Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mokra podłoga


Żelaznolud

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od 3 miesięcy borykam sie z problemem mokrej podlogi za siedzeniem pasażera I przed siedzeniem pasażera, odetkałem już odpływy przy aku I serwo, lałem tam wode I wszystko zleciało, odplyw klimatyzacji przedmuchany kompresorem, lałem tam wode I też wszystko zleciało a podłoga wydaje się że ma coraz więcej wody szczególnie z tyłu, nie wiem już co robić pomóżcie. Auto to a4 b6 sedan 1.9 tdi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Żelaznolud napisał:

Witam od 3 miesięcy borykam sie z problemem mokrej podlogi za siedzeniem pasażera I przed siedzeniem pasażera, odetkałem już odpływy przy aku I serwo, lałem tam wode I wszystko zleciało, odplyw klimatyzacji przedmuchany kompresorem, lałem tam wode I też wszystko zleciało a podłoga wydaje się że ma coraz więcej wody szczególnie z tyłu, nie wiem już co robić pomóżcie. Auto to a4 b6 sedan 1.9 tdi 

Witaj, podłogę na pewno masz całą? 

Zdemontuj trochę plastików, zapakuj się do auta, dostań się pod wykładzinę, myjka ciśnieniowa i obserwuj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie w podłodze są czarne plastikowe okrągłe zaślepki - może któraś wypadła. 

Ewentualnie sprawdź jeszcze czy nie leci Ci spod obudowy filtra kabinowego - mi się tamtędy lało - i też szukałem i szukałem ba nawet szczelność szyby byłem sprawdzać - a przez przypadek trafiłem pod obudowę - tam jak wykręcisz dwie śrubki jest uszczelka piankow-gumowa - która z racji wieku już nie spełnia swoich właściwości i może się lać woda :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę to jutro wszystko A wiecie może jak to jest z zdejmowaniem wykładziny,macie może jakiś film albo zdjęcia? Wiem że był O tym temat Ale zdjęcia nie są już dostępne, I wiem że trzeba odłączyć czujnik poduszki powietrznej I podobno potem wyskakuje błąd I tu moje pytanie czy z tym błędem mozna jeździć czy auto w ogóle odpali czy jak to jest. Sory Ale jestem w tym zielony A chciałbym się pozbyć problemu sam A nie oddawać auto do mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, lewiatan1989 napisał:

Dokładnie w podłodze są czarne plastikowe okrągłe zaślepki - może któraś wypadła. 

Ewentualnie sprawdź jeszcze czy nie leci Ci spod obudowy filtra kabinowego - mi się tamtędy lało - i też szukałem i szukałem ba nawet szczelność szyby byłem sprawdzać - a przez przypadek trafiłem pod obudowę - tam jak wykręcisz dwie śrubki jest uszczelka piankow-gumowa - która z racji wieku już nie spełnia swoich właściwości i może się lać woda :) 

 

Masz może zdjęcia tych zaslepek ? Sa centralnie w podłodze A nad nimi od razu jest gąbka z wykładzina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krok 1.

Odepnij akumulator - jeżeli planujesz wyjąć fotele 

Krok 2.

demontujesz schowek(chyba 5 albo 6 śrubek), oraz plastiki dolne przy drzwiach. 

Możesz też wykręcić śrubę od tunelu i od wylotu powietrza w wykładzinie. 

W tym momencie możesz trochę odchylić wykładzinę aby zobaczyć ścianę grodziową. 

Tam też znajdą się pierwsze plastiki w podłodze. 

 

Jeżeli chciałbyś wyjąć całą wykładzinę to oczywiście demontujesz fotele przód i tył oraz tunel czyli konsole środkowa. No i wszystkie dolne plastiki które trzymają wykładzinę. 

Na zdjęciu widać zaślepkę na tyle z przodu są podobne. 

Screenshot_20200318-155514.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, lewiatan1989 napisał:

Krok 1.

Odepnij akumulator - jeżeli planujesz wyjąć fotele 

Krok 2.

demontujesz schowek(chyba 5 albo 6 śrubek), oraz plastiki dolne przy drzwiach. 

Możesz też wykręcić śrubę od tunelu i od wylotu powietrza w wykładzinie. 

W tym momencie możesz trochę odchylić wykładzinę aby zobaczyć ścianę grodziową. 

Tam też znajdą się pierwsze plastiki w podłodze. 

 

Jeżeli chciałbyś wyjąć całą wykładzinę to oczywiście demontujesz fotele przód i tył oraz tunel czyli konsole środkowa. No i wszystkie dolne plastiki które trzymają wykładzinę. 

Na zdjęciu widać zaślepkę na tyle z przodu są podobne. 

Screenshot_20200318-155514.jpg

A po co akumulator? I czy jak wyjme fotele I odlacze od kostki airbaga to czy później jak to podłącze to będzie jakis błąd w komputerze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Żelaznolud napisał:

A po co akumulator? I czy jak wyjme fotele I odlacze od kostki airbaga to czy później jak to podłącze to będzie jakis błąd w komputerze ?

No właśnie po to akumulator. 

Jak odłączysz aku to po rozpięciu kostek nie powinno być błędu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2020 o 21:07, lewiatan1989 napisał:

No właśnie po to akumulator. 

Jak odłączysz aku to po rozpięciu kostek nie powinno być błędu. 

Dobra dzięki wielkie wszystko się udało, teraz tylko zlikwidować przyczynę, woda cieknie z tej gąbki zaznaczonej na zdjęciu. Masz pomysł którędy sie tam dostaje? 

20200321_213444.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na zapchane odpływy za filtrem kabinowym., nad tą gąbką  ale pod maską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie tak jak pisałem przez sam filtr kabinowy między blachą a podstawą filtra jest gumowo-gąbkowa uszczelka, która z racji wieku może już nie działać. Sprawdź czy dolna obudowa filtra kabinowego jest luźna - wykręć obudowę jest na dwie śruby i zobacz czy nie widać tam śladów świadczących o tym, że leci tamtędy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2020 o 22:26, dekiel 13 napisał:

Wygląda na zapchane odpływy za filtrem kabinowym., nad tą gąbką  ale pod maską.

Chodzi o te pod akumulatorem I pod serwo? To mam odetkane A dalej leci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lałem wode na szybe po chwili wyciągnąłem filtr z obudową I nie było żadnych śladów po wodzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie coś jak widać na zdjęciu po prawej stronie, nie było tak szybciej wyrwane Ale byla lekka dziura, myślicie że to może być to? I pytanie do czego ten gwint służy bo jak tego na pewno nie odkrecalem więc bez sensu że jest pusty gwint 

20200324_153150.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatkaj otwór silikonem i polej wodą to się przekonasz. Możliwe ,że to jest przyczyna .:guma:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...