Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana wału napędowego


Lockheedhunter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 
Mam problem z wałem okazało się że pękł. Auto dostało sporych drgań. Moje pytanie jest takie. Czy wał z 2.5 TDI quattro podejdzie do mojej 1.9 quattro?
Dodam że mam skrzynie biegów z 2.5. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wale jest naklejka z jego numerem jeśli jej nie ma to najlepiej szukaj wału od tej samej skrzyni co masz teraz bo jest kilka wałów od 2.5 TDI 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj wału od A6 aby miał przegub homokinetyk przy podpore, oczywiście bez dużych luzów 

Długością się nie martw oddasz do firmy i dopasują Ci długość jak należy. 

Do swojej robiłem taki myk, ważne tylko podpore wymienić, bo A6 ma trochę niższą co niby nie przeszkadza. Lepiej zrobić jak oryginał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że skrzynia jak i napęd jest z 2.5 TDI. Wał napędowy mam pod dyfer ets. I teraz kwestia znalezienia takiego wału 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wału nie dobierasz pod dyfer tylko pod skrzynię bo tylna część wału jest taka sama we wszystkich jego typach (oczywiście w A4 B6 B7) a różnica jest w długości przedniej jego części bo są różne długości skrzyń biegów 

Jak znasz kod skrzyni to podaj, bardziej będzie wiadomo czego szukać....

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tej skrzyni  szukaj wału 8E0521101E  lub 8E0521101H

wystepuje jeszcze wał 8E0521101M ale on nie bedzie pasował bo jest do nowszej skrzyni o kodzie HEQ która była stosowana pod koniec produkcji B6

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MemberA4 napisał:

8E0521101E

Właśnie taki wał mam okazję kupić z demontażu. Zastanawiam się tylko czy warto brać używkę czy oddać do regeneracji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z regeneracji nie byłem zadowolony bo nawet nie mieli przyrządu do zaciskania osłony na przegubie środkowym z pod której później wylatywał smar a ciężarki wyważające były niechlujnie przyspawane

zawsze gdy kupowałem wał to sprawdzoną używkę w której wymieniałem tylko podporę a ta operacja jest juz naprawde dla mnie prosta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient przyjechał autem na kołach więc myślę że nie będzie ten wal jakiś rozwalony. Luzów ponoć nie ma. Sprawdzę to osobiście bo nie biorę takich rzeczy na wysyłkę. Dzięki wielkie za pomoc ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...