Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy można uzyskać sygnał wejściowy video AV do nawigacji MMI plus


Majewski61

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w Audi A4 B9 z 2018 roku i nawigację MMI plus. Niestety nie ma ona interfacu smartphone. Można oczywiście go zainstalować, ale mogę również zastosować inne rozwiązanie w postaci modułu zewnętrznego, który bezprzewodowo połączy się z telefonem i poda sygnał AV. Tylko czy taki sygnal mogę dalej podac do nawigacji MMI plus. Takie rozwiązanie maiłem w poprzednim samochodzie, ale wówczas zainstalowałem osobne trzy ekrany - monitorki 7 calowe - jeden z przodu, dwa na zagłówkach. Moduł zewnętrzny łaczył się z telefonem i z modułu sygnał AV przekazywałem na trzy monitory. W tej sposób bezprzewodowo ekran telefonu był widoczny na trzech monitorach. działało to znakomicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi przychodzi do głowy to podłączyć sygnał AV do złącza AUX w podłokietniku. 

Nie mogę tego spróbować bo potrzebny jest kabel mini jack - mini jack z 4 pinami a mam tylko z trzema.

Ale jak sądzę złącze AUX służy tylko do przesyłania głosu, choć warto sprawdzić.

Jest jeszcze jeden pomysł - jest coś takiego w ustawieniach jak podłączenie odtwarzacza WLAN. Nigdy się nie spotkałem z takim urządzeniem, ale mogę sobie to wyobrazić to jako dowolne urządzenie które posiada WiFi i możliwość utworzenia połączenia WiFi Direct. Wtedy można podłączyć np. odtwarzacz muzyki przez WiFi. Czy to będzie obsługiwać także wideo ? I czy nie wyłączy się po ruszeniu z miejsca ?

 

Czy możesz podać jakie urządzenie stosujesz aby przesyłać obraz z smartphona na zewnętrzny monitor ? To bardzo ciekawy pomysł (mam iPhone).

Edytowane przez Tomi_St
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gnieździe aux jest tylko sygnał audi. Więc to nie ten trop. Także poprzez WLAN podam tylko sygnał audio. Tak więc z podaniem audio dam sobie radę. A  sygnał Video tak się zastanawiam czy nie wpiąć się z nim do przewodu video od kamery cofania. Oczywiście będzie zakłócenie jak na podawany przeze mnie  obraz nałoży się obraz z kamery ale to tylko przez chwilę. Nie wiem tylko w jaki sposób MMI uruchamia obraz na ekranie podczas cofania. Czy wystarczy że pojawia się  sygnał video z kamery czy też musi być jeszcze dodatkowy sygnał np. w postaci napięcia z lampy cofania czy skrzyni biegów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...