Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Swap silnika


nexetix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegos czasu mysle o swapie silnika glownie ze wzgledu na moc wiec chcialbym sie troche doeudokowac w tym temacie. Aktualnie jestem posaidaczem Audi a4 b6 1.6 ALZ w benzynie mysle o swapie na 1.8T wiem ze ten silnik ma wiele rodzajow od 125 koni do nawet 190. Oto moje pytania:

Co musialbym wymienic orpocz silnika decydujac sie na taki ruch?

Ktory z calej gamy 1.8T by najlepiej wspopracowal z moimi podzespolami(zeby nic a w razie potrzeby wymieniac jak najmniej)

Sa firm ktore zajmuje sa takimi wymianami profesinalnie?

Jak duzy budzet szykowac na taka wymiane?

Ktorych 1.8 unikac a ktorych wrecz przeciwnie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej i najtaniej kupić anglika A4 B6 i wszystko przekładać. Silnik, wiązka, chłodnice, przewody klimatyzacji, kompletne hamulce, skrzynia. Koszty to zakup anglika oraz części, które będą wymagać wymiany oraz robocizna jakby miało to być zlecane. Sprzedając części z anglika oraz własne, można część kosztów odzyskać.

Edytowane przez Yarokot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, JawoR36 napisał:

Który rok i jaki przebieg w tym 1.6?

2001 niby 210 000 ale cos w to nie wierze kupilem gdy bylo 185 000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj choć jeden argument dla którego Twoim zdaniem jest sens swapować akurat ten samochód, prócz tego "że już masz go masz" :) Tak, chce Ci wybić z głowy ładowanie swapa w starego golasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JawoR36 napisał:

Podaj choć jeden argument dla którego Twoim zdaniem jest sens swapować akurat ten samochód, prócz tego "że już masz go masz" :) Tak, chce Ci wybić z głowy ładowanie swapa w starego golasa.

Ma zrobiony dosc duzy duzy tuning wizualny, bardzo nietypowy kolor,  ladne wetrze innymi slowami poprzedni wlascicel wpakowal bardzo duzo pieniedzy w jego wyglad. Szkoda mi rezygnowac z takiej perelki tylko przez slaby silnik, trudno bedzie znalesc podobnie wygladajace audi, dodatkowo jest to moje pierwsze "porządne" auto oprócz silnika wiec mam do niego sentyment 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...