na ulicy :wub: Co do samej roboty to wszystko zrobione wzorowo + świetny kontakt no i oczywiście robota zrobiona od ręki, poczekałem spokojnie i wróciłem już na zrobionych lampach, a co najważniejsze wszystko ustalane osobiście i mamy w lampach co sobie tylko wymyślimy :D Jeżeli ktokolwiek zastanawia się czy oddać lampy koledze na mogę polecić z całego serca i rozumu. Tak czy siak oddaje mu jeszcze jeden komplet z B8 jak tylko ogarne się ze wszystkim.

Zmiany w lampach:
- Malowanie na czarno
- Czyszczenie
- ORI Obrys USA
- Poliftowe soczewki w świetnym stanie.
- Przesłona z mniejszym załamaniem światła

Na dniach wezmę się za klosze i wskoczy na nie folia ochronna. Niestety nie miałem aż tyle czasu żeby oddać koledze i klosze do zrobienia bo najzwyczajniej zbyt długo by z tym zeszło.

Osobiście nie jechałem na nich jeszcze w nocy ale oczywiście wpadnie jakieś zdjęcie z tego jak świecą :D

Kilka strzałów i rodzinne spyphoto:decayed:IMG_0450.jpeg

IMG_0436.jpeg

IMG_0452.jpeg

IMG_0460.jpeg

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2020 o 09:04, Mordeliuss napisał:

17.03.2020 wpadł duży UPDATE ;) !! będą szczegóły jak tylko w sobotę umyje i ogarnę auto bo teraz to wstyd zdjęcia robić :decayed:

Co do zacisków to jest to kolor "pseudo" żółty ;) Baza jest kolorem żółtym ale ze sporą domieszką zielonego i białego więc wpada lekko w seledyn.

Niestety z przykrych rzeczy :kwasny::mellow: do wymiany tylna lewa lampa w błotniku. Małe pęknięcie chyba pod wpływem ciepła zamieniło się w całkiem fajną choinke :decayed::facepalm:

B7 szkoda fakt bo sporo pracy poszło w nią ale to dobra decyzja i mam nadzieje że nowemu koledze służy dobrze i godnie. Może ujrzymy ją tu na forum ;)

Co do obniżenia auta to zastanawiam się nad zestawem od Eibacha. Z amortyzatorami nie mogę za dużo kombinować bo mam ADS więc twarte 1BE. Myśle że te eibachy będą dobrze wyglądać :)

 

Witam gratuluję auta prezentuje się naprawdę dobrze :kox:

Mam pytanie co do obniżenia auta na ADS wejdzie tam Eibach? Jest jakiś dedykowany zestaw do ADS nie spotkałem się?

Pozdrawiam 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcin_K napisał:

Mam pytanie co do obniżenia auta na ADS wejdzie tam Eibach? Jest jakiś dedykowany zestaw do ADS nie spotkałem się?

A co ma jedno z drugim wspólnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marcin_K napisał:

Witam gratuluję auta prezentuje się naprawdę dobrze :kox:

Mam pytanie co do obniżenia auta na ADS wejdzie tam Eibach? Jest jakiś dedykowany zestaw do ADS nie spotkałem się?

Pozdrawiam 

Jeśli mowa o samych sprężynach to wejdzie, tylko jak wszyscy wiemy były ADS z regulacją siły tłumienia amorków jak i bez tej regulacji. Różnica chyba jest tylko taka, że takie sprężyny na pewno skracają żywotność amortyzatorów :D Ci bez regulacji zapłacą mniej za wymianę w przyszłości, a ci drudzy już więcej i może na comforcie Ci dobijać za bardzo :D Jak zestaw amorów i sprężyn od eibacha to też wejdzie, nie widzę problemu. Regulacja wtedy Ci nie będzie działać lub kombinujesz dalej może są jakieś sposoby, ale to kolejne koszta - ale wejść wejdzie :decayed:

Edytowane przez BLENDEK
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...